РубрикиБез рубрики

Контрабанда – загроза національній безпеці

У рамках візиту в Одесу 23 жовтня Президент Петро Порошенко провів нараду з питань боротьби з контрабандою, що відбулася в конференц-залі управління Одеського морського торговельного порту. Під час засідання глава держави жорстко розкритикував одеські силові структури, звинувативши їх у «кришуванні» контрабандистів.

А розпочалася нарада з того, що президент повідомив: його помічники зранку побували на промринку «Сьомий кілометр», де в жодному з перевірених ними 11 контейнерів підприємці або реалізатори не змогли пред’явити митних документів на товари. Президент зажадав, щоб Служба безпеки України, митниця, Міністерство внутрішніх справ і Державна прикордонна служба об’єднали зусилля в боротьбі з контрабандою.

«Я не дозволю перетворити Україну на «бананову республіку», — сказав Петро Порошенко і додав: «Сьогодні вранці я підписав закон про Антикорупційне бюро, яке допоможе вам захищати українську економіку та український кордон». Цей закон передбачає створення спеціального державного правоохоронного органу, завданням якого є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, вчиненим вищими посадовими особами, що становлять загрозу національній безпеці. У той час, коли українські військові віддають життя за нашу державу в борні з агресором, всі профільні служби так само самовіддано зобов’язані захистити економіку країни. Якщо ж реальних результатів не буде, глава держави попередив митників: «Підете захищати рубежі й економіку країни не від контрабанди, а в зоні Антитерористичної операції».

РубрикиБез рубрики

День тиші

21 жовтня президенти Порошенко і Путін в черговий раз по телефону домовилися про «режими тиші» на Донбасі. Цей режим в черговий раз був порушений відразу після оголошення. «І тільки пил-пил-пил — від крокуючих чобіт. Відпочинку нема на війні», як писав Кіплінг.

Без
альтернативи

Але сьогодні, в суботу, 25 жовтня, незважаючи на перестрілки, в Україні справді день тиші. Перед-виборної. Заборонена політична реклама й агітація, замість обридлих осіб політиків на екранах ТБ — мультики, серіали і звичайна повсякденна каламуть. Тільки новини нагадують, що гинуть люди.

РубрикиОсвіта

Дворівнева система тестів

Про зміни в пробному ЗНО розповів журналістам директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов.

Наступного року оцінювання для українських абітурієнтів стане складнішим і перейде на дворівневу систему. Це пов’язано з тим, що різні фахи вимагають різних рівнів знань з певних предметів. Поки що зміни стосуються лише двох предметів — математики та української мови. Новий принцип розбиває оцінювання на два рівні складності: базовий та поглиблений, й абі-турієнт має право обрати рівень, на який претендує, зважаючи також на вимоги вишу, куди хоче потрапити на навчання. Обираючи поглиблений рівень, абітурієнт матиме більше часу на його виконання: з української — 210 хвилин замість 150; з математики — 210 хвилин замість 130. В обох варіантах передбачатимуться і тестове, і творче завдання, хоча обидва рівні складності базуються на шкільній програмі. Виші відтепер вказуватимуть, який рівень знання предмету їм потрібен. Абітурієнт, який складе обидва рівні тестів, може отримати дві оцінки.

РубрикиБез рубрики

Не за обіцянками, а за плодами справ

Шановні співвітчизники! 26 жовтня відбудуться вибори до Верховної Ради України. Перед новим складом парламенту стоятимуть надзвичайно важливі завдання забезпечити мир і територіальну цілісність для України, сприяти реформам та відновленню економіки.

Слід підкреслити, що після конституційної реформи на Верховну Раду лягає більша відповідальність, адже від парламенту та утвореної в ньому більшості депутатів залежить формування уряду. Тому більша відповідальність лягає і на кожного громадянина, адже від нашого спільного вибору залежить склад нової Верховної Ради.

РубрикиБез рубрики

Під опікою військових медиків

Медики Одеського військово-медичного клінічного центру Південного регіону продовжують надавати допомогу військовослужбовцям, які отримали поранення в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України.

За словами керівника цього медичного закладу, заслуженого лікаря України, полковника медичної служби Володимира Майданюка, зараз на стаціонарному лікуванні в центрі перебувають понад 200 учасників АТО. А загалом за період ведення бойових дій у Донецькій і Луганській областях звідти до Одеси було доставлено понад 800 воїнів Збройних Сил та інших військових формувань України.

РубрикиБез рубрики

Моряки вдячні за допомогу

Командування Військово-морських сил Збройних Сил України зустрілося з активістами волонтерського руху Одеси та Миколаєва. Йшлося про удосконалення співпраці, яка триває практично з перших днів після того, як національний флот через анексію Криму і міста Севастополя було передислоковано на материкову частину України.

— Військові моряки щиро вдячні вам за допомогу. Суттєва підтримка з боку небайдужих одеситів і миколаївців щодо забезпечення діяльності флоту сприяє більш якісному виконанню особовим складом поставлених завдань, — зазначив командувач ВМС віце-адмірал Сергій Гайдук, звертаючись до активістів.

Безстатутні сімейні ферми

Сімейні ферми — головні виробники картоплі, овочів, фруктів та м’яса — не мають статусу сільськогосподарського виробника, а відтак .позбавлені можливості розвиватися.

Невдовзі в Україні можуть з’явитися сімейні фермерські господарства. Станеться це після того, як наступна Верховна Рада ухвалить оновлений закон «Про фермерське господарство». Дотепер активна робота над його вдосконаленням триває в Міністерстві аграрної політики та продовольства. До участі в ній залучені представники громадських організацій, технічних проектів та провідні експерти.

РубрикиБез рубрики

Налиті сонцем шабські грона

Нинішній рік для виноробної компанії «Шабо» видався найурожайнішим і найкращим за якістю ягід за останні сім десятиліть. Такі обважнілі налиті солодким соком грона збирали ще в далекому 1955-у. Цій події і була присвячена поїздка групи одеських журналістів у Шабо, яка відбулася напередодні Дня працівників харчової промисловості, що відзначається в третю неділю жовтня.

Наше знайомство з досягненнями компанії почалося з нового комплексу з виробництва ігристих вин, який виріс на місці невеликого цеху з виготовлення «радянського шампанського». І хоча все тут зведено заново, цеху надали вигляду старовинної будівлі. Причому для його спорудження справді використовували старовинні цеглини з клеймами, спеціально привезені з Тернопільської області. Зате всередині — торжество новітнього обладнання, переважно італійського та французького виробництва. А головне, що вироблене тут ігристе вино, яке ми за звичкою називаємо «шампанським», створюється винятково за технологією «природного газування», без будь-яких вприскувань вуглекислоти. Це, звісно, здорожує продукцію, але якість вина цілком відповідає всім світовим стандартам. Комплекс випускає до 5 мільйонів пляшок ігристого вина. І, як розповів директор ТОВ «Промислово-торговельна компанія «Шабо» Павло Павленко, невдовзі сюди, в будівлю комплексу ігристих вин, водитимуть екскурсії. Певна річ, з дегустацією.

РубрикиБез рубрики

Вибір долі

(Закінчення. Початок у номерах за 18 та 23 жовтня).

«Небесна сотня», що віддала життя за нашу кращу долю, покладає на нас моральне зобов’язання, і ми маємо зробити все, щоб бути гідними пам’яті цих героїв. Коли вищі посадові особи в Стародавньому Римі — консули — йшли з посади, вони вимовляли ритуальну формулу: «Я зробив, що зміг, нехай інші, якщо зможуть, зроблять краще».

РубрикиБез рубрики

Успадкування. Процедура спрощена

Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування). За прийняття Закону №5141 проголосували 254 народних депутати із 273, зареєстрованих у сесійній залі.

Як відомо, оформлення права на спадщину для мешканців сільських населених пунктів зараз є занадто обтяжливим, чим справедливо обурена величезна кількість громадян. Так, чинне законодавство у більшості випадків не надає можливості селянам оформити право на спадщину за місцем свого проживання. Адже зараз цю процедуру здійснюють нотаріуси, яких в переважній більшості сіл взагалі нема. Внаслідок цього сільські мешканці змушені витрачати багато часу та грошей для оформлення права на спадщину. Така ж проблема і з державною реєстрації прав спадкоємців у сільських населених пунктах на успадковане ними нерухоме майно. Вирішити ці проблеми і покликаний закон №5141 шляхом надання відповідних повноважень органам місцевого самоврядування сільських населених пунктів.

РубрикиБез рубрики

«Комуналка»: норми і субсидії

(Закінчення. Початок у номерах за 11 та 18 жовтня).

Компенсація малозабезпеченим сім’ям додаткових витрат на оплату комунальних послуг у зв’язку з підвищенням цін і тарифів

З 1 липня 2014 року запроваджено надання компенсації сім’ям, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму для сім’ї.

РубрикиБез рубрики

«Маразліївська»: будівельну частину скоро завершать

— Центр Одеси забезпечує електроенергією ТЕЦ, обладнання якої давним-давно застаріло, — каже начальник відділу капітального будівництва ПАТ «Одесаобленерго» Олена ЛЮБАРСЬКА. — Після оформлення всіх дозвільних документів у вересні минулого року почали будівельно-монтажні роботи.

До середини нинішнього жовтня спорудження будівлі підстанції завершили більш ніж на 80 відсотків. Закінчили опорядження підвального та першого поверхів. Такі ж роботи ведуть на другому і технічному поверхах. Організовують блискавкозахист і все необхідне на випадок, якщо доведеться гасити пожежу. Встановлюють двері, проводять внутрішній водопровід. Не забули про вентиляції і кондиціонування.

РубрикиБез рубрики

Мати

І знову осінь серпанками срібних туманів прилетіла і вляглася на береги прадавнього Тилігулу. Сиві полини стали ще сивішими. А горобина та калина, наче українські дівчата в брунатних коралях, засвітилися вологою посмішкою на червоних вустах. Гармонійно доповнював цей до щему рідний краєвид невеликий будиночок з червоною покрівлею, що стояв на високому березі лиману. Жила в ньому вже немолода жінка з лагідними зморшками навколо вуст та очей.

Щоранку виходила вона з хати у двір і зачаровано дивилася, як з-за лиману викочується велике життєдайте світило. Підставляючи під його лагідні промені руки й обличчя, наче язичниця, молилася йому — за дітей та онуків, що жили у місті, за увесь добрий люд, та й не дуже добрий, аби став добрішим. Потім годувала чорну, як ніч, кішку з малахітовими косими очима, невеличкого висловухого песика, снідала сама та й бралася до роботи. І що б вона не робила у садку чи в городі, а чи серед квітів у квітнику, серце її зігрівалося єдиною думкою: ось приїдуть діти з онуками — яка то буде радість, який гамір, яка втіха. І буде чим пригостити, і буде чим помилувати їхні очі й душі. І приїздили, і раділи... А вона почувалася щасливою, як може почуватися любляча матір, зустрічаючись з дітьми, задля яких живе.

РубрикиБез рубрики

Табу на кінопропаганду

Державне агентство України з питань кіно, продовжуючи експертну оцінку фільмів російського виробництва на предмет загрози національним інтересам нашої держави, ухвалило рішення не видавати (або скасувати) прокатне посвідчення 7 стрічкам, повідомляє сайт агентства.

Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів проаналізувала стрічки «Кадетство», «Гончі», «Слідчий комітет», «Спецназ», «Десантура», «Морпехи» та «Військова розвідка» й заборонила їх для кіно- та телепоказу, публічного комерційного і домашнього відео на території України.

РубрикиБез рубрики

Головков повернувся в Одесу

/_f/2014/084_2.jpg Багатолітні старання мистецтвознавця і художника, співробітника ОННБ ім. М.Горького та активного автора «Чорноморських новин» Володимира Кудлача щодо увічнення па-м’яті нашого земляка Г.С. Головкова (1863—1909) нарешті увінчалися успіхом: на вул. Михайлівській, 62, де жив митець, встановлено меморіальну дошку.

У церемонії відкриття пам’ятної таблиці видатному українському живописцеві, чиє ім’я було незаслужено забуте, взяли участь представники департаменту культури і туризму, управління з питань охорони культурної спадщини та історико-топонімічної комісії Одеської міськради, народні депутати України, благодійники, художники, співробітники «Горьківки», художнього та літературного музеїв, Всесвітнього клубу одеситів, викладачі Архітектурно-художнього інституту ОДАБА, Художнього училища ім. М.Б.Грекова, інших культурно-освітніх закладів, а також краєзнавці, журналісти, городяни.

РубрикиКультура

Вечір чеської музики

У неділю, 26 жовтня, з нагоди Дня незалежності Чеської Республіки у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці Римо-католицької церкви (вул. Катерининська, 33) відбудеться вечір класичної чеської музики.

Організатори: управління культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, Одеське міське товариство «Чеська родина».

РубрикиБез рубрики

Новий кол-центр «Інфоксводоканалу»

З метою підвищення якості обслуговування споживачів у філії «Інфоксводоканал» розпочав роботу інформаційний центр. Він створений для зручності абонентів компанії і для того, щоб кожен платник послуг міг у зручний для себе час зателефонувати на «гарячу лінію» та отримати відповідь на будь-які питання, пов’язані з послугами водопостачання та водовідведення.

Кваліфіковані оператори надають безкоштовні консультації всім категоріям споживачів послуг водокористування з питань:

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua