Дутелі та страуси

У народі дутелями називають пустий горох, який лише торохтить, а користі від нього ніякої, а ще — пустомель, які обіцяють блага, пророчать світле майбутнє, а самі дбають тільки про свою користь. У радянському кінофільмі «Волга-Волга» режисер висміяв таких пустомель в образі Івана Івановича Бивалова (артист Ільїнський), який закликав пасажирів напружити м’язи, щоб зняти з мілини теплохід: раз-два — взяли, раз-два — взяли! Пасажири дружно взялися хто за що, напружилися і продовжили свій шлях по річці. У пародійному образі Бивалова нині люди бачать ВР, АП, КМ, які лише імітують реформи, так, як екранний герой перевернув кліфт і задоволено потер руки, ніби всю роботу зробив сам...

В Україні нині настільки важко жити простому люду, що й словами не передати. Весь народ пограбували через ваучери. А на селі... Підходить посівна — ціни скачуть, як скажені — на насіння, на добрива, на пальне. І ніхто того не помічає, навіть «слуги народу». Пережили посуху, градобій, зібрали. А тут як тут діловари, очолювані урядовцями, знижують ціни на збіжжя, щоб ті, хто виростив, змогли хіба що віддати борги. А з трибуни Верховної Ради знервованому й пограбованому селянинові вже нагадують про продаж землі. Той у розпачі: як прогодувати й вивчити дітей? Город не може забезпечити велику сім’ю, а за здані в оренду паї капають копійки. Про бабусину пенсію нічого й говорити… Якщо послухати Яценюка, то покращення буде вже в наступному році. От тільки в кого? Хто при владі — жирує, наживається на всьому, що погано лежить, навіть на армії під час війни. Мародерів розстрілювали у всіх арміях світу... У нас же стріляють лише в тих, хто на Майдані, а саджають до буцегарні тих, у кого стріляли. Вже більше року президент і прем’єр створюють щось таке антикорупційно-хитромудре, щоб і собі не зашкодити, і МВФ догодити...

Боляче дивитися як президент від імені приниженої України вручає нагороди калікам-воїнам, родичам загиблих і живим щасливчикам, з блиском в очах констатуючи, що Українська армія — одна з кращих у Європі, яку створив він сам. Боляче дивитися, як нашим захисникам вручають стару латану техніку, а тим часом кращий у світі ракетний завод «Південний» працює лише чотири дні на тиждень. Головнокомандувач ЗСУ не поспішає розповідати, скільки захисників загинуло після проголошення отого незрозумілого перемир’я, скількох покалічено, скільки підірвалися на розтяжках. Він не бачить себе збоку, що в цей час нагадує страуса, який від страху за бізнес заховав голову в пісок. За звітами армія — і зодягнена, і сита. Телебачення агітує голодних людей за безвізовий режим, а радіо пропонує ліки для сексуального задоволення у будь-якому віці.

Виникає запитання: за кого і за що гинуть кращі сини України, коли їм забороняють стріляти у ворога, який загарбав великий шмат нашої землі?

Складається враження, що олігархи спільними зусиллями хочуть знищити українців. Голодних і холодних випихають у Європу остарбайтерами, а натомість з’являються дешеві робочі руки з В’єтнаму, Китаю.

Погляньте лишень на вілли в Кончі-Заспі, проїдьтеся трасами на південь, північ, схід і захід і побачите, скільки біля води вкрадених українських грошей, закладених у ті дачі-палаци. Перевірте у всіх олігархів, де взявся у них стартовий капітал. І побачите — за ним смерть, зубожіння, махінації, наглість усіх без винятку президентів та урядовців у часи незалежності. Там наші ваучери, пенсії й зарплати...

Але не чекайте від авакових, шокіних, СБУ, щоб ті спитали від нашого імені. На те нема політичної волі нинішнього гаранта. Ніхто не чує стогону народу.

Мене мати вчила змалку: полізеш битися — поб’ю, не даси здачі — поб’ю. Так я вчив свого сина й онука. Якщо Бог дасть, то й правнука виховуватиму патріотом, а не страусом.

Борис ДРАЇМ,
який у 1941—1945 роках пережив страх бомбардувань, кулеметних черг і приниження загарбників.
м. Ананьїв.

Переглядів: 2435
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua