РубрикиОпитування

Мораторій через недовіру

Абсолютна більшість сільськогосподарських виробників виступають проти скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Як свідчать результати опитування, проведеного серед сільгоспвиробників агенцією «AgriSurvey» нинішнього травня, 56% аграріїв проти ринку землі як такого, ще 14% вважають, що його варто запроваджувати, але не зараз, лише 13% опитаних підтримують ідею продажу земель сільгосппризначення. Решта 17% не змогли відповісти на це питання.

За даними дослідження, основними причинами негативного ставлення до продажу землі є недовіра до державних органів влади через їх високу корумпованість, брак коштів для придбання землі та страх перед конкуренцією з аграрними холдингами. Так, 26% сільськогосподарських виробників вважають, що вводити ринок землі «ще зарано». На їхню думку, перш ніж дозволяти продаж землі, необхідно зменшити корупцію серед органів державної влади та стабілізувати політичну й економічну ситуацію в країні. Найближчі 10—15 років аграрії таких реформ не очікують.

Негативне ставлення до продажу землі також пов’язане з неготовністю купувати землі через нестачу коштів (особливо — через недоступність зовнішнього фінансування). Так, 57% сільгоспвиробників зазначили, що не готові купувати землю сільгосппризначення у випадку зняття мораторію у 2016 році.

Ставлення до зняття мораторію формується й доволі поверхневим знанням про ринок землі: 25% сільгоспвиробників не знають, якою мала б бути ціна на землю у випадку її продажу, 17% опитаних кажуть, що земля має коштувати до 5000 доларів США за гектар, з них 9% вважають 1000 доларів достойною ціною гектара.

«За півроку до припинення дії мораторію на продаж землі в Україні нема ні соціальних, ні інфраструктурних, ні законодавчих передумов для введення ринку землі. Складається ситуація, в якій аграрії виступають проти зняття мораторію на продаж землі, оскільки вони не довіряють чиновникам та не вірять в ефективність системи регулювання ринку землі через їх корумпованість. З іншого боку, за сприятливішої фінансової ситуації, що включає в себе як доступність аграрних кредитів, так і економічну стабільність, сільгоспвиробники були б лояльніше налаштовані до дозволу продажу землі. Якщо держава має намір дозволити продаж землі сільгосп-призначення у 2016-у, вона повинна забезпечити ефективний контроль ринку землі, ґрунтовно підійти до аналізу вартості земель, а також залучати аграріїв до обговорення та написання земельної реформи з метою врахування їхньої позиції, а також задля їх інформування щодо механізмів та перспектив ринку землі в Україні. Саме з цією метою 28 травня будуть проведені земельні агродебати за участю сільгоспвиробників усіх форм власності, орендарів, представників асоціацій, органів державного управління тощо, на яких планується обговорити перспективи та можливості ринку землі в Україні та напрацювати конкретні бачення й пропозиції щодо земельних відносин», — зазначив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький.

Водночас, як повідомляє «Інтерфакс-Україна», президент «Українського клубу аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса вважає, що відкривати ринок земель сільгосп-призначення з 1 січня 2016 року таки потрібно, але шляхом запуску прозорих аукціонів з продажу земель, які належать державі, і з обов’язковою участю сільських громад.

Переглядів: 4381
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua