РубрикиБез рубрики

Зі співчуттям і бажанням допомогти

В Одеському кризовому медіа-центрі  відбувся брифінг з питань організації надання медичної допомоги особам, переміщеним із зони АТО, який провели заступник міністра охорони здоров’я Наталя Лісневська та заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Калинчук.

Наталя Лісневська розповіла про робочу поїздку до нашої області та про результати перевірки надання медичної допомоги переселенцям зі Сходу України. Зокрема, вона відвідала оздоровчі заклади Білгород-Дністровського району, де поспілкувалася з місцевим керівництвом та безпосередньо з мешканцями східних регіонів, які були змушені тимчасово покинути свої домівки й оселитися на Одещині. Тут живуть цілі родини. Людей, як пересвідчилася посадовець, зу-стріли зі співчуттям та бажанням допомогти й підтримати. Заступник міністра зазначила, що не почула жодної скарги на якість надання медичної допомоги особам, переміщеним із зони АТО. Висловила подяку медичній службі області за сумлінну працю.

За оцінкою Наталії Лісневської, значну роботу з організації допомоги переселенцям в одеському регіоні провели і продовжують проводити облдержадміністрація, міська та обласна структури охорони здоров’я, а також понад п’ятдесят волонтерських організацій. Злагодженість дій влади, про-фільної служби та добровольців забезпечення назвала гарним прикладом для інших областей.

Одеса, сказала, як курорт і гостинний край, куди щорічно приїздять на відпочинок сотні тисяч людей, має величезний досвід із організації медичного обслуговування великої кількості осіб без місцевої реєстрації, а часто й без жодних документів при собі. Й до цього ніхто з прибулих до нас на відпочинок у разі необхідності не залишався без потрібної медичної допомоги. Що вже казати нині про людей, яких війна прогнала з рідних місць і які шукають притулку біля нас.

Злагоджено й оперативно нині ведеться робота з оформлення медичних документів для шкіл і дитячих садочків. Ймовірно, що діти зі сходу залишаться навчатися у нас, допоки у них вдома не стихне. Медики від того мають додаткове навантаження, взявши під супровід сотні малих пацієнтів, але жодних нарікань ніхто не почув. Сьогодні складаються списки, діти проходять належні обстеження, декого терміново проліковують. Хто потребує медикаментів, які вживав постійно, отримує їх із резервних фондів області.

Наталя Лісневська не оминула словом і поранених. Особливо наголосила на тому, що медичне забезпечення учасників АТО, які лікуються у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону (всього за час проблем на сході тут перебувало 260 захисників, нині на лікарняному ліжку залишаються 120 бійців, семеро з них — у реанімації) є адекватним і достатнім, активна ж доброчинна допомога з боку меценатів дозволяє оперативно вирішувати багато питань, зокрема з придбання необхідних ліків та апаратури.

У свою чергу Сергій Калинчук розповів про те, що в Одесі планується організувати реабілітацію поранених українських бійців на базі відомчого санаторію «Одеський» (16-а станція Великого Фонтану), який вже сьогодні одночасно може прийняти на оздоровлення 300 осіб. Тут учасники АТО зможуть отримати як кваліфіковане лікування та реабілітаційні процедури, так і психологічну допомогу, що вкрай важливо для людей, які брали участь у збройному конфлікті.

Це єдиний в Україні санаторний заклад, на базі якого останні три роки діє реабілітаційний центр, де повертають здоров’я та психологічну рівновагу рятувальникам, людям, які з огляду на фахові обов’язки стикаються з ситуаціями ризику для життя. Заклад має навчений персонал, відповідну матеріальну базу. Є можливість, запевнив Сергій Калинчук, розширити центр реабілітації за рахунок бази перепідготовки моряків, яка давно не працює. Тут, за його словами, вистачить місця і працівникам МНС, і військовим.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 579
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua