Протестні настрої та організаційні моменти

Навпроти входу до приміщення обласної ради, якраз перед початком другого пленарного засідання, проходив протестний мітинг: близько сотні людей зранку стояли під стягами Аграрної партії України, тримали гасла, вимагаючи звернути увагу влади і громадськості до вітчизняних сільгоспвиробників, яких, звучало з промов, на смерть задушать зміни до податкового законодавства, нещодавно схвалені урядом.

Йдеться про відміну пільгового режиму оподаткування сільгоспвиробників. На площу підігнали навіть кілька причепурених тракторів. Люди наголошували, що Одещина є аграрною областю, Україна — аграрною державою, а новий податковий кодекс призведе до того, що наша країна залишиться без вітчизняного молока та м’яса, а сотні тисяч сільських трудівників — без роботи. Промовці навіть лякали Коліївщиною.

Під гучні оплески протестувальників було схвалено звернення до президента та уряду. Його передали в руки першому заступникові голови обласної ради Олегу Радковському, який вийшов до людей.

Щодо самої сесії. Обраний головою обласної ради під час першого пленарного засідання Анатолій Урбанський уже успішно пройшов необхідну процедуру спеціальних перевірок, яких вимагає посада. Під час цього пленарного засідання він присягнув на вірність громаді, давши слово дотримуватися Конституції і законів нашої держави, сумлінно виконувати свої посадові обов’язки.

По тому всім депутатам було вручено посвідчення і значки.

Порядок денний сесії цього разу містив досить невеликий перелік питань, які стосувалися здебільшого організації роботи обласної ради. Так, майже одноголосно затвердили регламент. Офіційно «попрощалися» з двома обранцями громади — Миколою Скориком і Володимиром Ткачем. Перший повернувся до своїх обов’язків і повноважень народного депутата України, другий — перейшов до практичної роботи — очолювати Красноокнянську районну раду. Їхні місця в облраді зайняли Сергій Біб та Іван Бойченко, які йшли наступними за списком відповідних політичних сил.

Серед питань порядку денного, схвалених сесією, було положення про помічника-консультанта депутата Одеської обласної ради, згідно з яким кожен обранець може мати до п’яти таких помічників. Вони працюватимуть на громадських засадах упродовж виконання депутатом своїх повноважень.

Нагадаю, що в обласній раді VІІ скликання створено шість депутатських фракцій. Затверджено і склад постійних комісій, президії та погоджувальної ради. Без керівника допоки залишалися дві комісії із 15: з питань прав людини, свободи слова та інформації і з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та гласності. Зрештою, знайшлися очільники і для цих «непрестижних» фронтів робіт. Справа в тому, що до їх складу хотіли потрапити, згідно з поданими особистими заявами, найменше депутатів. Натомість такі напрямки роботи в постійних комісіях, як будівництво, регіональний розвиток, фінансово-економічна діяльність, банківська політика, користувалися неабиякою популярністю. Варто, вважаю, акцентувати увагу на тому, що робота в комісіях — це, можливо, основна ланка діяльності депутата.

Наступне пленарне засідання, яке відбудеться приблизно за два тижні, може стати непростим, адже на ньому планують обговорити і схвалити бюджет Одещини на 2016 рік.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 1978
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua