Не дозволяти заганяти себе в кут

Хочу висловити кілька думок, які зроїлися в голові, навколо подій в Аркадії —біля нічного клубу «Ібіца».

...Мені не зрозуміла позиція чиновника з МВС: виходить, що всі протестувальники — нехороші і застосовували насильство до міліціонерів. Але на відео видно, що міліція кинулася першою, дуже завзято, нестримно і жорстоко. По-друге, у деяких (я вгледіла одного) в руках була палиця (більша, ніж у міліціонерів). Чому не виявили провокаторів і призвідників?! Впевнена, що основна маса людей прийшла туди не битися, а висловити свою позицію...

...Чому промовчав Труханов?! Що це означає?! Він це схвалює, чи сам орга-нізував це?!

А взагалі, таке можливе в Одесі тому, що надто голосно заявляє про себе проросійське лобі, переконана: нечисленне. Влада ж, знаючи про це, не роблять нічого, щоб вчасно виявляти та попереджати такі спроби дестабілізації. Україна — не Росія, а Одеса — Україна, а не Росія. Кому потрібна Росія, вони помиляються адресою, а самовільно насаджувати Росію в Україні ніхто їм не дозволить. Живете тут — живіть. При цьому прийнявши закони і традиції країни, в якій живете. Як відомо, до чужого монастиря зі своїм уставом не пхаються... А проросійське одеське лобі хоч і проживає в Одесі, та поводиться згірше від справжніх чужинців і недоброзичливців.

І чомусь у тіні залишилися ті, хто вправлявся в образах українців, називав їх «фашистами» й схожими словами, яких нормальна людина ніколи не вживе.

...Мені було три роки, коли почалася Друга світова війна на нашій землі, а я відчуваю себе бандерівкою. Я пишаюся тим, що Бандера був людиною, яка сказала: «Нам не потрібно нічийого дозволу, щоб створити свою українську державу». Я пишаюся тим, що на моїй землі в роки війни був національно-визвольний рух проти двох тиранів і двох тоталі-тарних держав. Такий же, як і національно-визвольні рухи в інших європейських державах проти фашизму і нацизму.

Кому яке діло, як ми хочемо жити і як ми хочемо будувати свою державу?! Ми не ліземо в чужі справи і не вчимо їх, що їм робити. Нас теж не треба вчити і лізти в наші справи теж не потрібно. Залиште нас у спокої. Нам багато чого потрібно зробити, щоб країна стала нормальною і справедливою. Декого це бісить до скреготу зубів. Нам нав’язують війну та всякі інші гидоти. Бог посилає нам випробування. І так в історії бувало не раз, і не тільки з нами. І ми повинні відповідати. Хтось сказав (здається Рилєєв): «Но где, скажи, когда была без жертв искуплена свобода». Ми повинні стати дорослими і навчитися берегти свою державу й нікому не дозволяти топтати та принижувати її. Але кожен повинен приходити до цього сам і кожен повинен вирішувати це сам. Виходячи з власних переконань.

...І ще хочу сказати: мені неприємно, що одесити слабо підтримують єдину україномовну газету «Чорноморські новини». Її тираж — це надто мало для майже мільйонного міста. Замість того, щоб кричати про свій патріотизм, краще зробити маленьку практичну справу.

Треба навчитися розумно розв’язувати проблеми, що виникають, і не дозволяти різним провокаторам та мерзотникам заганяти нас у кут.

Любов САВЕНКО.
м. Одеса.

 

Переглядів: 3903
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua