РубрикиБез рубрики

Мистецька сотня – захисникам

Після представлення у Міській художній галереї Одеси, вже у новому форматі у рамках благодійної акції «Підтримай українське військо!» пересувна виставка-акція «Мистецька сотня Одещини — Збройним силам України» відкрилася 11 вересня в Одеському обласному центрі української культури. Організована вона за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради.

Сьогодні наше суспільство перебуває у надскладному морально-психологічному стані. Україна опинилася в епіцентрі світової по-літики, і збереження її цілісності значною мірою гарантує й збереження існуючого світового порядку. В умовах нав’язаної нам війни українська спільнота проходить тест на гуманізм, вірність загальнолюдським цінностям, зрештою, тест на самоідентифікацію як нації. У цих умовах творча інтелігенція України не може бути пасивним спостерігачем, адже на різних етапах історії вона не раз проявляла чітку громадянську позицію, продиктовану почуттями патріотизму й милосердя.

Мета нинішньої акції — підтримати морально й матеріально наші збройні сили, пожертвувавши свої роботи для подальшої їх реалізації, а виручені кошти передавати на потреби армії. Решта картин буде подарована військовим частинам, щоб прикрасити казарми, які нині будуються для наших десантників на Миколаївщині чи відновлюються на Одещині. Військовослужбовці повинні жити у пристойних умовах. Ізольована від ширшого світу, ця категорія людей підвищено спри-ймає твори мистецтва.

 Виставка є пересувною і супроводжується аукціонами, які проводяться у кілька етапів: «тихий аук-ціон» (під час відкриття) й основний, із запрошеними особами, дату якого буде повідомлено окремо.

З подібними ініціативами вже виступили художники інших міст, зокрема Львова, Полтави та Ужгорода. Заключну — «соборну» — виставку планується провести у Києві. Передбачається також розширити формат цієї виставки за рахунок обміну роботами між одеситами і львів’янами. Поки що можемо відзначити участь в одеській акції львівського скульптора, заслуженого діяча мистецтв України, професора Василя Гурмака, який представив медаль із зображенням Данила Галицького.

На виставці представлені близько 70 робіт таких художників, як:

В. Бабієнко, С. Басок, Л. Богайчук, С. Божко, І. Божко, Т. Бродецька, Г. Васкевич, О. Гавдзинська, Н. Гончарова, В. Гончаров, А. Горбенко , О. Коваль, Г. Горбунов, А. Городецька, Ю. Грачик, С Гуков, Л. Дем’янишина, О. Зоркальцев, М. Івасик, О. Котлярова-Прокопенко, А. Кравченко, Ф. Кравчик, Г. Кравченко, В. Кравченко, В. Кудлач, А. Литвиненко, Н. Лоза, С. Лозовський, П. Нагуляк, І. Орос, С. Павленко, Г. Павлюк, Н. Пахомова-Власова, М. Пархоменко, І. Пермінова, І. Потапенко, В. Потеряйко, М. Прокопенко, Н. Рибакова, Сунь Ке, Т. Тушевська, Н. Фомічова, С. Химочка, В. Целоусов, В. Целоусова, О. Циркун, О. Чернишева, М. Чепульська та інші.

Нагадаємо, що виставка в Одеському обласному центрі української культури (вул. Польська, 20) працюватиме до 25 вересня.

Володимир КУДЛАЧ.

 

Переглядів: 609
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua