РубрикиБез рубрики

До культурного плінтуса?

Голова Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач написав відкритого листа Президентові України, в якому йдеться про  ліквідацію витрат на гранти молодим кінематографістам і на державну премію імені Олександра Довженка. «Україну продовжують опускати — туди, вниз, до культурного плінтуса», — зазначає голова НСКУ. «На ділі чиновництву не потрібні роботи молодих кінематографістів. Не потрібен і Олександр Довженко, чиє 120-річчя ми будемо відзначати у вересні», — сказано у листі. Втім, читайте самі.

Президентові України
Порошенку П.О.

Вельмишановний пане Президенте!

Одним розчерком пера в державному бюджеті України ліквідовано витрати як на гранти молодим кінематографістам, так і на державну премію імені Олександра Довженка. Слідом за радикальним скороченням витрат на фільмовиробництво цей крок ставить під сумнів усю культурну політику нинішнього ке-рівництва держави. Невже таких перемін ми прагнули, невже прагнули такого фіаско здорового глузду, такої зневаги до кінематографа, екранної культури в цілому?

Нам кажуть: війна. Так, війна. В якій, одначе, стріляють не тільки снарядами й кулями, а й словом, фільмовими, аудіовізуальними образами. Цю війну ми програвали Росії багато років, що багато в чому й зумовило нинішню кризу в Україні. Будемо програвати й далі? Дії нашого доблесного чиновного воїнства не полишають сумнівів: під мало не безперервні вигуки «Слава Україні!» Україну продовжують опускати — туди, вниз, до культурного плінтуса. До самозневаги, самознищення культури.

І чого варті вигуки й схлипи щодо відвоювання національного інформаційного простору, про необхідність відродження повноцінної кіноіндустрії — бодай на середньоєвропейському рівні?

Виходить, на ділі чиновництву не потрібні роботи молодих кінемато-графістів. Не потрібен і Олександр Довженко, чиє 120-річчя ми будемо відзначати у вересні. Ми зрозуміли б, якби йшлося про скорочення грошової частини премії імені геніального кіномитця. Скасування ж премії є ляпасом й образою багатьох поколінь українських кінематографістів. Коли можна отак «скасувати» одного з найвідоміших українців, значить завтра слід очікувати скасування самого українського кіно.

Довженко не раз критикував уряд радянської України за «скотиняче ставлення до культури». Уряди пострадянської України продовжили цю «славну» традицію. Один з підсумків — вітчизняний аудіовізуальний простір було підпорядковано логіці колоніального існування, мало не цілковитої залежності від чужоземного продукту. На жаль, сьогодні у нас нема підстав вважати, що нинішня влада має намір міняти подібний стан речей.

Пане Президенте! Ситуація потребує Вашого втручання. Нестерпно, коли розвиток культури настільки залежний від малограмотних бухгалтерів, для яких імена Довженка і Параджанова, Демуцького і Ступки є пустим звуком. Нестерпно, коли в Україну і українців стріляють не тільки з окопів терористів, а й з високих чиновних кабінетів.

З повагою,
Сергій ТРИМБАЧ, голова НСКУ.

 

Переглядів: 510
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua