РубрикиБез рубрики

На Думській — своя історія

28 липня відбулася позачергова сесія Одеської міської ради. Серед питань, які мали б бути включені до порядку денного, — відзначення 600-річчя першої письмової згадки про Одесу.

Депутат Олександр Остапенко (політична партія «Фронт змін») підготував проект рішення з цього питання. Але ця пропозиція не розглядалася. За внесення відповідного пункту до порядку денного проголосували лише 25 депутатів за необхідного 61. Таким чином Одеська міськрада проігнорувала постанову Верховної Ради України від 11 лютого 2015 року №184-VIII та постанову Приморського районного суду від 11 червня 2015 року, яка зобов’язала міський депутатський корпус розглянути це питання на найближчій сесії.

У разі включення питання до порядку денного сесії можна було б говорити про позицію кожного депутата. Як повідомив Олександр Остапенко, обранці готові були піти на компроміс і включити питання щодо вшанування 600-річчя Одеси, якби згадка нинішньої назви міста була замінена на Кочубіїв. Але це питання принципове, адже у такому разі розривається ланцюг Кочубіїв-Хаджибей-Одеса.

Негативно сприймається Одеською міськ-радою і згадана постанова ВР, як нібито вияв тиску на місцеве самоврядування. На мою думку, саме консервативність нинішньої мерії і спровокувала звернення до законодавчого органу. Сумнівно, що подібна ініціатива могла виходити від депутатів Одеської міськ-ради, які, видається, керуються кон’юнктурними інтересами. Бо ж очевидно, що незабаром місцеві вибори, а чимала частина електорату ще не готова сприймати ідею перегляду дати заснування Одеси. Щоб нейтралізувати рішення суду від 11 червня, міськрада подала апеляцію. Наступне судове за-сідання призначене на 29 вересня 2015-го.

Були й позитивні моменти в роботі сесії. Прийняте рішення щодо створення комісії, яка розгляне питання увічнення пам’яті жителів Одеської області, що загинули, захищаючи територіальну цілісність і незалежність України в зоні АТО. Як і попереднє, це питання також вніс Олександр Остапенко. «За» проголосував 61 депутат. Звертаю увагу, що ця ініціатива ледь пройшла, адже досить було б одному з обранців утриматися або висловитися проти, й питання «зарубали» б. Усього у голосуванні взяли участь 90 із 120 депутатів, тобто 1/3 не цікавиться життям міста.

Сесія схвалила також рішення про узгодження місця для встановлення бюста меценату Григорієві Маразлі, 185-річчя від дня народження якого відзначатиметься у 2016-у. Доречно згаданий у контексті теми меценат і філантроп Григорій Григорович Маразлі, який, будучи міським головою Одеси, планував встановити у 1889-у на Приморському (тоді Миколаївському) бульварі пам’ятний знак на ознаменування 100-річчя штурму фортеці Хаджибей козацькими та російськими військами. Тоді офіційний Петербург цей задум не дозволив реалізувати.

Повертаючись до теми святкування 600-ліття нашого міста, хотів би поінформувати про низку ініціатив громадської організації «Одесі-600». Підготовлені до друку буклети з історії Одеси для вчителів ЗОШ та історичний нарис «Історія Одеси: короткий курс» — добре відома читачам «Чорноморських новин» праця професора Тараса Гончарука. Готується до випуску комплект поштових листівок з видами Одеси та символікою ГО «Одесі—600» — твори членів Одеської обласної організації НСХУ; є намір випустити сувенірну продукцію зі згаданою символікою. Колекціонер і краєзнавець Тарас Максим’юк випустив власним коштом марки, присвячені 600-літтю Одеси, а скульптор Олександр Коваль виготовив пам’ятну медаль, присвячену цьому ювілею.

Ці ініціативи не фінансує нинішні влада, тому цією публікацією звертаємося до всіх небайдужих, кому дорога історія «перлини біля моря», допомогти, по можливості, фінансово, щоб реалізувати заявлені проекти. Нижче наводимо реквізити на ім’я координатора ГО «Одесі—600». Регулярний звіт щодо використання буде на фейсбуці у групі «Одесі—600».

Володимир КУДЛАЧ.

 

Переглядів: 591
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua