РубрикиБез рубрики

Те, що зміцнює партнерство і довіру

8—10 вересня у північно-західній частині Чорного моря пройшло двостороннє навчання Військово-морських сил Збройних сил України та Військово-морських сил США «Сі Бриз-2014, метою якого було проведення міжнародної операції зі встановлення та забезпечення зони безпеки судноплавства у кризовому районі.

Учасники маневрів у морі відпрацьовували такі завдання, як контроль за цивільним судноплавством у визначених зонах, пошук і виявлення судна-порушника, проведення доглядових операцій, надання допомоги кораблю, що зазнав аварії, та інші.

Командувач українських ВМС віце-адмірал Сергій Гайдук, виступаючи на урочистій церемонії відкриття маневрів, яка відбулася на есмінці ВМС США «Росс», зазначив, що навчання серії «Сі Бриз» традиційно проводяться Україною і США з 1997 року. Водночас, наголосив він, нинішній рік є особливим для України — країна перебуває в стані неоголошеної війни, бореться за свою незалежність, цілісність території, а відтак подякував усім країнам-партнерам, які відгукнулися на за-прошення й продовжили традиції міжнародної кооперації та співробітництва.

Своєю чергою, командор Джеймс Ейкен (ВМС США) сказав, що незмінною метою навчань серії «Сі Бриз» є відпрацювання взаємного співробітництва між флотами. «І це та основа, на якій сплановане навчання. Це те, що зміцнює партнерство і довіру», — підкреслив він.

Окрім України і США, корабельним складом у навчанні «Сі Бриз-2014» були представлені Іспанія, Канада, Румунія і Туреччина. Загалом до морської компоненти входили 12 кораблів та суден забезпечення, в тому числі 5 кораблів і суден від ВМС України та 2 кораблі від Державної прикордонної служби України. До заходів залучалися також літаки і вертольоти морської авіації українських ВМС. Низка країн — Грузія, Норвегія, Швеція та Франція — була представлена на навчанні спостерігачами.

Цього року планом навчання не передбачалося проведення наземної фази, як і заходження іноземних кораблів у порт Одеси чи порти інших міст України, повідомив прес-центр командування ВМС ЗС України.

 

 

Переглядів: 527
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua