РубрикиАкція

Зберегти груди і життя жінки

З 1 по 12 липня в Одесі журналістки та працівниці редакцій місцевих ЗМІ мають можливість пройти обстеження на рак молочної залози та отримати консультації медиків.

Початку масштабної акції, скерованої на профілактику та раннє виявлення хвороби, що стала однією з основних причин втрати жіночого населення нашої області, було присвячено прес-конференцію в ІА «Одеса-медіа», в якій взяли участь провідні одеські онкологи та мамологи, а також спеціалісти з Києва.

Акція проводиться в рамках реалізації проекту «Будемо здорові разом!» за підтримки громадського об’єднання «Міжнародний клуб лікарів і фармацевтів». Провідна мета цього проекту — привернути увагу жінок до серйозності захворювання на рак молочної залози, інформування їх про необхідність проходження обстежень і про можливості попередження розвитку хвороби, яка часто забирає життя.

Керівник проекту «Будьмо здорові разом!» Анураг Кумар звернув увагу на серйозність захворювання, за рівнем поширення якого Одещина є першою в державі.

Представниця «Міжнародного клубу лікарів і фармацевтів» Тамара Тачинська  розповіла про досвід проведення таких акцій у різних країнах світу. Торік журналісток обстежували в Києві.

Завідуючий мамологічним діа-гностичним центром Одеського обласного онкодиспансеру Іван Лу-к’яненко (на знімку) зазначив, що в їхньому профільному закладі щороку на рак грудей лікується більше тисячі жінок, причому широко за-стосовуються органозберігаючі технології. В Одесі виконують і реконструктивно-відновлювальні операції на молочних залозах з метою соціальної реабілітації жінок. Іван Іванович підкреслив, що оперативне втручання допустиме винятково при запущеній хворобі. Він також нагадав, що кожна жінка до 40 років мусить щороку проходити ультразвукове обстеження, а після 40 — мамографію. Це сьогодні — вимога часу.

Та дуже часто трапляється, що жінки «носять»  рак і рік, і два, навіть підозрюючи про таке захворювання, однак бояться звернутися по допомогу до фахівців, що ускладнює подальше лікування. Дехто намагається самотужки лікувати агресивне онкологічне захворювання, чого в жодному разі не можна допускати, оскільки домашнє лікування чи звернення до знахарок сприяють розвитку хвороби, з якою потім медикам надзвичайно складно, а часто й неможливо впоратися.

У перший день проведення акції близько 80 співробітниць Південноукраїнського медіа холдингу пройшли безоплатне УЗІ-обстеження молочних залоз на сучасному обладнанні, яке спеціально привезли з Києва.

А ще у планах організаторів — провести обстеження жінок, які працюють у дитячих будинках та інтернатних закладах Одеси та області.

Яна СТАСІНА.
Фото ІА «Одеса-медіа».

 

Переглядів: 876
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua