РубрикиСкандал

Поїздка з продовженням

Нещодавно голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі вперше здійснив робочу поїздку до Комінтер-нівського району. Тоді, на зустрічі з місцевими жителями, означилося чимало проблем, які потребують нагального вирішення обласною владою. Найболючіше з них — заграбастання «прокурорськими» і наближеними до влади земель, які за законом і людською совістю належать місцевій громаді. Аби розібратися в питанні детальніше, очільник області пообіцяв комінтернівцям створити спеціальну робочу групу з питань земельної власності, щоб та з’ясувала, що й до чого. Групу створили, її очолила радник голови ОДА Марія Гайдар. З повторним візитом до Комінтернівського вона приїхала вже з юристами.

Під час першої поїздки на Комінтернівщину Міхеіл Саакашвілі назвав її перспективним районом, який пригнічений корумпованою владою. Він порадив людям об’єднатися, щоб перемогти свавілля чиновників та вивести ра-йон на абсолютно новий рівень. Місцеві жителі очільника області послухали. Його помічницю і радника Марію Гайдар цього разу зустрічали вже організовано, переважно жителі Іллічівки. В усіх — одна й та ж проблема: по 20—40 років не одним поколінням прожили в своїх домівках, а як кинулися приватизовувати землю, для них у сільраді знайшлися переконливі, як на погляд місцевих чиновників, причини, чому зробити цього вони не можуть. І зовсім нелогічні в реальності. Це вже згодом сплив неприємний факт, яким усе пояснювалося. За словами людей, діловитий голова Красносільської сільської ради (до неї входить шість сіл: Іллічівка, Корсунці, Красносілка, Переможне, Кубанка і Новокубанка) Микола Петрович Майдебура їхню землю начебто встиг продати й оформити на абсолютно сторонніх осіб, переважно — на свою ж рідню, прокурорів і наближених до сільради. Додатковим приводом забрати людську землю для посадовця став новоприйнятий генеральний план кожного із сіл окремо, який, до речі, не проходив жодного громадського слухання. Згідно з ним, більшості будинків у кожному із шести сіл й не було. Замість них — поля-пустки, де пропонується побудувати нові хати або прокласти автотрасу, яка, за фактом, проходитиме через нинішні селянські городи і по-двір’я.

«Як завжди, інтереси жителів не врахували, зробили так, як їм зручно», — зазначив Рустам Ра-хімов, житель Красносілки. Таких земельних паїв лише в одній Іллічівці близько 20. Кожен з них — по 8—10 соток, і вартістю в понад 40 тисяч доларів, адже земля розташована на околиці Одеси. «Земельні ділянки, які фактично забрали цим генеральним планом, уже перепродані стороннім особам. Зараз їм видають державні земельні акти та кадастрові номери, безпосередньо на ці землі. Це протизаконно. В людей навіть не запитували, чи хочуть вони скористатися своїм первинним правом на приватизацію цієї землі», — розповів Віталій Свічинський, представник управління соціального захисту Комінтернівської райдержадмі-ністрації.

Щоб сільський голова пояснив, як склалася така ситуація, до нього й завітала новостворена робоча група з питань земельної власності на чолі з радником голови ОДА Марією Гайдар. Однак зу-стрітися з Миколою Петровичем виявилося не так уже й просто: у сільраді його не було, телефонну слухавку він не брав, а його заступник під час розмови з Марією Гайдар вела себе, м’яко кажучи, не зовсім адекватно. Чи то від переляку, чи від несподіванки жінка щоразу, посеред розмови, кидала слухавку. Додзвонитися до неї вдалося десь із третьої спроби, проте це нічого не дало. Без свого безпосереднього начальника  вона, мовляв, щось роз’яснювати не вповноважена.

Нарешті до сільради приїхав і сам голова. Як земля, що вже була в користуванні людей, опинилася за паперами в приватизації третіх осіб, Микола Майдебура, запевнив, не знає. Він стверджував, що до нього в сільраду ніхто з проханням приватизувати будинки, в яких мешкають не один десяток років, не приходив, а сільрада, начебто, сама зверталася до місцевих з такою пропозицією, однак ті її проігнорували. Його слова у людей викликали чимале обурення, адже вони, кажуть, уже понад 10 років оббивають пороги кабінету Майдебури, а від нього — лише обі-цянки, аби замилити очі і тихцем продати землю. Коли почали зачитувати прізвища тих, на кого обманним шляхом, в обхід законних власників, оформили землю, стало все зрозуміло: син судді, місцевий прокурор, кілька міліціонерів і, що найцинічніше, — онука самого Майдебури.

Аналогічна картина була і при обговоренні правомірності при-йнятого генерального плану шести сіл, у тому числі Іллічівки, в якому так нахабно роздерибанили землі. На яких підставах це зроблено, Микола Майдебура ніяких логічних пояснень юристам ОДА не надав. Порадившись з правниками і місцевими жителями, робоча група з питань земельної власності на чолі з радником голови ОДА Марією Гайдар схвалила рішення: сільському голові дали десять календарних діб (які, до речі, спливають наприкінці цього тижня) на виправлення ситуації — відміну прийнятих ген-планів і повернення землі її законним власникам. Якщо нічого не зміниться, зібраного матеріалу, кажуть, цілком достатньо для передачі справи в прокуратуру, і не в районну, де у Миколи Майдебури, за словами місцевих жителів, «все схоплено», а до обласної. «Поки що я можу сказати, що ті документи, які зібрали наші юристи, досить однозначно свідчать про певні зловживання сільським головою Миколою Майдебурою. Генеральний план складений без урахування існуючих, фактичних будівель. На запити людей не відповідали. Я сподіваюся, Микола Петрович ще раз подумає, як відновити справедливість», — за-значила Марія Гайдар.

Ще одна проблема, з якою люди попросили розібратися робочу групу, — незаконна приватизація ставка у Красносілці. Чоловік, який називає себе господарем, за явно фіктивними документами, як це видалося юристам ОДА при першому ознайомленні з ними, допускає до вже «своїх» володінь — рибалити чи купатися — односельців лише за гроші або за відпрацювання на так званих суботниках. «Ми бачили тільки частину документів, подивимося й інші (їх «господар» ставка мав особисто завезти до ОДА, оскільки на місці в нього був не весь пакет документів. — Прим. Авт.). Наразі в мене є підозра, що така ж історія, як і з Майдебурою: існують певні домовленості між особами при владі, які призводять до зловживань», — зауважила радник голови облдержадміністрації.

Обласна влада, запевнила Марія Гайдар, уважно стежитиме за діяльністю таких «майдебур» у кожному із сіл Одещини.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 675
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua