РубрикиБез рубрики

Ще одне видання про Рух

У Будинку вчених відбулася презентація книги доктора історичних наук, професора Григорія  Гончарука «Народний рух України. Історія». Видання друге, доповнене. Присвячене 25-річчю НРУ.

Серед гостей — секретар з ідеологічної роботи Одеського обкому Компартії України в 1989 році Р.Б. Боделан, член центрального проводу Руху з 1992-го Ю.В. Діденко, колишні та сьогоднішні керівники обласної організації НРУ — Є.О. Акимович, Г.А. Могильницька, Г.П. Щипківський,  науковці з ОНУ ім. І.І. Мечникова,  Одеського національного політехнічного університету та інших ВНЗ, автори дисертацій з історії та діяльності НРУ  О. А. Шановська, Т.Г. Гончарук, Л. І. Сухотеріна, М.С. Кучерук. Гості поділилися спогадами про найяскравіші моменти створення Народного руху України та його обласних організацій, висловили своє бачення  перспектив розвитку НРУ.

Як відомо, Верховна Рада при-йняла постанову «Про відзначення 25-ї річниці створення громадсько-політичної організації «Народний рух України за перебудову», у якій рекомендує Кабінету Міністрів, Міністерству освіти і науки, Державному комітету телебачення і радіомовлення, державним адмі-ністраціям та органам місцевого самоврядування розробити й забезпечити реалізацію заходів з відзначення у 2014 році ювілейної дати створення НРУ.

Серед наукових центрів України Одеса, зокрема Одеський національний політехнічний університет, має найбільші здобутки з дослі-дження історії та діяльності Народного руху. Тут написано першу наукову історію НРУ, три монографії, захищено дев’ять  кандидатських дисертацій    (із 12  по всій Україні), проведено вісім всеукраїнських наукових конференцій «Народний рух України: місце в історії та політиці», опубліковано майже сотню статей у журналах та наукових збірниках. На кафедрі історії та етнографії України ОНПУ створено багатий архів документів з історії Руху. Дослідження тривають.

Книга Г. І. Гончарука присвячена історії Народного руху України від його створення  у 1989 році до 1996-го. В монографії автор аналі-зує процес формування концепції і взаємодії різних чинників виникнення та зміцнення цього політичного формування, розповідає про  різноманітну діяльність Руху на шляху до програмної мети — незалежності України,  пошуків шляхів розбудови її державності, утвер-дження демократії, проведення реформ, побудови громадянського суспільства. Особливу увагу вчений приділив роботі крайових та обласних організацій НРУ, їхній високій відповідальності і стабілізуючій ролі в переломні, драматичні моменти Руху, що виникали при визначенні його стратегії і тактики. Перевидання доповнене новими главами і містить додатки:  форуми НРУ в особистостях і документах, перелік рухівських і прорухівських видань та газет, список голів та співголів обласних (кра-йових) організацій НРУ, їх фотографії.

Працюючи над книгою, Григорій Гончарук, за його словами, пережив драму: не всі його наукові гіпотези підтвердилися, а деякі персонажі зазнали переоцінки.

Спонсорами першого видання були тодішній голова Одеської обласної державної адміністрації  Р.Б. Боделан та народний депутат  Ю. А. Кармазін. Друге видання здійснене за рахунок пенсії автора та за сприяння голови Миколаївської обласної організації НРУ Ю. В. Діденка. Проведенню прес-конференції та презентації книги сприяв департамент освіти і науки ОДА.

Марина КУЧЕРУК,
Лілія ІВАНІЧЕНКО,
кандидати історичних наук.

Одеський національний політехнічний університет.

 

Переглядів: 589
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua