РубрикиБез рубрики

G-7: анексія Криму і дестабілізація у східній Україні – неприйнятні

Глави держав — члени «Великої сімки» — під час дводенного саміту, який відбувся цього тижня у Брюсселі, ухвалили комюніке щодо ситуації в Україні. Зауважимо, що вперше за останні 17 років зустріч відбулася у форматі семи — без Росії, членство якої в клубі найбільш розвинутих промислових країн світу призупинили ще у березні — у відповідь на незаконну анексію Криму.

В ухваленому документі, зокрема, йдеться:

«У зв’язку з неприйнятним втручанням у суверенні справи України з боку Російської Федерації ми підтримуємо український уряд і народ. Ми закликаємо незаконні озброєні угрупування роззброїтися. Ми спонукаємо українську владу і надалі дотримуватися зваженого підходу у проведенні операцій з відновлення закону та порядку... Ми також спонукаємо Верховну Раду та уряд України продовжувати конституційну реформу з метою створення рамок для поглиблення і зміцнення демократії та узгодження прав і прагнень людей в усіх регіонах України.

«Велика сімка» налаштована продовжувати працювати з Україною задля підтримки її економічного розвитку, суверенітету і територіальної цілісності. Ми заохочуємо виконати зобов’язання України щодо проведення важких реформ, які є вкрай важливими для підтримки економічної ста-більності та активізації зростання, що керується приватним сектором. Ми вітаємо рішення МВФ щодо ухвалення програми для України із бюджетом у 17 млрд дол. Вона прокладе шлях до інших дво- і багатосторонніх пакетів допомоги і кредитів, включаючи близько 18 млрд дол., передбачених партнерами «Великої сімки»... Ми також вітаємо зусилля України у напрямі диверсифікації джерел постачання газу, включаючи ті, що стосуються налагодження реверсних газових потоків. Окрім того, ми очікуємо на успішне завершення перемовин — які відбулися за сприяння Європейського Союзу — щодо транзиту і постачання газу з Ро-сійської Федерації до України.

Ми єдині у питанні засудження порушення Російською Федерацією суверенітету і територіальної цілісності України. Незаконна анексія Криму Росією, а також дії з дестабілізації ситуації у східній Україні — неприйнятні і мають припинитися. Ці дії, які мають непокоїти всі нації, порушують засадничі принципи міжнародного права. Ми закликаємо Російську Федерацію визнати результати виборів в Україні, завершити відведення своїх збройних сил від українського кордону, зупинити потрапляння зброї та бойовиків через кордон і застосувати свій вплив серед озброєних сепаратистів, аби ті склали зброю та відмовилися від насильства. Ми закликаємо Російську Федерацію дотримуватися зобов’язань, взятих на себе у рамках спільної Женевської заяви, та співпрацювати з українським урядом, який втілює у життя план з відновлення миру, єдності та проведення реформ.

Ми підтверджуємо рішення «Великої сімки» щодо застосування санкцій проти осіб та організацій, які активно підтримували або брали участь у порушенні суверенітету і територіальної цілісності України; також це стосується тих осіб і організацій, які загрожують миру, безпеці і стабільності України. Ми впроваджуємо сувору політику невизнання того, що стосується Криму і Севастополя у відповідності до Резолюції Генеральної асамблеї ООН №68/262. Ми готові посилити цільові санкції та застосувати істотні додаткові обмежувальні заходи з подальшого перекладання витрат на Росію, якщо цього вимагатиме ситуація...»

 

Переглядів: 685
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua