РубрикиБез рубрики

Держземкадастр і нотаріуси

Невдовзі у кадастрових реєстраторів з’являться нові колеги — нотаріуси. Кабінет Міністрів постановою від 24 червня

№ 457 «Деякі питання надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру» визначив порядок підключення нотаріусів до бази Держземкадастру для отримання  витягів із земельної бази даних.

Сьогодні право видавати витяги з Державного земельного кадастру мають лише кадастрові реєстратори. Делегування повноважень нотаріусам підвищить рівень комфорту для громадян, оскільки всі необхідні для здійснення земельних угод довідки можна буде отримати в одному місці.

«Щорічно за заявами громадян видається приблизно мільйон витягів — це найпопулярніша послуга у сфері земельних відносин. Навантаження на кадастрових реєстраторів є високим, і це позначалося на рівні сервісу для людей. Завдяки підключенню нотаріусів до Держземкадастру ми знижуємо тиск у системі та виходимо на новий рівень якості послуг у сфері земельних відносин», — зазначив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк.

Підключення нотаріусів до системи Держземкадастру відбуватиметься за заявним принципом. Нотаріус звертається з відповідним зверненням до обласного управлін-ня Мін’юсту, яке, в свою чергу, надсилає його в центральний апарат Держгеокадастру. Тим самим Мін’юст підтверджує статус нотарі-уса та наявність у нього всіх необхідних дозволів.

Для роботи з Державним земельним кадастром нотаріуси мають обладнати робоче місце з урахуванням низки технічних вимог. Зокрема, забезпечити захищений канал зв’язку, встановити спеці-альний софт та оформити цифровий підпис. Упродовж процесу підключення адміністратор кадастру забезпечуватиме консультації та проводитиме майстер-класи для нотаріусів щодо користуван-ня системою. Держгео-кадастр розраховує, що бажання підключитися до Державного земельного кадастру виявлять десь 4500—5000 нотаріусів.

Прес-служба Держгеокадастру.

Переглядів: 457
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua