РубрикиБез рубрики

Ситуація - вибухонебезпечна

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні 9 грудня оприлюднила дванадцяту доповідь, в якій, зокрема, зазначається, що «припинення вогню в рамках перемир’я», про яке було досягнуто домовленості 26 серпня, призвело до істотного зниження інтенсивності бойових дій, у тому числі завдяки відведенню деяких видів тяжкої зброї українськими військовими та озброєними групами.

За охоплений доповіддю період — із 16 серпня по 15 листопада, було вбито 47 цивільних осіб і 131 — поранено. Загальна кількість загиблих із середини квітня минулого року становить щонайменше 9098 осіб, і ще 20732 були поранені. Ця кількість включає в себе цивільне населення, українські збройні сили та озброєні групи.

Основна причина нових жертв серед цивільного населення — вибухонебезпечні пережитки війни та саморобні вибухові пристрої, що «підкреслює гостру необхідність проведення масштабної діяльності з розмінування та інформування про мінну небезпеку по обидва боки лінії зіткнення», йдеться в доповіді.

Водночас, зазначається у звіті, на території, яка контролюються озброєними групами, продовжується притік боєприпасів, озброєння та бойовиків з Російської Федерації, залишаючи ситуацію вкрай вибухонебезпечною.

У документі йдеться про сер-йозні порушення прав людини тих, хто проживає на територіях, підконтрольних самопроголошеним «ДНР» та «ЛНР», як-от вбивства, катування, жорстоке поводження, незаконне тримання під вартою та примусова праця, обмежена свобода пересування, зібрань та вираження поглядів, а також відсутність ефективного захисту їхніх прав. «Приблизно 2,9 мільйона осіб, які проживають у зонах, охоплених конфліктом, продовжували стикатися з труднощами при реалізації своїх економічних і соціальних прав, зокрема доступу до якісної медичної допомоги, житла, соціальних послуг та виплат, а також компенса-ційних механізмів за пошкоджене, конфісковане або розграбоване майно», — йдеться у доповіді. У ній підкреслюється, що наближення холодів та перешкоди для діяльності гуманітарних організацій можуть погіршити ситуацію.

«Становище приблизно 800000 людей, які проживають по обидва боки лінії зіткнення, є особливо тяжким», — застерігають укладачі звіту. Вони звертають увагу і на те, що обмеження свободи пересування цивільного населення через лінію зіткнення, введені вимогами тимчасового порядку, ухваленого урядом у січні 2015-го, залишаються однією з основних проблем для жителів територій, охоплених конфліктом. Це призводить до зростаючого відчуття ізоляції, руйнування родинних та суспільних зв’язків.

«Цивільне населення в охоплених конфліктом східних регіонах України закінчує рік так само, як і починало — у вкрай тяжкій гуманітарній ситуації та ситуації з правами людини. Люди похилого віку не мають доступу до своїх заоща-джень, люди з інвалідністю практично не отримують допомоги, а обмежений доступ до охорони здоров’я залишив багатьох в убогому, тяжкому, навіть небезпечному для життя становищі», — заявив Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль Хусейн.

Переглядів: 415
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua