РубрикиБез рубрики

За підтримки Червоного Хреста

Сьогодні Одещина з розумінням та співчуттям впустила до своєї оселі понад 5,8 тисячі біженців зі Сходу, серед яких мало не дві тисячі дітей та 200 осіб з обмеженими фізичними можливостями, кілька десятків пересуваються на візочках.

Йдеться лише про громадян, які офіційно зареєструвалися. Важко сказати, скільки ж насправді прибуло до нас люду з часу розпалених конфліктів на території Луганської та Донецької областей. Хтось перебуває у родичів та знайомих. У кого немає тут рідні та друзів — оселилися на туристичних базах і в закладах відпочинку. І люди щодня продовжують прибувати, про що інформує координаційний центр, який діє на залізничному вокзалі.

Переважна більшість донеччан та луганчан зірвалася з місця без грошей, без нажитого добра, прихопивши лише документи. А дехто і їх розгубив.

Біженцями опікується влада. На підмогу потерпілим став громадський сектор, зокрема Одеська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Про її діяльність у такий непростий час розповіла на брифінгу голова осередку Тамара Барнич.

Щодня, сказала вона, понад два десятки родин звертаються за допомогою (пошук житла, роботи, прохання видати памперси, засоби особистої гігієни, сухі пайки тощо). Просять колиски, дитячі візочки, ціпки, костурі, матраци, ковдри, бодай якесь взуття…

Жодній людині не відмовлено в допомозі. Запаси ж організації не безмежні. Роздали все, що мали. Активізувалися, розповіла Тамара Барнич, доброчинники, особливо люди, зайняті дрібним бізнесом. Під час проведення благочинних акцій в торговельних центрах «Ашан» вдалося зібрати 2,5 тонни продуктів харчування. Все зібране розподілено між чотирма оздоровчими закладами, де оселилися біженці.

Упродовж останніх місяців активісти організації роздали людям майже три тисячі безоплатних телефонних карток, щоб ті могли сповістити родичам, що живі-здорові, та повідомити, де перебувають.

Нині Червоний Хрест України, зокрема одеський його осередок, формує електронну пошукову базу. Стрілянина затихне, люди почнуть шукати одне одного. Уже сьогодні до цієї бази можна подавати свої дані.

Біженці потребують великої кількості ліків, особливо хронічно хворі. Активісти організації склали колективне замовлення майже на 50 тисяч гривень згідно з наданими рецептами на потрібні медикаменти. Сьогодні заявка перебуває в національному комітеті Червонного Хреста. Питання, здається, вже вирішене: ліки скоро закуплять, привезуть в область і розподілять між замовниками.

Ще одне важливе питання, яким опікуються активісти організації, — підготовка дітей-біженців до школи. Потрібна велика кількість шкільної форми (якщо не нової, то цілої та чистої), взуття, спортивний одяг, зошити, канцелярське приладдя, наплічники…

Хто має можливість через Червоний Хрест підтримати людей, які не з власної волі покинули рідні домівки, і ті, хто потребує такої підтримки, — звертайтеся за телефоном 724-34-28.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 581
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua