РубрикиБез рубрики

Книжкова топ-десятка

Що читають і чим цікавляться? Обличчя сучасного читача одразу в двох категоріях — «Найпопулярніша книга» і «Моя улюблена книга» — сформували бібліотекарі ЦМБ ім. Івана Франка з допомогою інформації з абонентських картотек та соціологічного «внутрішнього» опитування.

Які ж видання лідирували?

У категорії «Найпопулярніша книга», за словами бібліотекарів, чогось неочікуваного не було. На вершині топ-10 опинилися книжки, популярні в останні роки проведення такого цього своєрідного соцексперименту.

На четвертому місці «Сутінки» Стефані Майєр. «Якщо казати загально, це вампі-рська сага, яка, до речі, була екранізована. Але, копнувши глибше, ми бачимо, що всілякі вампірські штуки слугують лише канвою для справжньої історії — про чисте кохання, таке, про яке мріють усі люди», — поділилася з журналістами методист Елла Дмитрієва. Третє місце посіла топова історія цього року — скандальна книга Еріки Джеймс «50 відтінків сірого», теж екранізована. Друге — «Зелений намет» Людмили Улицької. «Це роман про шістдесятників. Хто як жив… Написано місцями досить жорстоко. Після прочитання цієї книжки емоції ще довго не залишатимуть вас, слід у душі зостанеться чималий. Саме тому вона вже не перший рік потрапляє до списків у наших опитуваннях», — розповіла Елла Дмитрієва. І, нарешті, на першому місці — трилогія Діни Рубіної «Російська канарка». «Книга вийшла не так давно й особливо приємно, що вона вже є в нашій бібліотеці. Це розповідь про дві сім’ї — сім’ю одеситів і сім’ю албанців. Найцікавіша перша книга — там дуже влучно описується стара Одеса, вулички, люди», — поділилася враженнями Елла Дмитрієва.

Цікаво, що результати двох опитувань частково перегукуються. Деякі видання є і серед тих, які найчастіше читають, і серед улюблених.

Лідер категорії «Моя улюблена книга» — романи про Гаррі Поттера. Потім йде «Поліанна» Елеонор Портер. «Книга вчить і в буднях знаходити моменти і приводи для радощів. Рекомендується як дітям, так і дорослим», — зауважила методист. Далі йдуть «Віднесені вітром» Маргарет Мітчелл і «Джейн Ейр» Шарлоти Бронте.

«Це те, чим зараз живуть наші читачі. Опитування показало: одесити читали, читають і будуть читати», — тішаться бібліотекарі. Що цікаво: якщо минулого року спостерігався бум на екранізовані видання, то нинішнього одеситам, судячи із списку найпопулярніших і найулюбленіших книг у бібліотеці, бракує справжніх людських почуттів і переживань — кохання, дружби, подвигів.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 412
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua