РубрикиВраження

Відкрита Вінниця

Вінниця, перлина Поділля, останнім часом привертає до себе особливу увагу. Саме тут тривалий час працював президент Петро Порошенко, саме у Вінниці робив свої сміливі кроки у галузі місцевого самоврядування голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

Особисто познайомитися з цим чудовим українським містом мені довелося у рамках проекту для журналістів «Схід і Захід разом — простір діалогу», що втілюється за сприяння польсько-канадської Програми підтримки демократії і реалізується польським фондом «Освіта для демократії», «Товариством Лева» (Львів), ВМГО «Наше Поділля», Лабораторією соціальних комунікацій (Одеса) та Вінницьким прес-клубом. Гостями Вінниці були представники регіональних ЗМІ зі Сходу та Півдня України.

Упродовж тижня ми зустрічалися з колегами з вінницьких редакцій, громадських організацій, органів місцевого самоврядування та державної влади. Відбувалися цікаві дискусії на теми професійних стандартів, етики та юридичних аспектів роботи ЗМІ, обмін досвідом і навчання.

Особливе враження справив «прозорий офіс», розташований на першому поверсі будівлі Вінницької міської ради, який зовні нагадує муніципальну службу великого європейського міста. На першому поверсі — рецепція, безкоштовний міський телефон, Wi-Fi і — несподівано — дуже зворушлива виставка дитячих малюнків. Саме тут, у єдиному офісі з прозорими стінами, приймають громадян з усіх питань — починаючи від видачі довідки і до приватизації земельної ділянки.

Сьогодні учасниками «прозорого офісу» є державні, територіальні та обласні управління (Держзем-агентства, в т.ч. державні кадастрові реєстратори, екології та природних ресурсів, Держтехногенбезпеки, Держгірпромнагляду, ДАІ, Державна реєстраційна служба, Державна міграційна служба, ПФУ, Фонд соціального страхування та ін.), департаменти, відділи та служби міської ради і навіть ПАТ «Вінницягаз».

Нині у Вінниці в різних мікрорайонах міста працюють чотири «прозорі офіси», об’єднані в єди-ну комп’ютерну мережу, які надають 307 видів послуг. Щоденно в них обслуговують близько 700 осіб, за місяць — 47—59 тисяч.

«Прозорий офіс» — це не просто приміщення, це організаційний принцип і наша філософія управління», — цими словами Володимира Гройсмана у Вінниці керуються вже впродовж багатьох років.

— Робота зі створення «прозорого офісу» почалася у 2006 році, — розповідає керівник центру ад-міністративних послуг «Прозорий офіс» Євген Іщук. — Ми вивчали досвід різних країн, але у підсумку вийшов наш, унікальний вінницький «прозорий офіс». Його було відкрито у вересні 2008-го за ініціативи тодішнього міського голови Володимира Гройсмана. Створення «прозорого офісу» стало логічним етапом процесу запровадження нової філософії відносин між владою і мешканцями міста».

«Прозорий офіс» — це система надання адміністративних послуг, орієнтована на задоволення потреб клієнтів. Його особливості — єдиний простір, ввічливість, зрозумілі процедури, стисло визначені та чіткі терміни, комфортні умови, неможливість зловживань та максимальна результативність. Передбачені умови для обслуговування людей з особливими потребами, а для діток клієнтів призначена окрема кімната, де з ними займаються дитячий психолог та педагог.

Час отримання адміністративної послуги — до 10 днів, але тут, у «прозорому офісі» його скорочують за рахунок покращення алгоритму роботи, електронного документообігу.

За шість років роботи офісу було зафіксовано лише три спроби дати хабара, — розповідає Євген Іщук. — У нас ведеться відеоспостереження і діє спеціальний алгоритм для таких випадків. Сьогодні наші клієнти розуміють: цього робити не слід.

Робота центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» постійно вдосконалюється, успішно пройдено аудит його відповідності міжнародному стандарту якості ISO 9001:2000.

— У принципі, ми готові надавати адмінпослуги і по інтернету, — каже керівник офісу, — але на заваді — проблеми з ідентифікацією клієнта та електронні документи, які поки що не мають тієї сили, як «бумага з печаткою».

Нема сумніву, що вінничани ви-рішать ці проблеми, оскільки «прозорий офіс» тут — дієвий механізм надбання довіри до влади, яка працює для людей.

Обов’язки міського голови Вінниці наразі виконує Сергій Моргунов, який змінив на цій посаді Володимира Гройсмана.

— Вінниця — місто комфортне й усміхнене людям, — зауважує Сергій Анатолійович. — Навіть у ці важкі часи до нас заходять інвестори, люди починають ведення бізнесу, до нас переїхало чимало переселенців. Саме у нас Донецький національний університет знайшов для себе місце для подальшої діяльності. У своїй роботі ми керуємося стратегією розвитку «Вінниця-2020». Наша мета — перетворення Вінниці на сучасне європейське місто — вимагає принципової зміни підходів до усіх сфер його життє-діяльності. Попри складний період, який переживає нині наша держава, ми намагаємося робити щороку не менше, ніж у попередньому.

Інфраструктура міста — на високому рівні. Міський транспорт у Вінниці — в хазяйновитих руках міської влади. Проїзд у маршрутному таксі коштує три гривні, не змінився після підняття цін. Але ми із задоволенням пересувалися містом на швейцарських трамвайчиках, які Вінниця отримала в подарунок із Цюріха (116 штук). Просторий та зручний, трамвай безшумно і досить швидко рухається по чистому, охайному місту, перевозячи пасажирів. Для того, щоб привчити вінничан, особливо молодь, їздити електротранспортом, мерія впровадила тут навіть безкоштовний вай-фай.

Вінниця — місто, в яке важко не закохатися з першого погляду.

— А ви приїдьте ще й тоді, коли почне працювати наш фонтан! — запрошує Сергій Моргунов.

І цим запрошенням багато хто з нас таки скористається, бо й справді, Вінниця — місто, у яке хочеться приїздити знову й знову.

Ольга ФІЛІППОВА.

Одеса—Вінниця—Одеса.

(Далі буде).

 

Переглядів: 4261
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua