РубрикиБез рубрики

Не плутайте порт з митницею

Начальник адміністрації ДП «Одеський морський торговельний порт» Михайло Соколов розповів журналістам про роботу підприємства у першому півріччі.

Показник переробки вантажів збільшився на 3,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. У 2015-у на причалах підприємства перероблено загалом 12 млн 369,9 тис. тонн вантажів, тоді як до кінця торішнього червня — 11 млн 950,8 тис. тонн. Зафіксоване також 13-відсоткове зростання перевалки вантажів на експорт. А от обсяги імпорту та транзиту знизилися — на 27,5% та на 5% відповідно.

Характерною відмінністю у структурі вантажообігу стало різке зростання обсягів перевалки у каботажному сполученні (у межах внутрішніх вод України) — на 640,3% — за рахунок перевезення руди та металозаготовок. У номенклатурі сухих вантажів (без контейнерів) за обсягами домінують хлібні (навалом) і прокат чорних металів — понад 3,5 млн тонн і понад 3,1 млн тонн відповідно.

— На Одеський порт припадає чверть обсягу перевалки зерна всієї країни, третина перевалки металу, 66% нафтопродуктів і 75% обробки контейнерів, — зазначив Михайло Соколов.

Зменшення імпорту керівник порту пов’язує зі зниженням купівельної спроможності в Україні: «Падіння курсу гривні щодо курсу долара в кілька разів зумовило те, що люди не можуть купувати в тому обсязі товари, які імпортуються з Китаю та інших регіонів».

У першому півріччі до Одеського порту зайшло 1090 вантажних суден, що на 2% більше, ніж в аналогічному періоді торік.

Круїзні ж кораблі останнім часом оминають Одеський порт — у зв’язку з анексією Криму, подіями на сході країни та в Одесі 2 травня 2014-го маршрути провідних круїзних компаній були змінені  на користь інших портів Чорноморського регіону (Констанца, Батумі). Тому начальник порту з жалем констатує, що за останнє півріччя до нас зайшли лише шість круїзних суден із заявлених 27 (1905 пасажирів). І все ж в Одесі ведеться підготовка до проведення 48-ї генеральної асамблеї Асоціації круїзних портів Середземного та Чорного морів, яка має відбутися у червні 2016-го.  Проведення такого масштабного заходу за участю провідних круїзних компаній світу сприятиме зміцненню позицій Одеського порту як безпечного й економі-чно привабливого круїзного напрямку.

Сьогодні в Одеському порту, розповів Михайло Соколов, реалізуються чотири великі інвестиційні проекти.

Розробляється проектна документація для реконструкції причалу №7 і паралельно ведуться проектно-пошукові роботи. Глибини біля причалу планується довести до 13,5 м для збільшення категорії експлуатаційного навантаження. Водночас у тиловій його частині проводяться пошукові роботи для будівництва зернозавантажувального комплексу. Початок спору-дження терміналу та робіт з реконструкції причалу намічений на третій квартал 2016-го. Інвестором проекту виступила компанія «Металзюкрейн».

Також передбачається розвиток контейнерного терміналу у Хлібній  гавані.  Заплановано реконструкцію комплексу гідротехнічних споруд 42-го та 43-го причалів. Керівник порту відзначив, що існує необхідність в одночасному прийомі на двох причалах сучасних контейнеровозів завдовжки 300 м і зерновозів зразка «Панамакс» завдовжки 225 м. Для цього вирішено демонтувати доковий пірс і продовжити причал №42 на південь більш ніж на 100 м. Очікується, що реалізація проекту дозволить наростити обсяг перевалки зерна на мільйон з лишком тонн на рік. Інвестори — компанії «Бруклін-Київ» та «Бруклін-Київ. Порт».

Триває будівництво першої черги контейнерного терміналу на Карантинному молу. Генеральний підрядник — ТОВ «Маст-Буд» — 8 липня відновив роботи. Ведеться облаштування тимчасових доріг, розворотних майданчиків, майданчиків для зберігання будматеріалів і конструкцій. До кінця року почнеться відсипання матеріалу в тіло хвилелому, який влітку 2014-го в результаті аварії занурився під воду. Інвестор — компанія «ГПК-Україна».

 У 2015—2016 роках має продовжитися будівництво причалу №1«з» довжиною 254 м, з проведенням днопоглиблення до 12 м, а потім — до 13,5 м. Завершення робіт заплановано на кінець 2016-го. Як пояснюють в адміністрації порту, причал необхідний для повноцінної роботи споруджуваного зернового терміналу компанії «Бруклін-Київ».

Михайло Соколов розповів також, що у зв’язку передислокацією бази Військово-морського флоту України до Одеси порт намагається допомагати військовим морякам відповідно до заявок Міноборони.

— Ми виділяємо частину причальної лінії — причали 20 і 40 — для суден ВМФ. Один — у Заводській гавані, інший — зліва від морського вокзалу. Робимо відпові-дну глибину біля цих причалів для кораблів. Також підключаємо до електрики. Ми зобов’язані увійти в становище, в якому перебуває держава, і всіляко сприяти ВМС, — зауважив керівник порту.

А ще адміністрація порту запрошує громадські, туристичні організації,  небайдужих одеситів подавати пропозиції щодо позиціювання морського вокзалу як фестивального та туристичного центру міста. У жовтні на морвокзалі обіцяють провести грандіозний фестиваль світла. Портовики мріють створити тут найбільшу вай-фай зону з постійно діючими фестивалями, фотовиставками, міні-ярмарками.

На запитання, чи налагоджуються відносини з новою обласною держадміністрацією, Михайло Соколов відповів, що Одеський порт готовий працювати і працює прозоро, без корупції і його керівництво — в резонансі з командою нового голови ОДА.

— Мені завжди дуже неприємно, коли Одеський порт плутають з Одеською митною службою. Ми, навпаки, були серед засновників  руху «Ні — корупції на транспорті!» й усіляко намагаємося не допустити корупційних дій у порту, — наголосив керівник підприємства.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 438
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua