РубрикиБез рубрики

Арешти через вибори?

Трьох членів Одеської обласної організації ВО «Свобода» затримали в Києві за підозрою в участі в масових заворушеннях біля Верховної Ради 31 серпня. Всього затримано близько 30 осіб. Розслідувати справу кинули цілу армію слідчих — 30 з прокуратури і 40 із МВС.

Про це на брифінгу в кризовому медіацентрі розповів адвокат за-триманих одеських «свободівців» Всеволод Сокалюк. Обвинувачення пред’явлено трьом нашим землякам — Олександрові Станкову, Глібу Громову та Костянтинові Васильцю. Зараз Гліб Громов та Костянтин Василець перебувають в Одесі під домашнім арештом. Такий запобіжний захід їм обрав суд. Щодо Олександра Станкова, то як розповів Всеволод Сокалюк, він арештований і перебуває у Києві. За його звільнення внесено заставу в сумі понад 400 тисяч гривень. Але пройшло вже кілька діб, а його не випускають. Це при тому, що жодних законних причин утримувати його під вартою й надалі нема. Відтак адвокат сподівається, що його підзахисний з дня на день вийде під заставу.

«Я просив суд визнати докази, надані правоохоронцями, неприйнятними, але суд залишив це без уваги, — розповів правник. — Так, усі троє брали участь у мирній акції протесту. Але вони не ховали облич, не мали ніякої зброї. Від слідства хлопці також не ховалися, прибули в міліцію за першим же викликом. У суду не було жодних підстав вибирати їм такі суворі запобіжні заходи».

В Олександра Станкова, зауважив адвокат, взагалі багато аргументів на його користь: він добровольцем пішов в АТО, на його утриманні мати-інвалід і старенька бабуся. Він ніколи раніше не притягувався до відповідальності і добровільно без запізнень з’являвся до слідчого. Відтак жодної необхідності кидати його за ґрати не було.

Причину не звільнення затриманого під заставу в правоохоронних органах пояснюють ненадходженням коштів на розрахунковий рахунок суду. «Хоча раніше в подібних випадках, — каже адвокат, — достатньо було пред’явити квитанцію про їх переказ». Щодо грошей для застави, то їх надав однопартієць підозрюваних Олександр Мирний.

На думку Всеволода Сокалюка, справа має політичний характер. Її мета — усунення представників ВО «Свобода» від участі у виборах. Всі троє одеських «свободівців» балотуються в місцеві органи влади. Але тепер, через арешт, вони позбавлені можливості брати участь у передвиборній кампанії.

Нагадаємо, 31 серпня під стінами ВР проходила акція протесту проти внесення змін до Конституції. Парламент охороняли бійці Нацгвардії. З лав протестувальників у них жбурнули гранату. Четверо нацгвардійців загинули. У скоєнні теракту влада звинуватила ВО «Свобода».

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Переглядів: 510
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua