РубрикиБез рубрики

Канікули скасовуються

На початку січня одні свята переходять в інші. Не так давно це означало, що активне життя завмирає, а країна до середини місяця йде на зимові канікули. Революція і війна канікули скасували. Режим тиші на Донбасі раз у раз переривають обстріли, затишшя в тилу не означає припинення внутрішньополітичних баталій і битв на зовнішньополітичному фронті.

РубрикиОпитування

Між надією і тривогою

Більше половини (60%) населення України вважає, що події в нашій державі розвиваються у неправильному напрямку. Про це свідчить дослідження, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології з 15 по 25 грудня 2015 року. У рамках цього дослідження було опитано 2040 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України (за винятком АР Крим, а в Луганській та Донецькій областях воно проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною). Для порівняння наводяться дані опитувань, проведених у різний час «Демініціативами» у співпраці з Центром Разумкова та КМІС.

Отож наприкінці 2015 року 60% населення вважали, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку — практично стільки ж (58%), що й наприкінці 2014-го, та дещо більше, ніж наприкінці 2013-го (52%). У правильності напрямку розвитку подій у грудні 2015-го впевнений 21% громадян (у грудні 2014-го — 22%, у грудні 2013-го — 26%).

РубрикиБез рубрики

Марш Честі

1 січня у 107-у річницю від дня народження Героя України, провідника ОУН Степана Бандери у нашому місті пройшов смолоскипний марш Честі. У ході взяли участь представники ВО «Свобода», активісти «Правого сектору», громадянського корпусу «Азов» і члени «Самооборони» Одеси.

Почалася хода від пам’ятника Тарасові Шевченку й, пролігши центральними вулицями міста, завершилася біля пам’ятника Дюку де Рішельє на Приморському бульварі мітингом, на якому виступили лідери патріотичних організацій. Попри несподівано холодну (як для нинішньої зими) погоду, до маршу долучилося зо три сотні осіб. Акція, яку супрово-джували приблизно півсотні поліцей-ських, пройшла без пригод та ексцесів.

РубрикиБез рубрики

Люди повірили у реальність змін

(Дещо з минулого, реалій дня і перспектив)

За підсумками конкурсу, оголошеного очільником Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі, головою Савранської рай-держадміністрації був призначений одесит Віталій Свічин-ський. З часу призначення на посаду, минуло сто днів. З цієї нагоди ми й ведемо розмову.

РубрикиБез рубрики

Іверія під одеським небом

Грузія — країна, де прадавні традиції гармонійно поєдналися з новітніми досягненнями. Неймовірна чарівність гір та озер, щедрий затишок мальовничих долин, найбагатша у Європі флора та фауна. Грузія — країна 12 тисяч культурно-історичних пам’яток, чотири з яких — у списку світової спадщини ЮНЕСКО: Мцхета, собор Баграта, Гелатський монастир та Сванські вежі.

В Одесі також є своя маленька Грузія — грузинський культурно-освітній центр «Іверія». Іверія — давня назва Грузії. А в одеської «Іверії» 25 грудня, на саме Різдво, відзначили маленький ювілей — п’ять років від дня заснування. Цей центр став рідним домом не тільки для грузинів Одеси, але й для всіх, хто любить цю країну та хоче долучитися до її культури.

РубрикиБез рубрики

Українська традиція

У жовтні 2015 року російський аналітичний Центр Юрія Левади оприлюднив результати соціологічного опитування в усіх регіонах РФ. 82% росіян вважають, що Захід проводить щодо них ворожу політику, 55% респондентів переконані, що виявом ворожого ставлення Заходу стосовно Росії є запровадження санкцій після захоплення Криму. Половина ро-сіян вірить, що Захід боїться військової могутності Росії та зазіхає на її природні багатства. 25% опитаних узагалі висловили думку, що західні країни просто… заздрять Росії за її щасливе життя. Що тут коментувати? Як казали стародавні римляни: Nec plus ultra! — Далі просто нікуди! Дві третини росіян переконані, що Росія ніколи не була агресором чи ініціатором конфліктів з іншими країнами. Натомість лише 7% не погодилися з названими  тезами. Опитування у вересні 2015-го засвідчило вороже ставлення 56% росіян до України, у листопаді кількість недругів нашої країни збільшилася до 63%. Треба остаточно позбавитися ілюзій щодо «братнього народу».

Славетний український співак Дмитро Гнатюк мантри російської пропаганди про братні народи коментує так: «Росіяни постійно про якихось братів-слов’ян, братів-українців говорять, а насправді що ж? Брат так не чинить — він до тебе у дім не вторгається і багаття там не розпалює, все, що сподобається, не хапає. Це хто завгодно, тільки не наші брати — це перевертні, які довгі роки вдавили, що теж люди, песиголовці, яким нікого і нічого в цьому житті не шкода, аби лиш поживитися і нашкодити іншим».

РубрикиБез рубрики

Сто літ. Політ нормальний

У переддень Святвечора Любов Андріївна Хижняк з Роздільної зустріла найкруглішу в житті дату

Сто зим тому, коли Любов Хижняк (дівоче прізвище Чорноморець) з’явилася на світ, сусіди, вітаючи її матір Ірину Яківну та батька Андрія Лук’яновича з поповненням у сім’ї, говорили: «Народити дитину напередодні Святвечора — доб-рий знак. Адже це той час, коли кожна сім’я створює в своїй оселі атмосферу особливо зворушливого вшанування Всевишнього».

Певно, не випадково ангели обдаровували опікою Любов Андріївну впродовж усього її тривалого життя, яке ототожнюється з цілою епохою. Лише вдумаймося: народилася за царату, пережила комуністичний режим, а зараз є свідком ходи незалежної України. На її плечі випало немало важких випробувань, але попри все вона залишилася приязною, душевною і доброю людиною.

РубрикиБез рубрики

З когорти славних капітанів

Колись Одеса славилася своїм Чорноморським морським пароплавством і своїми видатними капітанами. Кожен одеський хлопчик, що марив про море, напам’ять знав імена Михайла Григора, капітана флагмана пасажирського флоту «Іван Франко», Сергія Дондуа — капітана теплохода «Максим Горький», Вадима Нікітіна, капітана «Одеси», та багатьох інших.

У 2015-у минуло сто років від дня народження знаменитого одеського капітана Георгія Колесніченка. Лише чотири роки Георгій Дем’янович не докрокував до свого століття — відійшов у вічність у 96.

РубрикиБез рубрики

Олег СКРИПКА: «Культура — душа й енергетика нації»

Легендарному українському рок-гурту «Воплі Відо-плясова» 2016-го сповниться 30 років. Незважаючи на кризу і війну, «ВВ» активно гастролює, а його незмінний лідер Олег Скрипка не втомлюється пропагувати українську культуру.

2015 рік Скрипка почав з виступів для українських солдатів і добровольців у зоні антитерористичної операції на Сході України. На відміну від своїх багатьох колег, музикант відмовився від концертів у Росії. Проте на брак роботи не скаржиться.

РубрикиБез рубрики

Чайковський-гала: різдвяний концерт

2015-й запам’ятався одеським шанувальникам класичної музики як «рік Чайковського», 175-ліття від дня народження якого відзначалося у травні. У репертуарі Національного одеського філармонійного оркестру твори цього композитора є провідними і найзатребуванішими серед слухачів.

Любов одеситів до творчості Чайковського має давнє коріння. У 1890-ті в Одеській опері диригував концертами з власних творів сам композитор. У 1918-у, коли у нас створювалася філармонія, один з перших концертів був присвячений саме музиці Петра Ілліча. Тоді відзначалося 25-річчя його передчасної смерті. Пієтет до Чайковського зрозумілий, і це підтвердили традиційні різдвяні концерти — «Чайковський-гала», що відбулися за повного аншлагу на сцені обласної філармонії 24 і 25 грудня. Диригував маестро Хобарт Ерл.

РубрикиБез рубрики

«Радість, гарна іскро Божа!..»

У найближчі дні, із 8 по 13 січня, Одеський театр опери та балету запрошує гостей на Різдвяний фестиваль. Усі вистави — прем’єрні. Так, 8 січня до 170-річчя світової прем’єри прозвучить один із кращих творів Фелікса Мендельсона, його «лебедина пісня» — ораторія «Ілля» для солістів, хору та оркестру. Герой ораторії — старозавітний пророк Ілля, який провіщає людям Божу волю, позбавляє від стихійного лиха, хвороб та смерті і який, за біблійною притчею, живим піднімається на небо.

Ця романтична музика, сповнена щирих почуттів, з ентузіазмом була прийнята як першими виконавцями, так і слухачами. Партію пророка Іллі виконуватиме народний артист України Василь Навротський. У постановці також задіяні заслужена артистка України Тетяна Спаська, лауреат міжнародних конкурсів Юлія Терещук, заслужений артист України Владислав Горай, хор та оркестр театру.

РубрикиБез рубрики

«Одеська рапсодія» на Прикарпатті

Задум проекту «Одеська рапсодія» виник з розуміння того, що нам, українцям різних міст, регіонів, потрібно частіше зустрічатися, спілкуватися один з одним, обмінюватися досвідом заради об’єднання країни.

Сьогодні в Одесі чимало переселенців, людей, що переїхали з Криму, Луганської та Донецької областей. Коли розмовляєш з ними, стає очевидним, що на рівні сприйняття мистецтва, творчості у нас не виникає жодних конфліктів. Тобто Україну можуть об’єднати далеко не полі-тики, які, користуючись ситуацією, продовжують рвати її на шматки. Україну може об’єднати творча інтелігенція.

РубрикиБез рубрики

Рік Мавпи: думати чи трусити?

(Іронічно-економістичні прогнози на 2016 рік)

Оцінюючи майбутні події, мимоволі згадався старий анекдот. Йде одна мавпа і бачить, як інша дерево з бананами посилено трясе, а вони не падають. Тоді перша каже: «Слухай, треба подумати: може, палицю взяти в руки?» А та відповідає: «Що тут думати, трусити треба!»

Ці дві «стратегії поведінки» змагатимуться між собою у 2016 році. Вони стосуються полі-тики й економіки, життя держав, підприємств, соціальних організацій, кожної людини в його роботі та навчанні, грі та відпочинку.

РубрикиБез рубрики

Серед 40 найкращих тренерів

Головні наставники київського «Динамо» Сергій Ребров та дніпропетровського «Дніпра» Мирон Маркевич увійшли до списку кращих 40 тренерів світу за версією видання Coach World Ranking.

С. Ребров посів найвищу сходинку серед українців — 16-у. М. Маркевич розташувався на 30-у щаблі. Окрім того, на 40-у місці перебуває наставник донецького «Шахтаря» Мірча Луческу, а тренер «Зорі» Віталій Вернидуб — на 91-у.

РубрикиСпорт

Найперспективніший боксер

Український важковаговик Олександр Усик очолив рейтинг найперспективніших боксерів світу за версією британського телеканалу BoxNation.

Окрім Усика, до першої п’ятірки увійшли мексиканці Гільберта Рамірес та Оскар Вальдес, американець Еррол Спенс і пуерториканець Фелікс Вердехо.

РубрикиСпорт

У списку вундеркіндів UEFA

Союз європейських футбольних асоціацій назвав найталановитіших молодих гравців 2015 року. У цей список потрапили двоє українців — Віктор Коваленко з «Шахтаря» і Валерій Лучкевич з «Дніпра».

У середині липня 19-річний хавбек «Шахтаря» Віктор Коваленко завоював свій перший дорослий трофей — суперкубок України, а потім дебютував у лізі чемпіонів УЄФА. На червневому молодіжному чемпіонаті світу в Новій Зеландії він дійшов зі збірною України до 1/8 фіналу і з п’ятьма голами став найкращим бомбардиром турніру. Пізніше Коваленко зіграв і на чемпіонаті Європи серед хлопців до 19 років.

Юна королева корту

Наприкінці листопада в Одесі відбувся осінній юнацький турнір з великого тенісу. Змагання видалися цікавими і бойовими.

Найбільше з учасників мені сподобалася Катя Завірюха. Звичайно, вона не початківець, уже 10 років займається тенісом і тому грає гарно, на перший погляд, дуже легко, ніби літає на корті. Але коли ми підійшли її поздоровити, то побачили, якою вона була втомленою. Втім, задоволеною грою, хоча й посіла друге місце на цьому турнірі.

РубрикиБез рубрики

У пошуках чудесного

«У пошуках чудесного» вирушили учасники програми «Золота осінь людей похилого віку», що реалізується громадською організацією «ІТ-бабусі» за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» у рамках проекту «Місце зустрічі: діалог».

Саме так називалося свято для пенсіонерів, що відбулося напередодні Новоріччя у гостинному залі музею «Шустов».

РубрикиБез рубрики

На зірки сподівайся, але й сам старайся

В очікуванні нового року ми з цікавістю заглядаємо за його завісу: плануємо і сподіваємося, мріємо й сподіваємося на зірки. То що вони віщують для представників кожного із знаків Зодіаку?

ОВНИ зможуть змінити свій сімейний стан. Раптові незаплановані весілля дуже здивують знайомих представників цього знака. Для Овнів, скутих узами Гіменея, можливе також несподіване, спонтанне розлучення. У наступному році Овнам краще відмовитися від далеких подорожей — вони можуть видатися не надто вдалими. А от справи на роботі, у кар’єрі будуть дуже успішними. Здоров’я не повинно потурбувати, навіть навпаки — ймовірне зцілення від хронічної болячки. Хіба що переїдати не варто — наберете зайву вагу. Якщо ж виникнуть труднощі з фінансами — не бійтеся брати в борг. Повернути його зможете дуже швидко.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua