РубрикиБез рубрики

Відродимо «морські трамвайчики»

Ні для кого не секрет, що саме Одеса була і є морською столицею України та буде нею завжди, що саме з Одеси починалися морські круїзи як по Чорному морю, так і за його межі.

Круїзи здійснювалися на малих пасажирських суднах (зразка «Севастополь», «Генуя», «Олександр Грін») уздовж узбережжя Одеського регіону; на суднах середнього класу, в тому числі на підводних крилах (як-от «Молдова»), — за маршрутом Одеса — Ізмаїл — Рені, Одеса — Миколаїв; на пасажирських лайнерах (типу «Іван Франко», «Адмірал Нахімов»тощо) — за маршрутом Одеса — Крим — Грузія.

Малий пасажирський каботаж уздовж узбережжя Одеської затоки виник у 60-х роках минулого століття і досяг піку свого розвитку в кінці 1980-х. Це підтверджується статистичними даними про середню кількість пасажирів у період 1984—1989 років, що обслуговувалися малими пасажирськими суднами. Так-от, ці судна, які одесити любовно називали «морськими трамвайчиками», перевозили приблизно 2,5 мільйона осіб за навігаційний період, що тривав усього чотири місяці.

Сьогодні в одеситів, а також у туристів, кількість яких постійно збільшується, значно зріс інтерес до морських прогулянок. Це і спонукало Українську асоціацію захисту моря від забруднень (UKRMERA) розробити в рамках програми «Басейн Чорного моря» проект прибережного морського судноплавства «Морський трамвай».

Проект передбачає можливість використовувати причальні комплекси існуючих берегозахисних споруд, так званих траверсів, як основи відновлення портопунктів. Поетапно відбуватиметься відновлення та/або будівництво порто-пунктів з подальшим введенням їх в експлуатацію. Передбачена також можливість прибудови на першому етапі тимчасових плавпричалів в акваторіях, відведених для діючих гідротехнічних споруд. А в портопунктах будуть зони для розвитку культурно-розважальних комплексів, які приваблюють туристів, курортників і жителів міста. Причому працювати такі комплекси можуть цілорічно. Крім того, створюється можливість надавати всім бажаючим масові морські транспортні послуги з виходом у море, які відповідатимуть стандартам європейських морських транспорт-них міст.

Розрахунки показують, що проект «Морський трамвай» дозволить значно зменшити суми капітало-вкладень на організацію перевезень людей порівняно з автомо-більним транспортом за однакового графіка. При цьому істотно знизяться екологічні ризики і саме навантаження на навколишнє середовище.

Арнольд НИРКО,
віце-президент Української асоціації захисту моря від забруднень (UKRMEPA).

Переглядів: 455
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua