РубрикиБез рубрики

Спільний спадок – спільний і біль

Перший тиждень після Дня міста розпочався науковими конференціями, присвяченими минувшині Одеси. Одну з них у Будинку вчених провела обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії і культури спільно з гостями із Києва та місцевою елітою — вченими, істориками, вчителями, політиками, золотомедальними школярами-студентами й просто небайдужими одеситами.

«Зібралися побідкатися», — такими словами зустріла журналістів голова Одеської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток  історії і культури Наталія Мотирева.

Збираються не вперше, а бідкаються на різне: там архітектурний шедевр від руйнації не встигли врятувати, там інший шедевр чиновники «вбили» своєю байдужістю чи грубістю... «Сьогодні з охороною пам’яток архітектури в нас дуже складно. Ми не маємо важелів впливу. Ми кричимо про проблему, але нас не чують. Скажімо, поки збирали кошти на паспорт Аркадійської балки, її вже знищили», — пояснила Наталія Мотирева.

Ситуація з коштами — просто кричуща. Фінансування надходить мізерне. «Зрозуміло, що сьогодні Київ практично не виділяє грошей на реставрацію пам’яток  архітектури. У попередні роки на всю Україну на ремонт-реставрацію спрямовувалося не більше 100 мільйонів. Це при тому, що лише на столичний Будинок з химерами ще п’ять років тому пішло 17 мільйонів. Що ж можна на ці 100 мільйонів зробити для всієї країни?» — зауважив гість із Києва Микола Пархоменко, перший заступник голови Українського товариства охорони пам’яток  історії і культури.

За такого підходу, на його думку, порятунок пам’яток лише в руках громадськості. «Якщо кожному буде діло до культури й духовності рідного міста, культурна, в тому числі й архітектурна, спадщина нашої країни буде врятована», — підкреслив Микола Пархоменко.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 549
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua