РубрикиБез рубрики

Це схоже на вторгнення

Міністерство закордонних справ України вважає перетин конвоєм РФ кордону України черговим кричущим порушенням Росії ключових принципів міжнародного права. Україна закликала засудити агресивні дії Росії. Зокрема, у відомстві наголосили на таких принципах, як непорушність кордонів, невтручання у внутрішні справи іншої держави та добросовісне виконання міжнародних зобов’язань. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

МЗС України заявляє, що 22 серпня Російська Федерація, проігнорувавши встановлені міжнародні правила, процедури та досягнуті домовленості, без згоди та супроводження Міжнародного комітету Червоного Хреста розпочала незаконне ввезення гуманітарного вантажу на територію України. «Попри те, що попередньо служби прикордонного та митного контролю України розпочали оформлення російського конвою, сьогодні вранці українських службовців було заблоковано російськими силами і відсторонено від проведення перевірки решти автомобілів колони, незважаючи на попередні домовленості і те, що їх було попередньо запрошено на територію РФ російською стороною», — наголосили в МЗС і висловили стурбованість про безпеку українських службовців.

У МЗС підкреслили, що «ані українській стороні, ані МКЧХ не відомий вміст згаданих вантажівок, що викликає особливі побоювання». «Той факт, що російські автомобілі в’їхали на територію України без відповідного прикордонного та митного оформлення і що вантаж не був в установленому порядку переданий представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста, свідчить про навмисний та агресивний характер дій російської сторони», — заявили в МЗС і наголосили, що «усю відповідальність за безпеку вантажу несе російська сторона».

МЗС звертає увагу, що з українського боку було вжито всіх необхідних заходів з метою гарантування безпеки цього вантажу. «З метою запобігання провокацій нами надано всі необхідні розпорядження для безпечного пропуску конвою. Однак, попри всі спроби української сторони, досі не вдалося встановити контакт між генштабами збройних сил України та РФ, що є критичним з метою забезпечення безпеки слідування конвою. Звертаємо увагу, що по можливому маршруту слідування вантажу терористи ведуть мінометний вогонь», — заявляє МЗС. Зовнішньополітичне відомство України підкреслює, що українській стороні також не відомий зміст домовленостей російської сторони з луганськими бойовиками, та не виключає можливості будь-яких спланованих провокацій.

МЗС закликає усіх міжнародних партнерів приєднатися до рішучого засудження незаконних та агресивних дій Російської Федерації.

Учора, 22 серпня, влада Росії без узгодження з Україною та Міжнародним комітетом Червоного Хреста вирішила відправити колону вантажівок з так званою «гуманітарною допомогою» до Луганська. Після цього ЗМІ повідомили, що російські вантажівки перетнули російсько-український кордон через український контрольно-пропускний пост «Ізварине», який перебуває під контролем проросійських бойовиків. Голова СБУ Валентин Наливайченко назвав в’їзд російської колони прямим військовим вторгненням РФ на територію України. «Ми називаємо це прямим вторгненням під ци-нічним прикриттям Червоного Хреста. Це військові автомобілі, це військовослужбовці з документами прикриття. Там у ролі водіїв перебувають військові, що навчені на конвойні функції, на управління бойовими машинами, танками та артилерією. Транспорт з цієї колони буде застосовано для перевезення артилерії, а значить, проти мирного населення», — підкреслив голова СБУ.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт на своїй сторінці в Twitter написав: «Схоже, «гуманітарний конвой» увірвався в Україну в супроводі військових 76-ї військово-повітряної дивізії». За його оцінкою, це схоже на вторгнення.

(Заяву подаємо у викладі агенції УНІАН, оскільки одразу після її оприлюднення сайт Міністерства закордонних справ України був заблокований хакерами).

Переглядів: 602
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua