РубрикиБез рубрики

«Майдан» має увійти до Конституції

Демократичні держави, що виникли на колишніх недемократичних утвореннях, як Україна та інші постсоловецькі республіки, потребують не лише копій західніх конституцій. Для успішного утвердження демократичних засад життя в колишніх колоніях потрібні свої, нескопійовані, а стихійно виниклі риси суспільних відносин з досвіду боротьби з диктатурами.

Україна має блискучий досвід боротьби з диктатурою Сталінсько-Путинського типу. В ході цієї боротьби виник самоутворений орган народнього протесту, опору, контролю — «Майдан», який увійшов до історії боротьби з узурпаторами.

Цей унікальний самодіяльний орган боротьби за демокрарію, за свободу слова, зборів та віровизнань, за чесні вибори владних структур, поставши з глибини народніх мас, не може зійти зі сцени демократичного життя в Україні, а має дістати цілком заслужене місце у конституційних накресленнях існування майбутньої України.

Конституції держав — це передбачення того, як мають урядуватися держави, як мають складатися взаємини між населенням та владою. У цьому передбаченні мусить бути місце для громадського контролю за всіма діями влади. Народ мусить знати до найменших подробиць, що робить влада, кого призначає на відповідальні посади, як витрачає народні гроші, як учить та виховує молоде покоління, як зброїть та готує до оборони народню армію.

Щоб не було сутичок між владою і народом, народ мусить мати свій постійний орган, який, поруч із іншими демократичними структурами і на додаток до них, має дивитися пильним хазяйським оком за тим, як урядує влада, як урядують обрані народом керівники.

І тут приходить на думку «Майдан». У майбутній демократичній Україні потрібен «Майдан». Після століть колоніяльної кормиги у середовищі народніх обранців можуть трапитися виродки. Нащо далеко йти. Український нарід обрав на вільних виборах президента Януковича, який, використавши демократичні ціннощі, прийшов до влади з думкою знищити демократію, знищити свободи, знищити відродження українців. Чи ми вже забули, як викаблучувались Колісниченки й Табачники?

Чи такі епізоди неможливі у майбутньому? Ще й як можливі. Наша країна багатонаціональна. Окупанти минулого заселяли нашу землю чужорідним елементом. Із середовища цього чужого елементу будуть і далі виходити виродки, які старатимуться одягти овечу шкуру, щоб захопити владу і зупинити відродження України й українців. Не згинули, як роса на сонці, наші споконвічні вороги, а будуть засилати й засилати в Україну свою агентуру.

Ми маємо СБУ, розвідку, міліцію. Досвід говорить, що цього мало. Потрібне ще одне народнє око — «Майдан», який буде на сторожі нашої української демократії.

Народжений в Україні «Майдан» мусить і далі жити. Майбутня Конституція України мусить передбачити контрольно-дорадчі права самодіяльного Майдану України.

До комісії, яка вироблятиме Конституцію України, мають увійти представники «Майдану». Майдан має увійти до Конституції.

Це вимога часу. Вимога демократії. Вимога виживання. Майдан поможе нам вижити.

Хай живе «Майдан»! Слава Україні! Слава героям! Слава Небесній сотні!

Святослав КАРАВАНСЬКИЙ,

одесит, багатолітній в’язень совєцького режиму, вимушений емігрант.
м. Делтон, США.

(Правопис автора збережено).

Переглядів: 492
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua