Ті ж пани, але інші штани

Господи милостивий! Нудить, так нудить, що не відразу й зрозумієш, від чого. Чи від сьогодення, яке дедалі більше пригнічує, чи від численних агітаційних наметів і білбордів, безконечної політреклами?

Знову вибори. Знову багато обіцяють. Знову роздають подачки. А кого ж обирати? Балотується цілий загін тих же людей, які довели нашу країну до злиднів, які ненавиділи все українське — і мову, і народ, і виховання у дитсадках і школах, які довели народ до Майдану й тепер ось до війни. Білборди не ставлять прості грішні, працьовиті люди, яким затягнули паски та ще й просять у них по п’ять гривень на Збройні Сили. Хліб знову подорожчав, в аптеку боязно зайти, бо ціни на ліки — захмарні. Живемо по-новому: школи і дитячі установи неофіційно утримують батьки (це у нас посильною допомогою зветься). А якщо, не дай Боже, скажеш щось проти, то це зразу ж позначиться на дитині. Про «безкоштовну» медицину навіть не починатиму мови — кожен, хто переступав поріг лікарняного закладу, знає, скільки це коштує.

На Сході України гинуть молоді хлопці, а у нас повним ходом іде передвиборна агітація, на яку тринькаються неймовірні суми. А кому це потрібно? Тим, хто рветься до державного корита? Я впевнена, якби з депутатів зняли недоторканість, такого ажіотажу не було б.

Хто довів нашу країну до нинішнього становища? Куди ми йдемо, що нас чекає? Молодь не хоче працювати за копійчану зарплату. Пенсіонери животіють на мізерні пенсії. Народ з кожним президентом бідніє і бідніє, у нього вже й тієї шкіри нема, яку з нього намагаються дерти.

Моя бабуся прожила дев’яносто років і сказала: «Діти, не ждіть добра, добра не буде. Пропаде сердечна любов, припинеться плод людський, народ збідніє, а царі будуть битися за владу до кінця світу. І хто б не прийшов до влади, це будуть ті ж самі пани, але одягнуть інші штани». Я тоді, сміючись, заперечувала їй, що царів і панів давно нема, але з роками, й особливо тепер, розумію, про що вона говорила.

Мати, слава Богові, живе на цьому грішному світі 87-й рік. Живе у селі, де з 18 літ і до 65 тяжко працювала, бо одна ростила п’ятеро дітей. Великого щастя й багатства теж не зазнала. Тільки й радості тепер, що виростила людяних дітей. Та й сама я розміняла сьомий десяток, чесно й важко працювала, розтягувала копійки від зарплати до зарплати, а нині ось від пенсії до пенсії животію. А після цих виборів не знаю, чи й вистачить пенсії від і до.

Чому ми, прості грішні, виборці, щоразу покладаємо надію на кандидата в депутати, а цей кандидат, ставши депутатом, добравшись до державного корита, забуває про свої обіцянки перед нами? А він же живе за наш рахунок, на наші податки.

Чому? Чому? Чому? Я впевнена, що ці питання бентежать не тільки мене. Отож думайте і добре думайте про те, за кого віддасте свій голос.

Віра БОРИСОВА.
м. Одеса.

Переглядів: 3831
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua