РубрикиБез рубрики

СЕТАМ проти корупціонерів

Наша область стала однією з перших в Україні,  де проходить тестування унікальної системи  СЕТАМ (системи електронних торгів арештованим майном).

Що це таке і яка вигода з цих торгів державі та людям — йшлося на брифінгу начальника головного управління юстиції в Одеській області Костянтина Продіуса.

Костянтин Васильович розповів, що нововведення  є не чим іншим як формою державного забезпечення виконання судових рішень на користь позивачів. Діє за зразком електронних аукціонів eBay, які давно нам знайомі. З першого вересня цього року електронні торги будуть запроваджені в усіх областях нашої держави.

Система, зазначив Костянтин Продіус, надзвичайно проста у застосуванні та прозора за своєю суттю. Для участі в електронних торгах учасник проходить процедуру реєстрації на веб-сайті, сплачує гарантійний внесок у розмірі 5% від стартової ціни лота на рахунок організатора, подає заявку на участь в електронних торгах за формою, розміщеною на сторінці, виконує інші вимоги, визначені порядком.

Система, сказав, забезпечує наявність у кожного зареєстрованого учасника «особистого кабінету», доступ до якого здійснюється з використанням логіна та пароля.

Прийом заявок на участь в електронних торгах починається з моменту розміщення інформаційного повідомлення і закінчується не раніше, ніж за три дні до початку проведення електронних торгів.  Електронні торги розпочинаються у визначений в інформаційному повідомленні про це день. Проводяться вони впродовж одного робочого дня з 9-ї до 18-ї години.

Учасники висувають свої цінові пропозиції по лоту. Цінова пропозиція подається через веб-сайт електронних торгів з кроком підвищення ставки, зазначеним у повідомленні про початок процедури.  Переможцем автоматично визнається той учасник, від якого на момент завершення електронних торгів надійшла найвища цінова пропозиція.

Така система дозволить викоренити корупцію, яка традиційно, як кіт біля сала, крутилася довкола реа-лізації конфіскованого майна. Як правило, квартири, автівки, земельні ділянки, антикваріат, усі престижні й вартісні речі, які подеколи коштували захмарних грошей, реалізовувалися серед «своїх», а сума формальної покупки часто була просто смішною. Від того втрачала і держава, і позивач (якщо ним була фізична особа), який марно сподівався на пристойні гроші.

 Зважте на таке: жодних проблем із майновими правами на речі чи об’єкти, куплені на такому аукціоні, покупець не матиме, адже ведуть справу фахівці управління юстиції.

Задумка спрацьовує. Жителі нашої області вже взяли участь у торгах за 19 лотами, придбавши вісім автотранспортних засобів, два нежитлові приміщення, дві частини житлового будинку тощо.

Станом на 11 серпня опубліковано 401 лот рухомого та нерухомого майна: квартири, будинки, нежитлові приміщення, автотранспортні засоби, товари широкого вжитку на загальну суму 40 мільйонів гривень.

Наразі продовжується реєстрація учасників по 232 лотах. Переважна кількість громадян бажає позмагатися за квартири та автотранспортні засоби. Вибрати є з чого: виставлено майно від квартири у Києві за 4,5 мільйона стартових гривень до холодильника в Одесі за ціною 72 гривні.

Якщо зацікавилися — заходьте на сайт: torgi.minjust.gov.ua

Підготувала Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 996
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua