РубрикиОсвіта

Кожен десятий – уже не абітурієнт

Кожен десятий учасник зовнішнього незалежного тестування з української мови на Одещині не набрав навіть мінімального бала. Зате поприходили на тестування майже всі — 93%. Але при цьому колишні школярі на чесну перевірку своїх знань з мови і літератури так і не налаштувалися. Багато з них спробували схитрувати і пронести до аудиторії мобільні телефони і шпаргалки. Про такі невтішні результати ЗНО-2015 з української мови і літератури в нашій області, яке проводилося 24 квітня, повідомив директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов.

Стоячи на порозі у доросле життя, яке майже веде у Європу, адже Україна таки взяла свій курс туди, дехто зі школярів так і не перелаштувався на європейські стандарти життя. Найкраще це продемонстрував перший серйозний іспит у їхньому житті зі знання державної мови і літератури. За звичкою, діти продовжували обманювати — як вчителів, так і самих себе (а це в майбутньому найкраще підґрунтя для процвітання підкупу і корупції).

На Одещині в тринадцяти учнів, які прийшли на тестування з укра-їнської мови і літератури, спосте-рігачі знайшли мобільні телефони, що їх абітурієнти намагалися пронести обманом. Завадив металодетектор. Відзначилися і шпаргалками. В п’яти учнів під час технічної перерви й обшуку аудиторії Державна служба охорони знайшла аркуші з підказками. Анатолій Анісімов, директор ОРЦОЯО пояснив: «Про те, що шпаргалки і мобільні телефони заборонені під час тестування, дітей попередили давно. Роботи учнів, у яких знайшли навіть просто увімкнені ґаджети, анульовані. Їх не допущено до подальшого проходження ЗНО. Знову і знову повторюється історія попередніх років, яка наших абітурієнтів нічому не вчить. Оскільки це основні предмети з тестування — мова і література — цьогорічна вступна кампанія для цих дітей закінчилася. Сподіватимемося, в наступному році таких помилок вони не допустять».

Були виявлені і проблеми з дисципліною, що призвело до позбавлення порушників права скласти тест. Винні самі абітурієнти: 10 з них прибули до пунктів ЗНО після їх закриття, ще 16 — без необхідних документів.

Усього в Одеській області працювали 76 пунктів ЗНО, в яких виконували сертифікаційні роботи 16542 учасники. Це — 93% від загальної кількості зареєстрованих. Кількість тих, хто не подолав поріг, — 1755 осіб.

А от п’ятеро учасників тестування отримали по 200 балів. Це випускники трьох іллічівських та однієї одеської шкіл. Причому учениця іллічівської школи отримала 200 балів і за базовий, і за поглиблений рівень, тобто показала найвищий результат. «Деякі навчальні заклади, які мали високий рейтинг успішності і робили заяви, що добре готують школярів, не підтвердили своєї репутації. Випускники не справилися з тестами, не підтвердили своїх успіхів і тепер не отримають «золотих» та «срібних» медалей, на які претендували», — розповів Анатолій Анісімов.

Попри все, в Одеському регіональному центрі оцінювання якості освіти зазначають, що ЗНО з укра-їнської мови та літератури відбулось успішно.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Переглядів: 1813
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua