РубрикиОпитування

Крим. Рік після анексії. Що далі?

В українському суспільстві домінує визнання Криму як української території, анексованої Російською Федерацією, — такої позиції дотримуються 69% громадян. І лише 14% громадян визначають Крим як територію РФ. При цьому 8% із них вважають, що включення Криму до складу Росії відбулося в цілком законний спосіб, а 6% — певні, що це приєднання було нелегальним. Для 10% населення України Крим  — це територія, що не належить ані Росії, ані Україні, а ще 8% не змогли чітко визначити своєї позиції щодо його статусу.

Ставлення до Криму як до анексованої Росією української території переважає в усіх регіонах України, окрім Донбасу. Найбільше підтримують таку позицію на Галичині (90% жителів регіону), Волині (88,5%),

м. Києві (86%), на Нижньому По-дніпров’ї (82,5%), Центральному регіоні (77%), на Південному Заході (65%), Поліссі (71%) та Поділлі (57,5%).  Дещо менше підтримують цю позицію на Слобожанщині (45%), проте там виявилося найбільше тих, хто не міг визначитися з цього питання (20%).

Істотно відрізняється від решти регіонів України Донбас. Тільки 22% жителів Донбасу сприймають Крим як територію України, що стала об’єктом анексії з боку РФ. Відносна більшість жителів Донбасу вважає Крим територією Росії, приєднаною до неї в легальний спосіб (29% жителів регіону). На другому місці — сприйняття  Криму як території, що не належить ані Україні, ані Росії (25%).

Більшість жителів України (69%) вважає, що питання про повернення Криму до складу України ставити необхідно, причому більшість із них (42,5%) кажуть про необхідність робити це вже сьогодні, оскільки Крим — анексована територія, на якій проживають українці та татари, які потребують захисту. Ще 27% вважають, що загалом порушувати це питання треба, але не зараз.

Загальноукраїнська громадська думка щодо способів повернути Крим дещо поділилася між кількома можливими варіантами. Так, найбільша підтримка була надана перспективі повернути Крим в результаті проведення ефективних внутрішніх реформ в Україні, підвищення рівня добробуту, але за це висловилися лише близько чверті населення — 24%. Майже таку ж підтримку (21%) дістав сценарій, за якого повернення Криму відбудеться внаслідок погіршення внутрішньополітичної та економічної ситуації в Російській Федерації, тобто без цілеспрямованих на повернення Криму зусиль безпосередньо України. Ще 14% жителів України вважають, що повернути Крим можливо тільки військовим шляхом, за допомогою наступу українських військ, практично стільки ж (13%) підтримують спосіб міжнародного тиску та санкцій Заходу щодо Росії. Водночас 16% населення України не бачить жодних шляхів  повернення Криму.

Дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно з соціологічною службою «Ukrainian Sociology Service» з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень в 11 регіонах України. Всього опитано 4413 респондентів (по 400 в усіх регіонах, на Закарпатті та Буковині — 401, в Центрі — 402, на Поліссі — 410). Розробники проекту виокремили 11 історичних регіонів для опитування: Волинь (Волинська та Рівненська області); Галичина (Івано-Франківська, Львівська та Тернопільська); Південний Захід (Закарпатська та Чернівецька); Поділля (Вінницька та Хмельницька); Полісся (Житомирська, Київська, Сумська та Чернігівська); Центр (Черкаська, Кіровоградська та Полтавська); Слобожанщина (Харківська); Нижнє Подніпров’я (Дніпропетровська та Запорізька); Причорномор’я (Миколаївська, Одеська та Херсонська); Донбас (Донецька); м. Киев. Опитування в Луганській області та анексованому Криму не проводилося. Максимальна похибка вибірки у кожному регіоні не перевищує 5,0%.

Дослідження профінансовано програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

 

Переглядів: 4578
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua