РубрикиБез рубрики

Моя душа - моя вишиванка

Здавна українська вишивка дивувала своєю неповторністю та слугувала найкращою окрасою і святкового, і повсякденного одягу. У наші ж дні виготовлення вишиванок власноруч перетворилося на популярне хобі для людей різного віку, а вишиті сорочки стали апогеєм моди. На їх красу звернули увагу навіть зарубіжні кутюр’є, а що вже й казати про українських майстринь…

У вересневі дні краєзнавчий музей Роздільної гостинно відчинив двері для показу українських вишивок майстринь нашого району. У день відкриття виставки «Барвиста вишиванка» директор музею В. Шняга представила роботи як досвідчених майстринь Роздільнянщини, так і дебютанток, а саме: А. Василечко, Н. Кучуренко, Н. Гончаренко, О. Цимбалюк, Т. Лупши, Є. Синиці.

Виступ начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації, заслуженого працівника культури України Н. Пояцики, її натхнені слова про популярність саме нашого національного одягу у світі відразу привернули увагу слухачів. Наталя Сергіївна розповіла про іменну символіку вишиванок і значення поєднання кольорів. А на завершення виконала пісню «Два кольори», що додало заходу святковості і розчулило присутніх.

Своїм досвідом у царині вишивання поділилася Анна Василечко, яка не вперше демонструє свої роботи на виставках. Вона — досвідчена майстриня, багато років поспіль бере участь у різноманітних показах, має велику колекцію: рушники, картини, серветки, килими та інші цікаві предмети оздоблення, якими здавна господині прикрашали українські оселі.

Пісня «Україна — моя вишиванка», яку виконав В. Момренко, стала урочистим заключним акордом і приємним сюрпризом для учасників і відвідувачів виставки у день її відкриття.

Для Роздільної це не перший захід, присвячений українській вишивці. Традиційними стали виставки вишитих рушників до 8 Березня, персональні. Але найбільше запам’ятався цьогорічний парад вишиванок, який почався на Привокзальній площі біля пам’ятника Т.Г. Шевченку. Вихованці циркової студії «Арена» районного будинку культури несли величезну двометрову вишиванку. Її створили спільними зусиллями керівник цієї студії Н. Кучуренко зі своїми підопічними. Щоб підняти таку сорочку, дітям довелося стати на ходулі. Вони несли вишиванку центральними вулицями міста, а за ними рухалася процесія — учасники параду у вишиванках несли синьо-жовтий прапор, тримаючи його з обох боків. Довжина прапора сягала десь 100 метрів. Серед учасників було багато учнівської молоді, матусь з малечею, людей старшого покоління. Лунала музика і пісні, що прославляють материнську любов, вишиванку в українській національній культурі. Панувала дружня, сімейна атмосфера: діти й дорослі зібралися разом на спільне свято.

Останнім часом дедалі частіше проводяться заходи, що повертають нас до витоків нашої національної культури. Що це — мода? Ні. Беручи участь у таких святах, ми всі — і молоді, й старі — долучаємося до нового (а можливо, колись втраченого) ідеалу. І цим ідеалом є Незалежна Україна, країна, в якій ми сьогодні живемо, земля наших пращурів. А вони нам залишили велику спадщину — українську культуру. Й усвідомлення нами своєї національності та сприйняття України як найріднішої землі — Батьківщини — стане міцним фундаментом для майбутнього розквіту української держави! Головне — щоб це було не лише модою, а й ішло від серця.

Анна ОРЕШИНА,
учениця 10-го класу НВК (школи-гімназії) № 1 м. Роздільна.

 

Переглядів: 433
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua