РубрикиДуховність

З дарунками і з пригодами

У благодійному фонді «Добрий самарянин» розповіли про підсумки наймасштабнішого за роки незалежності України фестивалю Різдва, який пройшов в Одесі.

Усе відбулося, як і задумували: гостей було не менше, ніж торік, а волонтерів побільшало — з двохсот до шестиста. «У нас все вийшло, незважаючи на сніг і проблеми, зумовлені ним. Думаю, що одесити вперше по-справжньому відчули настрій Різдва. Практично в усіх районах міста проходили якісь святкові заходи — в приміщеннях і на вулицях. Перевагу віддали вулиці, аби більше людей змогло поринути в різдвяну атмосферу», — зауважив Денис Сердиченко, представник фонду «Добрий самарянин».

Проведенню заходів на вулиці погода не завадила, лише трошки внесла свої корективи, зауважили організатори. Розчищали сніг з локацій свята всією Одесою. Були навіть випадки, коли допомагали випадкові люди, які просто проходили поруч і зацікавилися «веселою боротьбою із сніговими заметами».

Вдалося організаторам і зібрати необхідну кількість подарунків сиротам та дітям-переселенцям, з чим на початку фестивалю виникали труднощі. «Велика подяка одеситам і жителям інших міст, які активно підключилися до нашого проекту. Нам вдалося зібрати необхідну кількість подарунків — близько двох тисяч. Діти були безмежно щасливі отримувати іменні дарунки, те, що вони просили у Діда Мороза», — зазначив Роман Медяник, представник фонду «Добрий самарянин».

Не залишаться без гостинців і ті діти, котрі через снігові замети на свято дістатися не змогли. Їм торбинки від Діда Мороза представники «Доброго самарянина» передадуть адресно — з рук у руки.

Організатори фестивалю Різдва в Одесі 2015 року підкреслили: найбільше, чим вони гордяться за весь час проведення костюмованих дійств у нашому місті, — тим, що подібні заходи об’єднують одеситів різних політичних поглядів, віро-сповідання, віку і соціального статусу. Люди стають добрішими і чуйнішими.

Найкраще це продемонструвала пригода, яка спіткала акторів та глядачів, що прийшли на виставу в Одеський культурний центр, — у ніч з 29 на 30 грудня вони стали заручниками негоди. Серед бранців сніговію була і жінка на останньому місяці вагітності. Як допомагати породіллі, актори і глядачі шукали в інтернеті. «Всі були дуже схвильовані, адже вона мала народити буквально за три—чотири дні. Розря-джали атмосферу жартами. Почали з’ясовувати, чи є серед нас лікар. Виявилося, що є. Серед глядачів, які не могли потрапити додому, був кардіолог. На мою думку, обставини, в які ми потрапили, перевіряли кожного з нас на людяність. Було складно, багато хто переживав. І все ж кожен відчув себе людиною і зміг розділити своє тепло й увагу з ближніми», — поділився враженнями від пережитого Михайло Журавель, директор Одеського культурного центру.

Нічна пригода закінчилася хеппі-ендом: людям організували вечерю і нічліг. А матуся-екстремалка вже через кілька днів народила дівчинку.

Організатори костюмованого фестивалю Різдва в Одесі вирішили в наступному році не лише розширити кількість локацій свята, а й продовжити термін його проведення на всі зимові місяці.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Переглядів: 580
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua