РубрикиБез рубрики

Суперечка за правилами

Із 25 по 31 липня в Затоці працювала ювілейна, п’ята за рахунком, «Літня дебатна школа». Близько 100 її учасників і вчителів з’їхалися у курортне селище з майже двох десятків областей.

Уміти дебатувати має кожен. Це хибна думка, що навички риторики потрібні лише політикам. Правильно вести діалог і відстоювати свою позицію необхідні нам і в повсякденному житті — переконати батьків, що ти хочеш бути саме ІТ-ішником, а не юристом, захистити своє право на відпочинок з друзями або довести комусь, що купівля пральної машини важливіша за придбання телевізора. З усім цим у тому чи іншому вигляді щодня стикається кожна людина. Як вести розмову правильно? Цьому в Одесі навчає щорічна «Літня дебатна школа».

«Це інтелектуальна гра, суперечка за правилами. Коли команди обговорюють якісь теми, вони мають розбиратися в них на всі 100 відсотків, щоб вдало висувати аргументи «за» і «проти». Це дуже добре виховує і розвиває критичне мислення у молоді, логіку, розуміння проблем, навчає вмінню публічних виступів, виробляє навички риторики та ораторського мистецтва», — зазначив охочий подебатувати Олександр Славський, програмний директор хабу. Що ще важливо, школа формує в її учасників критичне мислення і таку штуку, як сумнів: сліпо не вірити тому, що кажуть. «Дебатери ставлять під сумнів абсолютно все, що чують і бачать, вони постійно щось перепитують, намагаються розібратися в темі з різних сторін», — пояснив Олександр.

Змінювати себе і суспільство з’їхалися до Затоки 73 учасники із 19 регіонів України. Відбирали найкращих за анкетами на спеціальних сайтах і мотиваційним відео, яке знімав кожен з претендентів. Для обраних участь у школі, завдяки фінансовій підтримці проекту Міністерством молоді і спорту, на третину дешевша.

«Основна мета нашого проекту — популяризація дебатного руху. Це освітні технології, яким під силу змінювати життя людей на краще і привносити в наше суспільство справді позитивні зміни», — розповіла Інна Гадяцька, голова оргкомітету «Літньої дебатної школи». За її словами, надмета всього цього — вчити українську, правильно вести перемовини ще з дитсадівського віку, так, як це вже вміють, скажімо, в Естонії.

Школа — шестиденна. В останні два дні учасники брали участь у дебатному турнірі на злободенні теми. Дискутували українською. З наступного року робочою мовою в дебатних школах планують зробити й англійську. Один з таких пілотних проектів стартує вже цього літа в Івано-Франківську.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 446
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua