РубрикиБез рубрики

За завищення цін

У зв’язку зі стрімким зростанням попиту і різким підвищенням цін на основні продовольчі товари, зокрема на борошно пшеничне, цукор, крупу гречану та вівсяну, олію соняшникову, макаронні вироби, сіль у період з 21 по 28 лютого Антимонопольний комітет України розпочав дослідження діяльності найбільших торговельних мереж Києва, Львова, Дніпропетровська, Одеси та Харкова, постачальників у ці мережі і виробників продуктів харчування щодо дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції, повідомляє АМКУ.

Обов’язкові для розгляду рекомендації надано 13 торговельним мережам: «ПАККО-холдинг», «Фоззі-Фуд», «Фуршет Центр, «Фудмаркет», «Білла Україна», «ЕКО», «АТБ-маркет», «Метро Кеш енд Керрі-Україна», «Ашан Україна Гіпермаркет», «Омега», «Таврія Плюс», «Таврія-В», «ТМ «Барвінок».

За результатами дослідження встановлено, що окремі торговельні мережі в питанні ціноутворення на окремі продовольчі товари допустили зростання роздрібних цін випереджаючими темпами. Так, при підвищенні закупівельної ціни на крупу гречану на 16% роздрібні ціни збільшилися на 39%; на борошно пшеничне — відповідно 58% і 70%. При майже незмінній закупівельній ціні на сіль кам’яну протягом лютого роздрібні ціни зросли на 13%. Тобто на окремі продовольчі товари середня маржа зросла більше ніж на 50% (різниця між закупівельною і роздрібною ціною).

Як розповів нещодавно в інтерв’ю ZN.UA в.о. голови АМКУ Микола Бараш, торговельні мережі отримують десятки мільярдів гривень на картельній змові. За його словами, третина від встановленої в супермаркетах ціни — це кошти, які мережі отримують, використовуючи можливість обмежувати конкуренцію й нав’язувати непотрібні додаткові послуги.

Цими дням дав прес-конференцію голова Одеського обласного територіального відділення АМКУ Юрій Кравець.

Він повідомив, що у березні Одеське відділення, провівши перший етап дослідження ринку реалізації продовольчих товарів і лікарських засобів, надало рекомендації:

* 11 виробникам хліба і хлібобулочних виробів (ПП «Ананьїв-хліб», ТОВ «Лад», ТОВ «Одеса-хліб», ПП «Укрхліб-2», ТОВ «Ширяївський хлібозавод», ТОВ «Білгород-Дністровська паляниця», ТОВ «Хліб Тарутине», КП «Южненська паляниця», ТОВ «Данко», ТОВ «Савранський хліб» та ТОВ «Агрофірма «Хлібна Нива»);

* 6 виробникам молочних продуктів (ТОВ «Агроком», ВКФ «Агромарін», ТОВ «Тарутинський сироробний завод», ТОВ «Титан», ТОВ «Старокозацький сир» та ТОВ «Молокозавод»);

* 20 аптечним мережам (ПП «Адоніс», ТОВ «Аннушка, ХЕЛС КЕА», ТОВ «Наталка», КП «Одесаоблфарм», ПП «Компанія Реал Фарм», ПП «Аптека соціальна», ПАТ «Аптечна мережа «Фармація», ПП «АКС», медична фірма «Вікторія ЛТД» у вигляді ТОВ, ТДВ «Інтерхім», ТОВ «Аптека низьких цін», КП «Одесфарм», ТОВ «Ріфарм», Науково-виробнича багатопрофільна фірма «Терра» у формі ТОВ, ПП «Анкор Фарм», ТОВ «Аптека Гаєвського», ПП «Мережа здоров’я», ТОВ «Фірма Полімед», ТОВ «Санафарм» та ПП «Тіра»);

* 7 торговим мережам (ТОВ «Чорноморець», ПВТП «Екстра», ПП «Таврія-І», ТОВ «Копійка-центр», ТОВ «Копійка-Р», ТОВ «Київське», МПП «Віртус»). Іншим великим мережам Одеської області дав рекомендації центральний апарат АМКУ.

Рекомендовано встановити економічно обґрунтовані ціни на продовольчі товари та лікарські засоби, в тому числі з урахуванням зниження в березні курсу долара до гривні, що сприяло зменшенню вартості палива, придбаної сировини та інших витрат на виробництво продукції, які залежать від курсу валют.

Одеське відділення АМКУ продовжує дослідження на ринках реалізації продовольчих товарів та лікарських засобів. У разі підтвердження порушень будуть відкриті справи, прийняті рішення та накладені штрафні санкції.

Переглядів: 688
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua