РубрикиБез рубрики

Монопольна стіна

Одне із значень слова «монополія» — виключне право на щось. А коли є виключне право, ніким і нічим не обмежене, то є і бажання — така вже природа монополіста — ним скористатися. На свій розсуд, а чи й забаганку. Ну і, звісна річ, для власних інтересів. Хтось проти? Не чую. Хтось про якісь аргументи, принципи, розрахунки?

У нас своя арифметика, своя калькуляція і свій алгоритм. А як не підходить — бувайте здорові! Одне слово, монопольна стіна: ні пробити, ні обійти.

Три всеукраїнські організації — Національна спілка журналістів, Асоціація видавців періодичної преси та Асоціація незалежних регіональних видавців — оприлюднили чергове відкрите звернення (цього разу — до Президента та прем’єр-міністра) про, м’яко кажучи, непартнерську поведінку монополіста «Укрпошти», якого підтримує Міністерство інфраструктури, на медійному ринку. Йдеться про безпрецедентне здорожчання тарифів на доставку в 2016 році друкованої періодики. Настільки безпрецедентне, що це загрожує навіть за-криттям видань, передусім місцевого розповсюдження. У згаданому зверненні наводяться доводи, чому рішення «Укрпошти» є неприйнятним ні для держави, ні для редакцій газет та журналів, ні для читацької аудиторії:

•  «Наказ «Про затвердження тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних видань за передплатою не враховує потреб держави в інформаційній сфері та створює нові загрози для інформа-ційної безпеки;

• документ містить серйозні методологічні помилки;

• підвищення тарифів не має жодного зв’язку зі стимулюванням читання в Україні, з підвищенням інформованості населення про реальний стан справ у державі, не гарантує розвитку та покращення якості послуг «Укрпошти»;

• з моменту оприлюднення розробники проекту усно та письмово тричі називали різні цифри середнього підвищення;

• вимоги про підвищення тарифів не обґрунтовані прозорими розрахунками».

Та що, як мовилося, аргументи проти монопольного права?! Як об стіну горохом. Або приймайте нові тарифи, або... Але в тому-то й річ, що альтернативи нема. На ринку поштового зв’язку лише один господар — ПАТ «Укрпошта». Любіть, кланяйтеся, шануйте!

А як, спитаєте, Антимонопольний комітет? Як прем’єр з усім Кабміном? Як Президент? Хто-хто, а Арсеній Петрович та Петро Олексійович найбільше говорять про інформаційну безпеку країни. Та поки вони відгукнуться (чи й відгукнуться?) на звернення НСЖУ, УАВПП та АНРВУ, збіжить передплатна кампанія, й  «укрпоштівські» тарифи зроблять свою чорну справу: іще скоротять тиражі й остаточно підірвуть економіку вітчизняних періодичних видань. Додайте сюди витрати на папір, який доводиться купляти в Росії (свої фабрики давно позакривали), на імпортні ж пластини, хімікати та інші поліграфічні матеріали — й така постане перспектива, що хоч сядь і плач.

Невже безвихідь? Невже безнадія?

Надія-сподівання — на власні сили й вашу підтримку, дорогі наші читачі. Насамперед — підтримку передплатою. Так, з огляду на нинішню тарифно-цінову політику ми змушені були дещо підвищити передплатну вартість газети. Іншого виходу просто нема. Але, повірте, це підвищення, з урахуванням багатократного здорожчання поліграфічних матеріалів та послуг, що відбулося у першій половині 2014-го, та ще й з тарифним «сюрпризом»-доважком від «Укрпошти», — дещиця, яка й близько не покриє редакційних видатків на випуск газети.

Сподіваємося, це підвищення не видасться вам настільки суттєвим, що зможе вплинути на ваш вибір залишитися чи ні з улюбленою «Чорноморкою».

Редакція газети «Чорноморські новини».

Переглядів: 496
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua