РубрикиБез рубрики

Бактеріальна аура

При зміні місця проживання люди разом зі своїми речами перевозять і свої бактерії та мікроби — такий висновок зробили вчені.

Раніше вважалося, що головне джерело мікроорганізмів — це речі, а не люди. Дослідники з Університету Чикаго вирішили перевірити цю теорію, вивчивши процеси поширення бактерій і мікробів від живого до неживого, від організмів до  предметів, що їх оточують. Вчені спостерігали за геномами бактерій у житлових приміщеннях (на поверхнях столів, дверних ручок), а також тих, що паразитують на шкірі людей і домашніх тварин.

Як виявилося, люди й мікроби, які їх населяють, і середовище їхнього існування взаємопов’язані. «Нам вдалося виділити чотири мільйони ланцюжків ДНК і близько двадцяти двох тисяч окремих геномів», — зазначає доктор Саймон Лекс, провідний автор роботи. «З’ясувалося, що колонії бактерій, які мешкають на зовнішній поверхні тіла та в ніздрях і в помешканнях людей повністю ідентичні».

Фахівці також виявили унікальні для кожної людини бактерії, які не покидають її при зміні помешкання. Ці бактерії живуть у носі. Ще один результат дослідження: спільних мікробів у членів однієї сім’ї значно більше, ніж у випадкових людей.

Отже, вчені встановили, що найчастіше джерело хвороботворних організмів — сама людина. «У людини є свого роду мікробіологічна «аура», що супроводжує її при переїзді або ж у поїздках у відпустку, тобто бактерії переносяться разом з людиною», — пояснює доктор Саймон Лекс.

Переглядів: 590
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua