РубрикиБез рубрики

Дипломатія війни і миру

У Варшаві, Брюсселі, Парижі, містах Нормандії цього тижня пройшов бенефіс української дипломатії. Сольні партії на зустрічах виконували, правда, не українці, але увага – як учасників, так і експертів – була зосереджена на людині, якій більшість з нас на виборах довірила долю держави.

День свободи
й інші свята в Європі

Польща першою з країн Східної Європи завдала удару по табору соціалізму. 25 років тому, 4 червня 1989-го, опозиційні сили на чолі з «Солідарністю» Леха Валенси на парламентських виборах із «сухим рахунком» розгромили комуністичний режим. Президент Броніслав Коморовський, виступаючи на юві-лейному мітингу, сказав, що народ тоді «отримав можливість сам вирі-шувати свою долю, виграв за допомогою бюлетеня для голосування, без насильства, без єдиної краплі крові».

РубрикиБез рубрики

Країна наших надій

Ініціативна група «Першого грудня» виступила із заявою, в якій називає невідкладні вибори парламенту моральним обов’язком влади. У заяві йдеться:

«Вибори Президента України, які відбулися 25 травня, мають історичну вагу. Наш народ захистив рідну державу, підтвердив її соборність та унітарність і схвалив європейський вибір.

Обрання нового глави держави, на якого покладено виняткову відповідальність перед людьми, є лише першим кроком до перевтілення країни.

РубрикиОпитування

Перевибори. І негайно

«Майже 70% виборців підтримують проведення дострокових виборів до Верховної Ради у 2014 році», — про це під час прес-конференції «Президентські вибори-2014: остаточні підсумки і попередні роздуми про вибори  майбутні» повідомила директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

Експерт зазначила, що соціологічне опитування проводилося напередодні позачергових президентських виборів і, згідно з результатами опитування, навіть на сході України, зокрема на Донбасі, більшість людей підтримують ідею проведення позачергових парламентських виборів вже цього року. Так, на Донбасі за проведення виборів висловилися 48,6% опитаних, проти — 30,3%. На сході в цілому, відповідно, 73,1% та 9,7%.

РубрикиБез рубрики

G-7: анексія Криму і дестабілізація у східній Україні – неприйнятні

Глави держав — члени «Великої сімки» — під час дводенного саміту, який відбувся цього тижня у Брюсселі, ухвалили комюніке щодо ситуації в Україні. Зауважимо, що вперше за останні 17 років зустріч відбулася у форматі семи — без Росії, членство якої в клубі найбільш розвинутих промислових країн світу призупинили ще у березні — у відповідь на незаконну анексію Криму.

В ухваленому документі, зокрема, йдеться:

«У зв’язку з неприйнятним втручанням у суверенні справи України з боку Російської Федерації ми підтримуємо український уряд і народ. Ми закликаємо незаконні озброєні угрупування роззброїтися. Ми спонукаємо українську владу і надалі дотримуватися зваженого підходу у проведенні операцій з відновлення закону та порядку... Ми також спонукаємо Верховну Раду та уряд України продовжувати конституційну реформу з метою створення рамок для поглиблення і зміцнення демократії та узгодження прав і прагнень людей в усіх регіонах України.

РубрикиБез рубрики

До меча чи до орала?

Та картинка добре запам’яталися Євгенові з дитинства. Ранок, невимовно хочеться спати… Але ще більше кортить покермувати трактором! Женя відкидає ковдру: «Тату, я з тобою!». Перші борозни у ранковому мороці батько прокладає сам; Женя лишень придивляється, як треба управляти гідравлікою, як розвертатися в кінці гону. Туманний степ дедалі більше прокидається: он жайвір злетів, а там заєць дременув… А ось уже і сонце пробилося — як знак: тепер і тобі за кермо можна!

Зараз Євгенові Корлату 18 років. Він закінчує Цебриківський аграрний ліцей, що у Великомихайлів-ському районі. Сам Женя з Гаївки сусідньої Роздільнянщини. Як одному з кращих учнів йому нещодавно доручили взяти участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Тракторист-машиніст сіль-госпвиробництва». Із 60 можливих балів назагал набрав 45, а в одній із номінацій рівних собі не залишив. Не соромно було повертатися до товаришів по навчанню. Незабаром — у Євгена захист диплома. Мама, Світлана Йосипівна, вже зачекалася, коли ж він до неї приїде. Відіспався б, вареничків із вишнями, борщу домашнього скуштував, відпочив би трохи після навчання. А у хлопця інші плани. Після закінчення ліцею жнива ж одразу починаються!

РубрикиКультура

Від війни – до Чорного моря

Учора в Одесу спеціальним поїздом прибули майже 500 дітей віком від 3 до 17 років з інтернатів для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування Луганської області.

Керівники і персонал одеських інтернатів, у яких юні луганчани проведуть перші три дні свого перебування в гостинній Одесі, зустрічали їх на пероні. Зустрічали маленьких гостей і представники одеського «Правого сектора», роздаючи всім повітряні кульки.

Після триденного знайомства з Одесою луганчани переїдуть у комфортабельні санаторії Сергіївки, де на березі Чорного моря і проведуть усе літо.

Відключення як цензура

У травні основними викликами для свободи слова в Україні стали напади на офіси місцевих ЗМІ, напади на журналістів та відключення українських телеканалів на Сході. Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

У травні уперше в Україні загинув співробітник іноземних ЗМІ, що висвітлював події на сході країни. Італійський журналіст Андреа Рокеллі та його перекладач Андрій Миронов потрапили під обстріл мінометів під Слов’янськом.

РубрикиБез рубрики

Війна як справа честі

...Не йде з думки дуже стримана розповідь командира батальйону «Донбас» про те, як 23 травня у бою під Карлівкою гинули його бійці. Двом із п’яти — за 60.

Один з Макіївки — позивний «Дід» — був важко поранений. З двома гранатами чекав на кадировців, щоб підірвати і себе, і їх. Не встиг. Знищив двох терористів. Більше про нього не відомо.

Другий — позивний «Матвій» — 61 рік, військовий пенсіонер, колишній начальник прикорд-застави. Загинув, прикриваючи товаришів, які потрапили в оточення. Позивний взяв на честь діда, який воював з фашистами під Ленінградом. Народився у Сибіру, служив у Грузії, оселився в Україні. І помер за неї.

РубрикиБез рубрики

Дякую тобі, «Діду»...

На мою статтю «Війна як справа честі» електронною поштою надійшов лист з Донбасу, пише журналіст «Укрінформу» Євген Якунов, на сайті інформагенції (http://www.ukrinform.ua).

«Дід» — мій тато!» — написала його авторка. І розповіла про свого батька, 60-річного бійця батальйону «Донбас», який був тяжкопоранений у нерівному бою й очікував кадировців-терористів з двома гранатами, щоб підірвати себе і їх.

РубрикиБез рубрики

Плекаймо в собі громадянина

Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Дорогі читачі, вдумайтеся в ці прості, але такі хвилюючі слова поета Василя Симоненка. Так, Батьківщину, як і рідну матір, не можна вибирати. Тут закопана пуповина кожного з нас, тут бабуся розказувала казку про Івасика-Телесика, а дідусь — бувальщину, мама співала колискову, а батько вчив працювати. Вишневий цвіт, чорнобривці, калинові кетяги… Якщо все це увійшло в серце змалечку, любов опромінює вас до кінця життя. Скажете: та ж головне — економіка. Тим часом економіст В. Сікора наголошував: «Культура, норма етики, поведінки, сфера мистецтва, сфера освіти, науки — без цього сучасний економічний розвиток неможливий». Ці ж ідеї несуть у маси просвітяни впродовж півторастолітньої історії своєї організації.

РубрикиБез рубрики

Яєчні захотів...

(З далекої війни)

Німці тоді, в сорок першому, влітали в наші села весело-задерикувато й найперше нишпорили по хатах.

— Млєко, яйка! — почула баба Варка вимогу білявого молодого чужинця, який заглушив свого мотоцикла посеред її подвір’я.

— Та бери й подавися! — показала вона чужинцеві на курник. Той гукнув «гут-гут!», але не встиг відчинити дверцята, як на нього, закудкудакавши, хвилею вихлюпнулися молоді несучки з когутом-здорованем попереду.

РубрикиЛюдина і час

Дніпро, Дністер, Західний Буг...

До 70-річчя визволення України від фашистських загарбників

Широка, вкрита свинцево-блискучими брижами течія ріки, на березі якої зупинився Максим Величко, гарячою хвилею спогадів хлюпнула йому в груди.

— Дніпре, ми повернулися! — сказав уголос.

— Сержанте, ви вже самі з собою розмовляєте?

РубрикиБез рубрики

Небесна сотня на варті

Національний банк підтримав ініціативу громадськості та випустив пам’ятну медаль «Небесна сотня на варті», вшанувавши пам’ять Героїв Небесної сотні, які загинули під час трагічних подій у Києві на початку цього року.

На аверсі медалі зображено архангела Михаїла в оточенні українського орнаменту; під ним написи: «Мамочко, вибач за чорну хустину, за те, що віднині будеш сама. Тебе я любив і любив Україну, вона, як і ти, була в мене одна» та «Героям слава!». На реверсі — герої подій українського Майдану на барикаді, один із яких тримає синьо-жовтий Державний прапор України (використано тамподрук); угорі напис «Небесна сотня на варті»; унизу рік карбування — 2014.

РубрикиБез рубрики

Сім етнографічних чудес України

(Закінчення. Початок у номерах за 24 та 31 травня.)

Скільки в Україні тюркських мов корінних народів? Кримськотатарська, караїмська, кримчацька, гагаузька. Чотири, не мало.

Та якщо придивитися ближче, їх може стати ще більше. Чи менше — залежить від того, як рахувати.

Власне мова кримських татар — це насправді кон-гломерат трьох говірок, які належать до різних гілок тюркської мовної сім’ї.

РубрикиЗдоров’я

Літні застороги СЕС

Одним із головних питань порядку денного засідання колегії обласної Держсанепідслужби був детальний аналіз сан-епідситуації на Одещині.

З інформацією виступила начальник відділу санепіднагляду Людмила Красницька, яка, зокрема, наголосила на особливій настороженості фахівців служби щодо кишкових інфекційних захворювань, зосередивши увагу на циркуляції ротавірусної інфекції, раніше характерної для сезону весна—осінь, а тепер її визначають як таку, що втратила сезонність. Крім іншого, ця інфекція набула стійкості до більшості дезінфікуючих засобів.

РубрикиБез рубрики

Обережно, лісові кровопивці!

У зв’язку з потеплінням у лісі, у заростях уздовж доріг, ярів, чагарників пробудилися і почали своє «полювання» кліщі. Деякі з них можуть бути переносниками небезпечних захворювань людини: енцефаліту, кліщового бореліозу (хвороба Лайма), висипного тифу та інших.

Кліщ — це дрібна членистонога комаха, яка належить до класу павукоподібних. У світі налічується величезна кількість їх видів, і мешкають вони в абсолютно різних місцях.

РубрикиКультура

Толерантні «Німі ночі»

П’ятий фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі», який пройде в Одесі 27 — 29 червня, цьогоріч буде присвячений темі толерантності: національної, статевої, релігійної.

Традиційно ця непересічна мистецька подія відбудеться на причалі яхт-клубу (27, 28 червня) і в концертно-виставковому залі Одеського морвокзалу (29 червня).

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua