РубрикиБез рубрики

«Ми не спали всю ніч, розбудили слова...»

Океан  Одеси  на «Океані  Ельзи»

Струмом життя, любові, енергії, руху завирувала людська ріка в берегах Потьомкінських сходів — так завершувалося 2 вересня свято нашого міста. І світло, запалене словами й музикою пісень, залишилося сяйвом у  серцях одеситів надовго. Назавжди!

Приморський бульвар, пам’ятник Дюку, Потьомкінські сходи…У цій частині міста  від кожної будівлі, від кожного каменю бруківки, підйому, схилу віє історією. І тому дуже символічним стало те, що концерт проводився саме у площині Потьомкінських сходів, які здавна були своєрідним величним входом до Одеси з  боку моря. Саме звідти й котилася пісенна хвиля, що зібрала тисячі людей не лише поблизу сцени, а й заповнила ними вулиці міста.

Уже вдень уступи й сходини, знизу від сцени й доверху, заповнилися рухливими людськими потоками.  По обидва боки від входу до Потьомкінських сходів були встановлені  екрани,  а вже починаючи з першого уступу глядачі дивилися концерт наживо.

Поволі сутеніло. Наближався вечір.

Хвилина мовчання, урочисті слова представників місцевої влади, Гімн у виконанні Олександра Пономарьова, поетичні рядки, що лунали того вечора зі сцени, навіть виступ легендарного Томаса Андерса, який ви-словив щиру радість бути тут, на цій сцені, — все це давало зрозуміти, що цей, заключний, концерт не  місцевого значення. І не просто концерт.

Цей вечір був сповнений єднанням, солідарністю. Слова «мир в Одесі» й «Одеса — це Україна» звучали зі сцени, звідусіль чулися від людей, співзвучно відгукнувшись і в соціальних мережах: «Такого патриотического Дня города еще не было. Супер!»; «У нас есть наша любимая Одесса! У нас есть наша Украина!!!»; «Такие праздники — воспитание патриотизма»; «Боже, как же хочется сохранить мир в городе и чтобы война на Востоке закончилась!» (записи із сайта dumskaya.net); «Єдиним серцебиттям!»; Океан Одеси на «Океані Ельзи» (записи з соцмережі «Вконтакте») і т.д. І тому вже в останні хвилини виступу Томаса Андерса поволі, зверху й донизу сходів спочатку тихо, а потім дедалі голосніше наростало: «ВА-КАР-ЧУК! ВА-КАР-ЧУК!..». «Зачекайте трохи, зачекайте, все буде», —  заспокоювала присутніх одна з ведучих Ольга Сумська. Всі усвідомлювали, що саме цей, трохи хриплий, голос, ці сміливі й мудрі слова, ця рвійна музика, ця динамічна, мов пружина, постать і є квінтесенцією, ядром вечірнього зібрання.

Кілька хвилин — і перші ноти зірвали бурхливі овації. Людську ріку враз пройняло єдиною енергетикою, єдиним подихом і поглядом. Важко зараз навіть  ствердити, що  сильніше — швидкість струму чи солідарність, єднання людського почуття… Слова

«Вставай, пий чай з молоком,
Молися на теплий душ.
Без тебе сьогодні сплять
Мільйони людських сердець.
Давай, не можна стояти —
Навколо прямий ефір.
Тобі так мало залишилось
Часу сказати всім...»

стосувалися не лише виконавця, який мусить донести до слухачів важливий сенс пісень — «В очі сказати їм, в очі сказати їм», а  кожного з  присутніх, «кожного з нас» — вставати, прокидатися від заяложених буднів, думок, співпереживати, взаємно допомагати, трудитися на благо рідного міста, країни, мудро й динамічно творити краще життя, бо «Хто ж тоді, як не ми, брати?..»

І будили слова тисячі сердець, слова «залишити більше для нас», «не показувати жаль», «не впадати в екстаз», адже «настане день, закінчиться війна, де залишив себе, побачив аж до дна» і врешті «твоя весна прийде…».

У сутінках у тисячах рук ритмічно коливалися  маленькі світла запальничок, телефонів, годинників, наче рухливі зірки — ліхтарі надії, сподівання і віри. Віри в те, що «ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ».

Віталій СВІТ.

 

 

Переглядів: 639
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua