РубрикиБез рубрики

З кожного по нитці – армії танк

Під час брифінгу в Одеському кризовому медіа-центрі волонтер координаційного центру зі збору допомоги бійцям АТО Ігор Ганджумянц поділився з журналістами власним баченням проблем української війська.

На думку колишнього військово-службовця Ігоря Ганджумянця, найбільша проблема української армії — погана робота тилових служб. «Всі 23 роки тилові служби руйнувалися. Ледве-ледве вони почали відновлюватися. Сьогодні їхню роботу можна оцінити на трійку з мінусом, особливо сферу закупівель — купувати необхідне треба оперативніше й дешевше», — зазначив волонтер. На його думку, ситуація із хаотичним придбанням обмундирування українським бійцям за непомірно високими й нічим не обґрунтованими цінами давно потребує оперативного втручання правоохоронних органів. Наші солдати більше допомоги бачать від волонтерів, аніж від держави. Сувора реальність така, що для деяких політиків допомога українській армії перетворилася на злагоджений механізм відмивання грошей. «Запити наших військових — це справді об’єктивні потреби. Те, що їм видається державою, вже непридатне для повноцінного ведення бою. Озброєння  ще радянських стандартів. Натомість наш ворог використовує найсучаснішу техніку, розробки останніх років», — зауважив Ігоря Ганджумянц. І цю ситуацію треба якомога швидше змінити.

За це і взялися волонтери, які з допомогою меценатів й просто небайдужих одеситів щотижня відправляють у зону АТО посильну допомогу нашим бійцям — зброю, одяг, медикаменти, харчі. «Потрібно багато чого, починаючи від шкарпеток і закінчуючи бойовим обладнанням. В умовах війни наші солдати перебувають далеко від баз оснащення, й без допомоги волонтерів їм не обійтися. Скоро осінь — дощі й холод. Треба потурбуватися про наших хлопців — подбати про дощовики, плащі, взуття й одяг, які не промокають. Є потреба в приладах нічного бачення, касках, бронежилетах, інших речах. Також необхідні сучасні намети, спальники, каремати», — розповів волонтер.

Не вистачає і вантажівок для перевезення гуманітарки. До пунктів призначення волонтери, для на-дійності, все зібране доставляють самі, ризикуючи власним життям. Маршрут завчасно планується й узгоджується із Нацгвардією. З Одеси їдуть через Бердянськ до однієї з перевалочних баз, звідти — до пунктів призначення. При цьому 50 кілометрів дороги пролягають через прикордонні з Росією села. Це найнебезпечніший відрізок шляху. Там місцеві жителі реагують по-різному: одні, побачивши український прапор, привітно махають руками, інші ж, навпаки, — вороже кричать щось образливе вслід. За спостереженнями волонтерів, попри всі існуючі прогалини й моральне розхитування нервів, бойовий дух наших бійців не падає. Але їм дуже бракує підтримки й новин від рідних. «Бойовий дух солдатів високий, вони готові захищати Батьківщину ціною власного життя», — наголосив Ігор Ганджумянц.

Ще одна проблема, яка, наче кістка поперек горла, перекриває Україні шлях до якнайшвидшої перемоги, — відсутність контролю на чималій частині кордону з Російською Федерацією і відсутність чітко сформованої концепції «обличчя ворога». «Зараз бої йдуть за Донецьк і Луганськ, але стратегічно важливіше встановити контроль над кордоном, близько 100 кілометрів якого під наглядом бандитських формувань і російських баталь-йонів. На державному рівні ми не можемо зараз оголосити війну сусідці, яка краще оснащена зброєю і має більший, ніж у нас, мобіліза-ційний ресурс. Але українці повинні знати, що війна йде не просто з терористами чи найманцями. Проти нас спрямовані регулярні російські війська, які діють як агресори», — зазначив Ігор Ганджумянц.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

P.S. Дізнатися більше про потреби наших солдатів й чим саме їм допомогти можна в координа-ційному центрі зі збору допомоги бійцям АТО за адресою: вулиця Гімназична, 3.

І.Д.

Переглядів: 624
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua