РубрикиБез рубрики

До меча чи до орала?

Та картинка добре запам’яталися Євгенові з дитинства. Ранок, невимовно хочеться спати… Але ще більше кортить покермувати трактором! Женя відкидає ковдру: «Тату, я з тобою!». Перші борозни у ранковому мороці батько прокладає сам; Женя лишень придивляється, як треба управляти гідравлікою, як розвертатися в кінці гону. Туманний степ дедалі більше прокидається: он жайвір злетів, а там заєць дременув… А ось уже і сонце пробилося — як знак: тепер і тобі за кермо можна!

Зараз Євгенові Корлату 18 років. Він закінчує Цебриківський аграрний ліцей, що у Великомихайлів-ському районі. Сам Женя з Гаївки сусідньої Роздільнянщини. Як одному з кращих учнів йому нещодавно доручили взяти участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Тракторист-машиніст сіль-госпвиробництва». Із 60 можливих балів назагал набрав 45, а в одній із номінацій рівних собі не залишив. Не соромно було повертатися до товаришів по навчанню. Незабаром — у Євгена захист диплома. Мама, Світлана Йосипівна, вже зачекалася, коли ж він до неї приїде. Відіспався б, вареничків із вишнями, борщу домашнього скуштував, відпочив би трохи після навчання. А у хлопця інші плани. Після закінчення ліцею жнива ж одразу починаються!

Кілька фермерів у селі давно пропонують Євгенові обрати котресь з їхніх господарств для праце-влаштування. Вони у хлопцеві впевнені, бо й на канікулах, й у вихідні, коли приїздив до села, завжди на польових роботах його бачили — спочатку з татом, Андрієм Васильовичем, а потім і самостійно на тракторі. Крім теорії, що отримав у ліцеї, знається юнак на всіх без винятку техноло-гічних операціях не лише рослинництва, а й садового господарства, яке у Гаївці досить розвинене. Не пропаде без роботи. І додому якусь копійку принесе. Це для нього принципово. Бо скільки ж батько й мама йому раніше помагали. Тепер і від нього поміч їм буде.

…У повітрі над гаївськими ланами вже запахло жнивами. День-два — і стиглий колос схилиться до обмолоту. Вагомий, зважте, колос. В обставинах, що зараз склалися, згадуються слова, які колись старі люди казали: «Великі врожаї… перед війною трапляються». Так було в далекому 1941-му, коли чоловікам, замість збирати врожай, довелося стати до зброї на захист рідної землі. Що нині чекає на ось таких, як Євген, 18-річних? До орал чи до мечів їм доведеться ставати?

Невже імперські амбіції «старшого брата» пересилять здоровий глузд й усталені в усьому світі правила не зазіхати на сусідську землю?

Олександр ВИНОГРАДІВСЬКИЙ.

 

 

Переглядів: 693
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua