РубрикиБез рубрики

«Світові – сміх!»

Під таким гаслом пройшла нинішня п’ята, ювілейна, «Комедіада», що стала головною подією першоквітневої Одеси 2015 року. «Сміх врятує світ!» — заявили організатори фестивалю і вирішили подарувати «Світові — сміх!».

Заходи «Комедіади-2015» пройшли в різних частинах міста. 31 березня вона стартувала в Будинку клоунів, де виступили 22 колективи з Києва, Одеси, Луганська, Запоріжжя, Дніпропетровська, Харкова, Львова, Івано-Франківська, Ужгорода. З них чотирнадцять театрів згодом змагалися у конкурсній програмі. У «Комедіаді» взяли також участь провідні артисти і продюсери із США, Польщі, Австрії, Італії, Німеччини, Росії.

Під час конкурсних переглядів 31 березня та 1 квітня одесити обирали кращий колектив для вручення призу глядацьких симпатій «Симпач вищої категорії». Крім того, були визначені нагороди в номінаціях: «Гран прі» «Комедіади», «Сміхач вищої категорії» — за кращу акторську майстерність, «Трюкач вищої категорії» — за кращий трюк, «Дуркач вищої категорії» — за кращий сценарій і режисуру, спецприз президента фестивалю, народного артиста України Георгія Делієва і спецприз від «Будинку клоунів». Усі призи були вручені 2 квітня під час за-ключного концерту.

Ну а 1 квітня о 12.00 в театрі «Будинок клоунів» (Ольгіївська, 23) відбулося «Урочисте засідання клоунів», під час якого було прийнято звернення до Генеральної Асамблеї ООН про заснування 1 квітня свята Всесвітнього дня клоуна.

Жартівливу форму звернення зачитав президент фестивалю Георгій Делієв: «Я, президент фестивалю «Комедіада», саме сьогодні збираюся озвучити щонайсправжнісіньку Декларацію прав клоуна, щоб забезпечити клоунам щасливе дитинство». В декларації, серед звичайних пунктів про очевидні права людини міститься багато комічного. Скажімо, клоуни мають право бути щасливими і ділитися своїм щастям з оточуючими, клоуни мають право на лінощі, право бути відомими. «Клоуни мають право святкувати чи ні власний день народження, але День клоунів відзначати зобов’язаний кожен комік», — наголосив Георгій Делієв.

Зважаючи, що в Генасамблеї народ серйозний і щоб, бува, в ООН не сприйняли ініціативу одеситів за жарт, у День гумору озвучили й офіційну версію звернення. Згідно з нею, саме офіційне святкування Всесвітнього дня клоунів приверне увагу людей до мистецтва клоунади, пантоміми й інших видів цього мистецтва. «Учасники й організатори Одеського міжнародного фестивалю клоунів і мімів «Комедіада» звертаються до Генеральної Асамблеї ООН,

ЮНЕСКО й інших зацікавлених організацій із закликом: затвердити 1 квітня Всесвітнім днем клоуна. На жаль, досі багато хто сприймає клоунаду і клоунів як мистецтво другосортне. Затвердження Всесвітнього дня клоуна підкреслить значущість нашого мистецтва, його суспільну роль. Ми сподіваємося, що наше звернення знайде відгук у членів Генеральної Асамблеї ООН, ЮНЕСКО й інших зацікавлених організацій», — за-значила Наталія Делієва, продюсер фестивалю.

Підтримали звернення одностайно всі учасники «Комедіади» та гості фестивалю. Після урочистого засідання клоуни із жартами і витівками у супроводі оркестру Військово-морських сил України рушили на вулиці міста — збирати підписи в одеситів на підтримку звернення до Генасамблеї ООН. Весела кавалькада від «Будинку клоунів» пройшла до Дюка, міської ради й Оперного театру. Звідти клоуни і міми перебазувалися до Міського саду — показувати свої вміння та розі-грувати одеситів.

У рамках «Комедіади-2015» 2 квітня пройшли дві благодійні акції проекту «Клоун-доктор». У «Будинку клоунів» для дітей-сиріт, інвалідів і переселенців з Луганської та Донецької областей показали виставу «Клоун-шоу», а в Одеському військовому госпіталі учасники «Комедіади» виступили з концертом «Нон-стоп-клоун» перед пораненими із зони АТО.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО,
Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

P.S. Процедура реєстрації свята на рівні ООН непроста. Спочатку треба пройти реєстрацію в Україні, потім від України на державному рівні звернутися з ініціативою в ЮНЕСКО (Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури). Після цього резолюція приймається в Генеральній Асамблеї ООН — а це голосування 193 країн світу! Вивчивши досвід затвердження попередніх «професійних свят», клоуни сподіваються, що заявлена на п’ятому Міжнародному фестивалі клоунів і мімів ініціатива проголосити 1 квітня Всесвітнім днем клоуна отримає позитивну згоду якраз до 15-го фестивалю, а отже, в 2025 році веселуни матимуть по-двійне свято.

І.Д.

Переглядів: 468
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua