РубрикиБез рубрики

Грузія: побачити й закохатися

Виставка фоторобіт одеситки Лілії Гричулевич «Закохані в Грузію» відкрилася в бібліоте-ці імені Едуарда Багрицького на Преображенській, 35а, і триватиме до кінця лютого.

Церемонію відкриття відвідав генеральний консул Грузії в Одесі Манучар Цоцонава. Він привітав людей, котрі прийшли оглянути імпрезу: «Сьогоднішня подія — ще одна нагода познайомити грузинську діаспору Одеси з нашими українськими друзями. Я добре знайомий з автором виставки, вона так любить Грузію, як не кожен з грузинів. Я впевнений, що після перегляду експозиції чимало з вас захоче поїхати, щоб побачити нашу прекрасну і гостинну країну. Хочу щиро подякувати колективу бібліотеки імені Едуарда Багрицького та грузинському культурно-освітньому центру «Іверія» за підтримку організації виставки, присвяченої нашій державі. Вітаю усіх присутніх і пані Лілію, вітаю та бажаю успіхів».

Товариство на фотовернісажі строкате та веселе. Грузини, для яких Одеса стала рідною домівкою, юні та дорослі. Одесити, дуже різні, інакше не буває, — літератори, музиканти, альпіністи, чиновники, у хорошому значенні цього слова (є в нас навіть такі), підприємці, школярі, студенти і молоді душею люди літнього віку, котрих язик не повертається назвати безбарвним словом «пенсіонери». Атмосфера приязна та демократична.

На стінах — фотографії, розглядати їх треба довго та неспішно, а поки що послухаймо, що розповідає їх автор Лілія Гричулевич: «Мені пощастило все, що тут експонується, побачити на власні очі. Іноді мене запитують, що сподобалось у Грузії найбільше? Не можна так відповісти одразу: природа, культура, люди, кухня — все. Неможливо виділити щось лише одне. Місцеві дуже прихильно ставляться до українців. Якби мене спитали про найяскравіші враження, я не знайшла б, що відповісти — бо їх справді багато. Мені б дуже хотілося, щоб ті, хто не був у Грузії, поїхали туди і самі побачили. Так само й грузинські діти, які народилися в Україні і ще не бачили Батьківщину своїх предків, — їм обов’язково там треба побувати. Мандрувати Грузією надзвичайно приємно, там маса позитиву. Це дивовижна країна».

Гості, котрі бували у Грузії, розповідають про свої враження. Веселі історії та байки від одеських туристів про подорожі цією країною та гостинність її жителів. Лунають пісні — грузинські та українські. Далі була вікторина. Переможці виграли призи, привезені з Грузії. Відкрию таємницю, що це пляшка справжнього «Цинандалі».

Що привело на виставку мене? На роботи Лілії вперше натрапив у мережі. У наш час кожен користувач інтернету сам собі фотограф, фотографій там «висять» мільйони, і щоб бути цікавим, неповторним, побаченим — треба мати дар і харизму. Лілія Гричулевич викладає багато своїх світлин з мандрівок Грузією, але без натяку на одноманітність. Здається, що їх не буває забагато, і це не дивно — вона знає, скільки треба. Тут є міські пейзажі. Старовинні квартали Тбілісі з вузькими брукованими вуличками і чарівним плетивом обвитих виноградною лозою відкритих галерей. Новітня архітектура Батумі і шарм грузинської провінції. Невеликі вишукані скульптурні композиції, які несподівано стрічають подорожнього по містах та містечках, адже грузини — справ-жні естети. Архітектурні пам’ятки, старовинні церкви та монастирі, занесені до світової спадщини ЮНЕСКО, зняті не з тих ракурсів, до яких ми звикли на листів-ках або туристичних буклетах. Натюрморти, бо Грузія — щедра земля. Авторка бавиться світлом. Тут є усі пори року, різний стан природи. Улюблений мотив — дорога, деякі динамічні кадри зняті з вікна авто на ходу. І Кавказ! «За горами гори, хмарою повиті...» — це наш Шевченко, який Кавказу ніколи не бачив. Захмарна Сванетія. Грузинське високогір’я, стрімкі потоки. Таємничі кам’яні вежі серед суворо величних гір...

Мені не довелося бувати у цій країні. У голові є дещо сумбурно-ілюстративний ряд, такий собі набір мультиків, під акомпанемент грузинського багатоголосся, шум гірської річки та пахощі смачної кухні, який складається з прочитаного, почутого, побаченого і здобутого за базовою освітою, де, серед іншого, вивчав архітектуру та образотворче мистецтво Грузії. Але саме світлини Лілії сьогодні дали мені найповніше уявлення, як ви-глядає Грузія.

«Такі зустрічі — незабутні. По-перше, торкаєшся нового, раніше не баченого і не відчутого. Це розкриває нові горизонти (в даному випадку — у буквальному значенні), і знайомі люди розкриваються з невідомої сторони. Я кілька років знаю Лілію Гричулевич як еколога. А те, що вона має дар художньо відображати довколишній світ у фотографіях, навіть не здогадувалася. Те, що нею рухали любов і захоплення цією країною, стає зрозумілим, коли подивитися на її фотографії. Кожен кадр промовляє про цю любов до Грузії — далекої і близької одночасно. І Грузія відповіла їй взаємністю, відкривши перед Лілією такі місця, які й «не всі грузини бачили». Також у процесі підготовки та під час заходу є можливість познайомитися з багатьма чудовими людьми, котрі, сподіваюсь, стануть нашими друзями. Не буду їх називати, щоб когось не забути», — каже завідувачка бібліотеки ім. Едуарда Багрицького Ірина Гіндіна.

А ось враження від виставки одного поважного чоловіка — засновника й очільника Одеського музею контрабанди Олександра Отдєльнова: «Дякую за маленьке Свято! Сонце і любов, котрі лилися з ваших фотографій, наповнили цей вечір добротою та смислом».

Володимир ГЕНИК.

Переглядів: 563
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua