РубрикиОпитування

Більшість готова до опору

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення громадських організацій «Центр стратегічних досліджень» та «Агенції ненасильницьких рішень» із 31 серпня по 13 вересня провів опитування громадської думки жителів України щодо їх ставлення до методів опору інтервентам/окупантам.

Сприйняття приєднання Криму до Росії і подій на Донбасі.

На запитання «Ви згодні або не згодні з тим, що приєднання Криму до Росії у 2014 році є його окупацією?» 77,5% респондентів погодилися з твердженням, 10,8% — не погодилися, а 11,7% не визначилися зі своєю думкою або відмовилися відповісти.

На запитання «Яка з цих думок вам ближча?» щодо подій на Донбасі 79,8% респондентів обрали варіант, що «Дії Росії на Донбасі фактично є військовою інтервенцією — збройним втручанням у внутрішні справи України», 7% — «Дії Росії на Донбасі є допомогою народу Донбасу у його боротьбі за свою незалежність». Ще 13,2% респондентів не визначилися або відмовилися відповісти.

Яким діям надають перевагу жителі України у разі іноземної збройної інтервенції/окупації.

На запитання «Яким діям ви б надали перевагу в умовах іноземної збройної інтервенції у ваше місто чи село?» відповіді респондентів розподілилися так: 23,8% — чинити збройний опір, 28,6% — опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору — таких, як демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора, 11% — виїхати у безпечніший регіон України, 3,2% — виїхати за кордон, 13,1% — нічого не робити, 18,4% — не визначилися зі своєю думкою, 1,9% — відмовилися відповісти.

Які методи жителі України вважають ефективнішими у боротьбі з переважаючим за силою противником.

На це запитання відповіді респондентів розподілилися так: 34,4% обрали варіант збройна боротьба, 34,7% — ненасильницька боротьба (демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора, відмова від співпраці з інтервентом), яку очолюють цивільні особи, 28,5% — не визначилися, 2,4% — відмовилися відповісти.

Методи повернення Криму та окремих районів Донецької і Луганської областей під контроль влади України.

Респондентам, які вважають приєднання Криму окупацією, ставилося запитання «Як Україна може отримати назад окупований Крим?». Відповіді такі: 14,3% — зброєю, 43,2% — переговорами, 12,9% — невоєнними акціями ненасильницького опору, які створюватимуть перешкоди окупантам і

які можуть отримати підтримку місцевого населення, 8,8% — ніяк, 20,3% — не визначилися зі своєю думкою, 0,5% — відмовилися відповісти.

Респондентам, які вважають події на Донбасі інтервенцією Росії, ставилося запитання «Як Україна може отримати назад окупований Донбас?». Відповіді розподілилися таким чином: 25,3% — зброєю, 41,1% — переговорами, 9,1% — невоєнними акціями ненасильницького опору, які створюватимуть перешкоди окупантам і які можуть отримати підтримку місцевого населення, 3,5% — ніяк, 20,4% — не визначилися, 0,5% — відмовилися відповісти.

В якій акціях опору інтервентам/окупантам готові взяти участь жителі України.

У перебігу опитування респондентам, які вважають приєднання Криму окупацією або вважають події на Донбасі інтервенцією Росії, ставилися запитання, до яких акцій опору інтервентам або окупантам вони готові долучитися.

Виходячи з міркувань безпеки, це запитання не ставилося респондентам, які проживають на територіях Донецької і Луганської областей, що тимчасово не контролюються владою України.

Відповіді дивіться у наведеній таблиці.

Методом телефонного інтерв’ю було опитано 1000 респондентів у всіх регіонах України (крім АР Крим), в т.ч. і на територіях Донецької і Луганської областей, які тимчасово не контролюються владою України.

Переглядів: 4421
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua