РубрикиБез рубрики

Лютневий сніг весною пахне

Лютим цей місяць назвали за люті морози, які сковують землю та води, а притаманні йому пронизливі сніговії, колючі вітри й високі перемети. У цей час лютують і голодні дикі звірі.

Про це свідчать і попередні назви цього місяця: крутень, зимобор, громник, криводоріг, казибрід, межень (межа між зимою та весною). «Крутнем» його називали, бо крутила віхола над селами і полями. А «громником» та «зимобором» — бо могли прийти перші громи, адже на 15 лютого припадає Стрітення, коли зима зустрічається з літом, а холод зазнає перших ударів тепла, трапляється громовиця. Це місяць останніх морозів, колючих хуртовин та снігових заметів, переддень весни.

РубрикиБез рубрики

Протиалкогольні настоянки

Ці рецепти свого часу «Чорноморка» вже вміщувала на своїх шпальтах. Але з огляду на велику загрозу пияцтва ми вирішили їх повторити.

Водночас — це й данина світлій пам’яті нашого колеги, доброї і чуйної людини Миколи СТОВПНИКА, який упродовж десятиліть у нашій газеті вів рубрику «Зелена аптека» і допоміг багатьом позбутися різних недуг.

Лікарські рослини

При підвищеній дратівливості на ґрунті алкогольної інтоксикації. Корінь валеріани, липовий цвіт, листя смородини чорної — по 1 частині, м’ята перцева або польова — 2 частини. Настій вживають по 1 склянці зранку і ввечері.

РубрикиБез рубрики

«Не пийте, хлопці!» - Вкраїна просить

Олексій М., колишній моряк пасажирського флоту, високий і кремезний чоловік, перетворився на тінь. З посірілим лицем, тремтячими руками, він жадібно просить сусідів позичити грошей, щоб «поправити» здоров’я. Дружина з ним розлучилася і живе окремо, сина забрала з собою. Вона довго терпіла чоловікову пристрасть, намагалася витягти його з цієї вирви на дні горілчаного потоку, але безрезультатно. Зрештою, терпець увірвався.

Коли Олексій мене зустрічає, то звертається з одним і тим же: «Дай 50 гривень, бо страх як недобре». Він виніс з квартири майже все: що заставив у ломбард, що віддав за безцінь. Грошей напозичався стільки, скільки вже ніколи не віддасть, тому двері нікому не відчиняє — остерігається вимогливих кредиторів. Але його не полишає віра в те, що він влаштується на роботу і віддасть борги. Я спочатку теж давав йому гроші — шкода було чоловіка, але згодом прийшло усвідомлення того, що тими подачками лише глибше заганяю його в прірву недуги. «Олексію, а ти звертався за допомогою до наркологів?» — цікавлюся в бідолахи. «Та все пройшов, — одказує, — не допомогло. І найгірше, що я все розумію, а вдіяти із собою нічого не можу».

РубрикиБез рубрики

До чого достукався дятел?

1976 рік. Холодна війна на піку свого розвитку. На території Америки приймачі почали фіксувати дивний радіосигнал частотою 10 Гц. Як з’ясувалося, він транслювався за допомогою гігантських антен з території СРСР. Сигнал нагадував стукіт дятла по дереву, за що й отримав назву «Російський дятел». Джерелом виявилася таємна на той час загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга», розташована поблизу Чорнобильської атомної електростанції. Сигнал з’явився рівно за 10 років до страшної аварії, наслідки якої відчуваються й досі.

Чи це була випадковість, чи спланована акція? Саме в цьому намагається розібратися автор ідеї та головний герой  фільму «Російський дятел» Федір Александрович (київський театральний художник та викладач Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури).

РубрикиБез рубрики

Вогненно-лірична скрипка

У перерві між святковими концертами — різдвяно-новорічними та до дня святого Валентина — Національний одеський філармонійний оркестр (НОФО, головний диригент і художній керівник Х. Ерл) провів кілька вечорів із запрошеними диригентами. Серед останніх — концерт, що відбувся 29 січня за участі киян, яких одеській публіці представляти нема потреби: видатного диригента і педагога, народного артиста України Аліна Власенка та скрипаля-віртуоза, за-служеної артистки України Богдани Півненко.

Подібні концерти цікаві тим, що на противагу святковим, програма яких побудована винятково на популярній музиці, завжди несуть відкриття. Як правило, пропонуються твори, які в Одесі або ж не виконувалися, або звучать дуже рідко. Того вечора увазі меломанів були запропоновані бравурна і драматична увертюра Вебера до опери «Евріанта», Симфонія № 7 Сергія Прокоф’єва (остання серед симфонічних творів митця) та Концерт № 5 для скрипки з оркестром бельгійського композитора Анрі В’єтана.

РубрикиБез рубрики

Життєві океани двох капітанів

Нещодавно у приміщенні Одеської регіональної організації НСЖУ відбулася презентація творів члена Спілки письменників-мариністів України, очільника її обласного відділення, капітана І рангу у відставці, учасника бойових дій Петра Чванова.

До уваги присутніх було представлено три книжки автора: «Ціна хвилини», присвячена долі офіцерів, які за часів Радянського Союзу брали участь у локальних війнах; «Джутарка бореться» — про підпільний та партизанський рух у роки Другої світової війни в Одесі; «Той, що випередив час» — про засновника методу безаварійного плавання на підвищених швидкостях у будь-яку погоду за допомогою радіолокаторів капітана Олексія Морозова.

РубрикиБез рубрики

«Я воскресну в тридцятім столітті...»

4 лютого сповнилося б 80 років Борисові  Мозолевському (1936—1993), українському історикові, археологові і поетові

Він народився 4 лютого 1936 року в селі Миколаївка Веселинівського району на Миколаївщині в селянській родині. Батько загинув на фронті, мати виховувала Бориса сама. Закінчивши сільську школу-семирічку хлопець став вихованцем при Одеській спецшколі військово-повітряних сил. Після її розформування був вихованцем однієї з частин ВМФ аж до вступу до військово-морського авіаційного училища в Єйську, яке не закінчив через дострокову демобілізацію.

Після демобілізації переїхав до Києва, де впродовж майже 10 років працював кочегаром на заводі залі-зобетонних виробів, а з 1958-го заочно навчався на історико-філософському факультеті Київського державного університету.

РубрикиБез рубрики

Найбільший його «гріх» - талант

2 лютого минуло 115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного (1901–1937) одного з найвидатніших новелістів ХХ сторіччя

Валер’ян Підмогильний 2 лютого 1901 року в селі Писарівка Павлоградського повіту на Катеринославщині (зараз Синельниківський район Дніпропетровщини) у бідній селянській родині.

Коли йому було 14 років, батьки переселилися до панської економії в село Чаплі. Закінчив реальне училище, а потім навчався (з перервами через матеріальну скруту) на математичному та юридичному факультетах Катеринославського університету, який так і не закінчив. Особливо захоплювався історією і це захоплення пояснював знайомством із Дмитром Яворницьким. Підмогильний любив розмовляти з ним, бував у музеї, допомагав ученому. Багато часу приділяв самоосвіті, вивчав іноземні мови, друзі називали його «університетом на дому».

РубрикиБез рубрики

Академік Кримський і Всенародна бібліотека

15 січня минуло 145 років від дня народження Агатангела Кримського (1871—1942) — видатного українського вченого — історика, мовознавця, орієнталіста, тюрколога, семітолога, письменника і перекладача

Наукову діяльність Агатангела Кримського важко переоцінити. Саме він створив школу орієнталістики в українській науці, заклав підвалини основних напрямів сходознавства, написав і видав значну кількість академічних підручників й окремих праць з філології, історії та культури країн Близького Сходу, викладав у Київському університеті курси семітських мов, перекладу арабською мовою, вивчення Корану, історії арабської літератури.

За часів правління гетьмана Павла Скоропадського Агатангел Кримський став одним із засновників Української академії наук, упродовж багатьох років обіймав посаду незмінного секретаря УАН, очолював історико-філологічний відділ і Кабінет арабо-іранської філології при академії, був директором Інституту української наукової мови, головував у правописній і діалектологічній комісіях, а також у комісіях словника живої мови та історії мови.

РубрикиБез рубрики

Про посвідчення водія

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №511 від 28.05.1993 «Про затвердження положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами» замість утраченого або викраденого посвідчення водія центр ДАІ після перевірки факту видачі раніше такого посвідчення водія особі, яка заявила про його втрату або викрадення, оформляє та видає нове посвідчення водія.

Про втрату посвідчення водія особа повідомляє центру Державтоінспекції, а в разі його викрадення — територіальному органу МВС. На час оформлення нового посвідчення водія в центрі Державтоінспекції за заявою особи видається тимчасовий талон на право керування транспортним засобом відповідної категорії строком на п’ять робочих днів. Термін дії талона може бути продовжений до отримання нового посвідчення водія. У разі втрати (викрадення) тимчасового талона водія може бути виданий новий талон. Під час отримання нового посвідчення водія тимчасовий талон вилучається.

РубрикиБез рубрики

Професія на замовлення

На базі Одеського центру професійно-технічної освіти будуть безкоштовно навчати швейній справі всіх охочих безробітних з гарантованим подальшим працевлаштуванням у найбільших підприємствах легкої промисловості країни. Про це повідомив заступник голови Державної служби зайнятості України Сергій Кравченко під час підписання в Одесі угоди про співробітництво з великим роботодавцем у цій галузі — ARBER FASHION GROUP.

«Ринок праці України сьогодні зіштовхнувся з новими викликами. Війна на Донбасі, близько півтора мільйона переселенців, складна економічна ситуація  стимулюють службу зайнятості до пошуку нових форм співпраці з роботодавцями і якнайшвидшої реформи. Одеський центр зайнятості сьогодні підписав першу у цьому році угоду щодо працевлаштування шукачів роботи під конкретне замовлення роботодавця. Для цього на базі Одеського ЦПТО ми за найвищими стандартами якості розпочинаємо професійну підготовку всіх бажаючих безробітних швейній справі», — зазначив Сергій Кравченко. Він наголосив, що після проходження  навчання безробітних  скеровуватимуть на виробничу практику з подальшим працевлаштуванням.

РубрикиБез рубрики

Захистіть свій стаж

За Конституцією України кожен громадянин має право на соціальний захист, що включає право на забезпечення його у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від нього обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ та організацій.

Законом України «Про загальнообов’яз-кове державне пенсійне страхування» передбачено, що для призначення пенсії в солідарній системі пенсійного страхування обов’язковими умовами є наявність страхового стажу.

РубрикиБез рубрики

Процесуальна двоїстість

Слово «процес» з латини означає просування вперед. У правознавстві — це визначений законом порядок діяльності слідчих і судових органів при розслідуванні й розгляді кримінальних, а також інших справ; сам розгляд справи судом.

Справа, про яку йдеться, — з «інших», цивільна. Обтяжена деталями й задавнена в часі. Досить сказати, що поки триває судовий розгляд, один з основних його учасників помер, а сам процес не стільки просувається вперед, скільки тупцює на місці, обростаючи новими й новими аргументами сторін, а відтак і новими судовими томами. Минають місяці, роки, на позови подаються зустрічні позови, призначаються експертизи, пишуться заяви, клопотання, заперечення, рішення судів першої інстанції оскаржуються у вищих судах і т.п.

РубрикиБез рубрики

«Лісова пісня» у савранському лісі

Одного з останніх січневих днів, коли не по сезону під промінням яскравого сонця просто на очах розставав сніг, перетворюючись у щедрі потічки, до Савранського професійно-технічного аграрного училища почали сходитися працівники культосвітніх закладів та освіти району. Напевне, у такий день їм більше хотілося б провести свій час десь у спілкуванні з природою, відчути перші подихи весни (люди ж бо творчі, не позбавлені романтики), а тут, мабуть, як зазвичай, доведеться вислуховувати довготривалі лекції та одноманітні виступи…

Але захід, який мав назву «Стратегічна сесія з питань культури та мистецтва», розпочався досить несподівано. По-перше, вагомості йому надав короткий і діловий виступ голови райдерж-адміністрації Віталія Свічинського. По-друге, відразу відзначимо, що перший заступник голови РДА Юрій Демедюк, який був присутній на заході, як то кажуть, від дзвінка до дзвінка, взяв найактивнішу участь у виконанні всіх поставлених перед аудиторією завдань, власним прикладом заохочуючи до цього й інших.

РубрикиБез рубрики

Допоможімо разом!

Міністерство соціальної політики України повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 1 жовтня 2014 року №535 «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам» відкрито рахунки для зарахування коштів від фізичних і юридичних осіб для надання одноразової допомоги таким людям.

Для зарахування коштів у національній валюті (гривні): Міністерство соціальної політики України, ЄДРПОУ — 37567866, рах. 31252301178737 в Державній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172.

РубрикиБез рубрики

Квартира в Донецьку. Недорого

Із вікна затишної одеської квартири на сьомому поверсі видно море. Щодня — інше. Яскраво-синє у сонячну погоду, зеленкувате — навесні та влітку, різних відтінків сірого — взимку. Але ніколи Чорне море не буває насправді чорним.

Пенсіонерка з Донецька Галина Іванівна щодня дивується мінливій природі моря, хоча вже понад рік живе в Одесі у квартирі, яку винаймають для неї діти.

— Я ніколи не думала, що у мої 75 років доведеться переїхати жити на берег Чорного моря і стати одеситкою, — сумно усміхається вона. — Але так склалося, що вагатися було ніколи. Син із родиною переїхали до Одеси ще влітку 2014-го. Невдовзі перебралися сюди й донька з чоловіком. Вони приїхали на літо і, зрозумівши, що повертатись небезпечно, просто вирішили залишитися. А восени того ж таки року довелося виїхати й мені, взявши лише якісь найцінніші речі: документи, фото, сімейні реліквії.

РубрикиАкція

Одеса пам’ятає Кузьму

Увечері 2 лютого в Одесі, як і в багатьох містах України, вшанували пам’ять відомого музиканта Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка), який загинув рівно рік тому в автокатастрофі.

Акція, розпочавшись у Міському саду, продовжилася на Дерибасівській, біля торговельного центру «Європа». Тут відбувся флешмоб — півсотні шанувальників творчості музиканта, тримаючи в руках його світлини, заспівали пісню «Старі фотографії». Потім біля стіни пам’яті Кузьми Скрябіна поблизу колонади Воронцовського палацу відбувся імпровізований вуличний концерт пісень музиканта під гітару.

РубрикиБез рубрики

Служити і захищати. Чесно

29 січня у Палаці спорту майже 700 курсантів Одеського державного університету внутрішніх справ склали присягу працівника поліції.

Глибоко символічно, що день присяги збігся з Днем пам’яті Героїв Крут. 300 київських ліцеїстів і студентів майже сто років тому саме цього дня, 29 січня, загинули в нерівній боротьбі з більшовицькою ордою. Сьогодні українська молодь повторює їхній подвиг на сході країни. Учасники заходу вшанували пам’ять полеглих патріотів хвилиною мовчання.

РубрикиБез рубрики

Меморандум про визнання агресії

У середу під тиском громадськості, яка вийшла з пікетом на Думську і пообіцяла не випустити депутатів з мерії, якщо ті не визнають Росію країною-агресором, Одеська міськрада більшістю голосів ухвалила меморандум щодо тимчасової окупації Криму, бойових дій на сході України та інших посягань на територіальну цілісність нашої держави.

Проект рішення на засіданні вносили «з голосу», оскільки депутатська комісія з законності та правопорядку допрацьовувала документ буквально вночі, щоб він знову, як було під час попередніх спроб, не виявився «несподіваним» і «неготовим». «За» проголосували 45 із 63 присутніх депутатів. Виступити «проти» не наважився ніхто, хоча, як показало голосування, не всі вбачають у шматуванні України Росією агресивні дії.

Після прийняття цього рішення активісти проукраїнських організацій, що були присутні в залі, заспівали Гімн України, але депутати їх не підтримали і навіть не встали на знак поваги до державного славня.

РубрикиБез рубрики

Три завдання ветеранів

Золота зала Літературного музею у суботу, 30 січня, гостинно відчинила двері для учасників урочистого зібрання з нагоди подвійного ювілею — 20-річчя Одеського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів та 10-річчя крайового товариства Соборного козацтва України «СІЧ».

Підсумовуючи зроблене за два десятиліття, голова обласного від-ділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Віктор Мастеренко зазначив, що весь цей час незмінними залишалися три головні цілі організації ветеранів-патріотів. Це, насамперед, патріотичне виховання молоді на прикладах боротьби за незалежність України, починаючи з визвольної війни Богдана Хмельницького й до подій сучасності. По-друге, робота з налагодження відносин та співпраця з іншими ветеранськими організаціями країни, що стоять на патріотичних позиціях. І по-третє, надання моральної та матеріальної допомоги тим членам об’єднання, які її потребують. Попри те, що ставлення і міської, й обласної влади до їхнього об’єднання впродовж цих 20 років не завжди було конструктивним (а, бувало, що мало не до заборон доходило), робота над виконанням основних цілей і завдань ветеранів-патріотів ніколи не припинялася.

РубрикиБез рубрики

Війна, дороговизна і корупція

Наскільки поширеною є проблема корупції в Одеській області і як її сприймають жителі регіону? Хто є лідером корупційних практик, а в яких сферах дедалі рідше можна потрапити в корупційну ситуацію? Кого на Одещині вважають відпові-дальним за боротьбу з корупцією і який рівень громадянської активності?

Відповіді на ці та низку інших запитань, пов’язаних із до-слідженням цієї проблеми, містить опитування громадської думки «Стан корупції в Україні. Порівняльний аналіз загальнонаціональних досліджень: 2007, 2009 2011 і 2015», проведене Київським міжнародним інститутом соціології у рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID ) та здійснюється Pact, Inc. в Україні.

РубрикиСкандал

«Я частиною цього дерибану не буду»

Навіть на фоні всіх перипетій, які точаться в останні дні навколо долі уряду і прем’єр-міністра особисто, заява, зроблена у середу міністром економічного розвитку і торгівлі України Айварасом Абромавичусом й оприлюднена на сайті каналу «112» (www.ua.112.ua), мала ефект блискавки й, цілком вірогідно, позначиться на всьому подальшому перебігу полі-тичних, економічних та суспільних процесів у країні.

Тож пропонуємо вашій увазі і саму заяву Айвараса Абромавичуса, і коментарі щодо неї як симпатиків, так й опонентів міністра.

Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра економічного розвитку і торгівлі України.

І ось чому. Причина — різка активізація блокування будь-яких системних та важливих реформ.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua