РубрикиБез рубрики

Без радянських ідеологем

Одеську національну ордена Дружби народів наукову бібліотеку ім. М. Горького перейменовано на Одеську національну наукову бібліотеку.

Відповідне рішення підписав віце-прем’єр-міністр — міністр культури В’ячеслав Кириленко на підставі подання генерального директора ОННБ Ольги Ботушанської. Відтак із назви книгозбірні, відповідно до законів «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єкта права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», «Про культуру», «Про бібліотеки та бібліотечну справу», прибрано ідеологеми радянської доби: орден Дружби народів та ім’я Максима Горького.

Нагадаємо, з метою вивчення громадської думки на офіційному сайті бібліотеки у липні цього року було розміщене оголошення з проханням надати свої пропозиції щодо зміни назви книгозбірні, яка відповідала б реаліям сучасної незалежної України, статусу та функціям наукової установи. На сторінках «Чорноморських новин» також публікувалися міркування наших знаних земляків щодо можливих варіантів перейменування. Близько 80 відсотків респондентів, які взяли участь у громадському обговоренні, підтримали пропозицію оновити назву однієї з найстаріших публічних книгозбірень держави на Одеську національну наукову бібліотеку. Саме така пропозиція отримала підтримку і працівників установи на загальних зборах колективу.

Переглядів: 392
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua