РубрикиОсвіта

ЗНО: а ви готові?

Менш ніж за місяць — 24 квітня — стартує перший етап ЗНО. Абітурієнти складатимуть тести з української мови і літератури. Для участі в основній сесії зовнішнього оцінювання зареєстровано 288977 осіб. Найстаршому абітурієнтові — майже 63 роки!

Майбутні студенти кажуть: деякі завдання в тестах дуже заплутані. Тож до них вони часто готуються разом з репетиторами. Трапляються й абсурдні питання, на кшталт: «Яке око — праве чи ліве — було вибито у Кайдашихи?» (І. Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я»). Але найбільше вони бояться тестів поглибленого рівня, які необхідно складати для вступу на вузькі спе-ціальності. Хоча працівники сфери освіти заспокоюють: питань, яких би не було в шкільній програмі, нема.

Які ж особливості цьогорічної вступної кампанії?

Умови вступу до вищих навчальних закладів 2015 року дещо інші, ніж торік, і міститимуть низку новацій. Заступник міністра освіти і науки Інна Совсун на брифінгу наголосила, що нові умови прийому ухвалювали, аналізуючи попередню практику та проблеми, які могли виникати при вступі, а також у світлі нового Закону України «Про вищу освіту», котрий встановив нові зобов’язання і права для всіх сторін вступної кампанії.

Складання тесту з української мови та літератури стало обов’язковою умовою для вступу до вишу (раніше цей тест був обов’язковим тільки для складання, а не для вступу). «У попередні роки окремі ВНЗ могли не включати його в перелік дисциплін, необхідних для вступу, в цьому ж році не мають права так чинити», — зазначає начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю Українського центру оцінювання якості освіти Юлія Гоменюк.

У попередні роки ті, хто набирав менше 124 балів, не допускалися до вузівського конкурсу (винятки робили лише для тих, хто з про-фільного предмета набрав понад 170 балів). Тепер пороговий бал буде визначатися після того, як усі абітурієнти складуть тестування з конкретного предмета. А виведуть бал на підставі колегіального рішення експертів з різних регіонів країни. «Це необхідно для того, щоб ми враховували рівень знань абітурієнтів з різних регіонів, невеликих міст, сіл, а не тільки столичних випускників», — пояснила Юлія Гоменюк.

Роботи всіх, хто «перетнув поріг», будуть оцінені за шкалою від 100 до 200 балів. І з цими балами абітурієнт зможе подавати документи до ВНЗ, якщо правилами конкретного вишу не передбачені додаткові умови. Ті, хто не подолає поріг першого тесту (українська мова та література), не будуть допущені до вступу в принципі.

Два тести — з української мови та літератури і з математики — поділили за рівнем складності. Абі-турієнт обирає той рівень, який вимагається для вступу на потрібну йому спеціальність. Рівнів складності два — базовий та поглиблений. Хто обрав базовий рівень

отримає сертифікат з оцінкою від 100 до 200 балів. Поглиблений тест складається з двох частин. Це тест базового рівня, за який студент отримує стандартний сертифікат з оцінкою від 100 до 200 балів. Додаткові знання оцінюються окремо — також за шкалою від 100 до 200 балів, і видається окремий сертифікат. Таким чином, абітурієнт, який вибрав поглиблений рівень, отримує на руки два сертифікати. І якщо він одночасно подає документи на спеціальності з базовим та поглибленим рівнем, використовує обидва сертифікати.

Цього року абітурієнт зможе ви-брати для складання кілька іноземних мов з переліку: англійська, німецька, французька та іспанська. Тести з цих предметів пройдуть у різні дні. Торік, нагадаємо, тест називався «Іноземна мова» і проходив в один день. Відповідно, учасник ЗНО міг складати тест лише з однієї з іноземних мов.

Загалом, в абітурієнтів буде можливість скласти не більше чоти-рьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включені 12 навчальних предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та ро-сійська мови.

Додаткову інформацію про тестування можна отримати на сайті testportal.gov.ua або зателефонувавши на «гарячу лінію» Українського центру оцінювання якості освіти: (044) 486-09-62.

Інна ЯКИМЕНКО.

 

Переглядів: 1035
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua