РубрикиБез рубрики

Релігійна карта світу

У грудні 2012 року американська дослідницька група The Pew Research Centre провела дослідження, результати якого свідчать про те, що більшість жителів планети — майже 6 мільярдів — є послідовниками якогось релігійного вчення, тобто віруючими.

Вивчивши дані переписів населення та соціологічні опитування у понад 200 країнах, експерти з’ясували, що найпоширенішою релігією залишається християнство: християнами вважають себе 2,2 мільярда осіб. Друге місце посідають послідовники ісламу. Цю релігію сповідують 1,6 мільярда віруючих. До індусів зараховують себе близько мільярда, до буддистів — 500 мільйонів. 1,1 мільярда людей ідентифікують себе як атеїсти.

Отже, християни всіх конфесій становлять приблизно третину всіх жителів планети — 31,43%.

Вчені відзначають цікавий факт: однією з тенденцій є зменшення за столітній період частки християн, що живуть у Європі (якщо в 1910 році 95% європейців були християнами, то зараз — лише 76%). При тому, що загалом у світі за останнє сторіччя кількість християн збільшилася більш ніж утричі: із 600 мільйонів у

1910-у до 2,18 мільярда — у 2011-у. Однак слід зважити, що чисельність населення також зростала швидкими темпами: із 1,8 мільярда до 6,9 мільярда за останні сто років. Тобто в підсумку співвідношення християн у світовому населенні залишилося практично на тому ж рівні, що й століття тому.

Сьогодні, за даними дослідження, більше третини християн (37%) живуть у Північній і Південній Америці та країнах Карибського басейну, 24% — у країнах Африки на південь від Сахари, 13% — в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Саме в країнах Африки на південь від Сахари і в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні за сто років відбулося найстрімкіше зростання прихильників християнства. Так, якщо в 1910 році лише 9% населення на територіях Африки на південь від Сахари були християнами, то в 2010-у — аж 63%. Наприклад, Нігерія вдвічі обігнала за кількістю християн Німеччину — батьківщину протестантської реформації.

Дослідження також продемонструвало, що майже половина християн живе в 10 країнах: США, Бразилії, Мексиці, Росії, Німеччині, Філіппінах, Китаї, Нігерії, Демократичній Республіці Конго та Ефіопії.

Більше половини від загального числа християн належать до католицької церкви (1,15 мільярда). Католицизм є основною релігією в багатьох європейських країнах (Франція, Італія, Іспанія, Португалія, Австрія, Бельгія, Литва, Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина, Словенія, Хорватія, Ірландія, Мальта та інші).

Протестантизм сповідують приблизно 720 мільйонів осіб (37% від усіх християн). Ця конфесія переважає у скандинавських країнах, США, Великобританії, Австралії, Новій Зеландії і в рівній мірі з католицизмом — у Німеччині, Нідерландах, Канаді, Швейцарії.

За підрахунками The Pew Research Center, на планеті налічується 260 мільйонів 380 тисяч прихильників православ’я — 12% від загальної кількості християн у світі.

У списку десяти країн з найбільшим за чисельністю православним населенням названі Росія, Україна, Білорусь, Грузія, Румунія, Греція, Сербія, Болгарія, Єгипет та Ефіопія.

За останнє десятиріччя відзначено також появу або посилення православних громад у не традиційних з точки зору православної присутності країнах, як-от в Індонезії, Австралії та Океанії, Пакистані, Камбоджі, Філіппінах тощо.

Прикметно, що, як повідомляють соціологи, українці стають однією з найбільш релігійних націй у Європі. Тепер у нашій країні вже 71,4% населення вважають себе віруючими, а відтак за цим показником поступаємося лише католикам Польщі, Португалії, Словаччини та православним кіпріотам. Більше того, кількість тих, хто вірить у Бога, постійно зростає: результати опитування Центру Разумкова свідчать, що за останні десять років загальнонаціональна українська паства збільшилася на 13%.

Анна ЗАХАРОВА.
«Подробности».

Переглядів: 1140
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua