РубрикиБез рубрики

Будуть реформи – будуть і гроші

Місія Міжнародного валютного фонду офіційно завершила свою роботу в Україні в кінці минулого тижня і покинула Київ із «засмученими почуттями», пише «Апостроф» (http://apostrophe.com.ua), посилаючись на власне джерело, обізнане із результатами десятиденної роботи представників МВФ в Україні.

Місія, яка аналізувала виконання Україною зобов’язань для отримання наступного, третього, траншу кредиту EFF у розмірі $1,7 млрд з 22 вересня, не отримала чітких відповідей на питання, що її цікавили. До речі, варто зазначити, що завершення роботи місії не супроводжувалося жодними заявами з боку уряду і Нацбанку України. Зокрема, за інформацією співрозмовника «Апострофа», у МВФ не задоволені ходом виконання реформ, ефективністю боротьби з корупцією і реформування банківського сектора.

Україна не виконала навіть кількох, досить нескладних «маяків», які були внесені в меморандум про співпрацю при першому перегляді програми в липні. Зокрема, не створені умови для повноцінної роботи Антикорупційного бюро, нема й прокурора з питань корупції. І це при тому, що ці дві вимоги Україна зобов’язалася виконати до кінця вересня. На засіданні Кабінету міністрів 7 жовтня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підтвердив, що відсутність антикорупційного прокурора може загальмувати процедуру виділення коштів МВФ: «Я можу привітати, що вчора було прийнято рішення розпочати конкурс щодо призначення антикорупційного прокурора. Без нього не буде ні безвізового режиму, ні наступного траншу МВФ, тому що це один з ключових елементів боротьби з корупцією».

Також у МВФ є питання до змін податкової системи та підготовки держбюджету на 2016 рік. «МВФ стурбований відсутністю єдиної позиції щодо змін системи оподаткування, є великий дефіцит Пенсійного фонду. Є розбіжності щодо формування доходної та видаткової частин бюджету, а також щодо його дефіциту. МВФ більш стриманий, ніж наш уряд, стовно того, що в Україні намітилися значний прогрес у сенсі збільшення доходів та суттєві успіхи щодо детінізації економіки», — зазначило джерело.

Під час роботи в Україні представники МВФ не могли не помітити посилення популістської риторики народних депутатів напередодні місцевих виборів. «Саме тому місія прийняла рішення продовжити роботу в Україні лише після завершення місцевих виборів», — пише «Апостроф».

В уряді та Адміністрації Президента офіційно результати переговорів з МВФ не коментують, але в приватних розмовах підтверджують, що питань до-сить багато, і зараз вони обговорюються в робочому порядку.

Якщо переговори з МВФ продовжаться лише в кінці жовтня, то рішення щодо виділення коштів, враховуючи всі процедурні моменти, можна очікувати не раніше середини листопада. Однак, зважаючи на той факт, що наступний перегляд програми намічений на грудень, то третій і четвертий транші, кожен з яких складає $1,7 млрд, за взаємною згодою України і МВФ можуть бути об’єднані.

Співрозмовник видання підкреслив, що МВФ більше не сприймає пояснень України, мовляв, проведення реформ гальмується через окупацію Донбасу: «Ці аргументи вже не працюють. Для продовження співпраці МВФ наполегливо вимагає результатів».

Експерти погоджуються, що претензії МВФ досить обґрунтовані, вважаючи, що Україні не слід зволікати з виконанням зобов’язань. «Я поки що ніякої трагедії не бачу. Якщо ми виконаємо все, що пообіцяли, ресурс МВФ прийде», — каже голова ради Незалежної асоціації банків України, член ради Нацбанку Роман Шпек.

Старший аналітик з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь дотримується такої ж думки: «Єдиний вихід — виконувати те, що обіцяно. Тоді жодних загроз зриву програми бути не може».

Переглядів: 539
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua