РубрикиБез рубрики

Стоденна війна проти контрабанди

Саме за такий термін — 100 днів — голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі пообіцяв покінчити з контрабандою в Одеському та Іллічівському портах. Про це він заявив на спільній прес-конференції з головою Державної фіскальної служби України Романом Насировим.

На зустрічі з пресою, яка відбулася 26 липня в Будинку прийомів, очільник області розповів про розроблений спільно з керівником фіскальної служби план, що передбачає створення зон митного оформлення в Одеському та Іллічівському портах, з яких приберуть усі суміжні служби, крім митників та прикордонників. Має запрацювати механізм, який, з одного боку, зменшить час оформлення вантажів до 15 хвилин, а з іншого — мінімізує людський фактор — основний обсяг рішень прийматиме комп’ютерна програма. У підсумку, через «червону зону», що передбачає огляд, проходитимуть лише 5—7% вантажів. Працювати ж на митниці будуть нові люди, не заплямовані в корупції, які самі втручатимуться лише в окремих випадках. Необхідність повної зміни штату митних співробітників Міхеіл Саакашвілі метафорично пояснив так: «Якщо в бочку із засоленими кинути свіжі огірки, вони теж стануть солоними».

Зі свого боку Роман Насиров уточнив, що буде запроваджено єдиний для всієї країни механізм визначення митної вартості товару, який унеможливить різницю у вартості оформлення в різних регіонах, як це відбувається зараз. Для законодавчого забезпечення відповідних змін у Верховну Раду вже поданий пакет документів.

У цьому контексті, підкреслив очільник фіскального відомства, дуже важливою є співпраця з місцевими органами влади. Йдеться ж бо не лише про контрабанду, а й про інші зловживання та фіктивний бізнес. Насамперед це стосується нелегального імпорту, фіктивного податкового кредиту, компаній, які експортують зерно і не повертають валютну виручку в державу. «В боротьбі з цими явищами з боку голови Одеської облдержадміністрації є повна підтримка і взаєморозуміння, — сказав Роман Насиров і додав: — Для України це форпост. Якщо існує контрабанда в Одесі, це відображається на економіці, на неможливості рівних умов для чесної конкуренції. Такі ж прояви існують і на західному кордоні. Ми будемо виводити сервіс на новий рівень. Уже до кінця цього року ми прагнемо створити нові умови для митного оформлення вантажів в одеському регіоні».

Необхідність цих нововведень Міхеіл Саакашвілі пояснив тим, що саме порти, на його думку, є основними каналами контрабанди. Буквально з понеділка в Іллічівському та Одеському портах почали працювати спецгрупи СБУ, завдання яких — виявити й ліквідувати корупційні схеми.

З цьому ж ряду, зазначив голова ОДА, й відсторонення прокуратурою від посади начальника Іллічівського порту Юрія Крука, що спричинило протидію дуже й дуже впливових структур. Одеська область, як жодна інша, зацікавлена в перемозі над контрабандою і збільшенні законних надходжень та зборів на митниці, оскільки саме з цих коштів фінансуватиметься будівництва доріг. Необхідно закрити всі дірки, через які гроші тікали в кишені шахраїв, наголосив голова ОДА. А ще нагадав, що вже незабаром почне функціонувати Рада економічного розвитку Одеської області, де оперативно можна буде вирішувати всі питання, пов’язані з утисками бізнесу та інвестицій.

Міхеіл Саакашвілі підкреслив, що всі одеські реформи підтримує керівництво держави. Апробовані в Одесі, вони, у випадку успіху, будуть поширені по всій Україні. Якщо ж хтось чи щось завадить реформувати Одеську та Іллічівську митниці і за 100 днів не вдасться втілити задумане, голова ОДА пообіцяв назвати винних.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Переглядів: 416
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua