РубрикиТочка зору

Як армію України робили недієздатною

Події у Криму, а тепер ще й на Донбасі, показали, що силові структури України виявилися неефективними і нефункціональними. Деякі дотепники називають українських силовиків «слабовиками». Йдеться не лише про кадрові, організаційні та фінансові аспекти такого невтішного стану, а насамперед — про ідеологічно-виховний, про те, як протягом 20 років виховувався особливий склад армії, СБУ і МВС. Армія так і залишилася уламком радянської армії, дітищем російсько-радянської військової традиції. Це пов’язано також з тим, що у процесі виховної роботи дуже активно акцентували на так званій «спільній» радянсько-російській воєнній історії і героїці, залишаючи на маргінесі власне українське, постійно нав’язуючи наслідування зразків СРСР і Росії.

Навіть однострої військовослужбовців Росії та України недосвідченій людині важко розрізнити, бо моделювання таких у Збройних силах України відбувалося на радянський копил із невеличкими змінами. А це також дуже важливий аспект — власна форма одягу для захисників країни. Однак тут намагалися не дуже відрізнятися від російських колег, мовляв, українське військо — то місцевий варіант російського.

РубрикиБез рубрики

У полі зору омбудсмена

Омбудсмен України відстежує ефективність та прозорість розслідування трагічних подій в Одесі.

У зв’язку з трагічними подіями 2 травня, через які ми втратили 48 людей та ще майже 300 осіб опинилися в лікарнях, було відкрито провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в межах якого 21 травня омбудсмен Валерія Лутковська прибула з позаплановим робочим візитом до Одеси.

РубрикиРакурс

Політична свідомість українців: амбівалентність, суперечливість і «полярний» Донецьк

Останнє дослідження Центру Разумкова, яке пройшло з 25 по 29 квітня 2014 року (було опитано 2012 респондентів у всіх регіонах України за винятком Криму), показало, що думки українських громадян щодо сьогоднішньої політичної ситуації в країні свідчать аж ніяк не про консолідованість суспільства, а, швидше, про ідейний розбрід і навіть про «махрові» застійні комплекси масової свідомості. До того ж деякі люди виявляють здатність не тільки бачити «чорне у білому», але й успішно поєднувати ці кольори у себе в свідомості, «збовтавши» їх до стану глухої сірості.

Про це — в розмові «Дзеркала тижня» із заступником директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайлом МІЩЕНКОМ.

РубрикиТема дня

Проблемна сівозміна

Лише 3,8% сільськогосподарських підприємств спромоглися підготувати проекти сівозмін. Цей факт засвідчує, що ухвалений ще 4 червня 2009 року закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів» досі не запрацював.

Про причини, які призвели до такого невтішного результату, йшлося під час чергового засідання Національного прес-клубу з аграрних та земельних питань.

РубрикиБез рубрики

Про вибори і кадрові питання

В Одеській області 11 виборчих округів, 1444 виборчі дільниці. Кожну виборчу дільницю охоронятимуть двоє міліціонерів У резерві залишиться ще тисяча співробітників міліції, які будуть мобільними, — в їхнє розпорядження буде передано 38 автобусів. До забезпечення порядку в день виборів будуть задіяні також громадські організації та охоронні структури. Про це на спільній прес-конференції голови облдержадміністрації Ігоря Палиці, новопризначеного прокурора Миколи Стоянова повідомив начальник облуправління МВС Іван Катеринчук.

Голова ОДА Ігор Палиця заявив, що деякі особи закликають членів виборчих комісій не приходити на дільниці в день голосування, аби зірвати вибори. За його словами, такі дії — антидержавницькі, за які чекають відповідні жорсткі покарання. Він звернувся до всіх одеситів із закликом прийти на виборчі дільниці. Тому що потрібно обрати легітимного президента, перестати займатися брудними сварками і почати займатися економікою.

РубрикиОсвіта

Відтермінована вступна кампанія

Міністерство освіти ухвалило рішення про перенесення терміну вступної кампанії, аби забезпечити можливість вступу абітурієнтів з Донецької та Луганської областей.

Як зазначається у повідомленні МОН, прийом документів буде розпочато 11 липня, а завершено — 7 серпня.

РубрикиБез рубрики

Історія може повторитися?

18  травня  світова  спільнота  вшановувала  70-ті  роковини  депортації  кримських  татар з  рідних  місць  у  Середню  Азію,  Казахстан  і  в  регіони  середньої  смуги  Росії

Цього дня 1944 року кримські татари зазнали насильницького виселення зі своєї рідної землі, землі своїх предків — з Криму. Незважаючи на те, що представники кримськотатарського народу воювали в лавах Червоної Армії і брали участь у партизанському русі, факти співробітництва деяких кримських татар з окупантами були використані Державним Комітетом Оборони СРСР для обґрунтування їх депортації. 11 травня 1944-го ДКО прийняв постанову №5859 «Про кримських татар»: «Всіх татар виселити з території Криму і поселити їх на постійне проживання як спецпоселенців у районах Узбецької РСР. Виселення покласти на НКВС СРСР. Зобов’язати НКВС СРСР (т. Берія) виселення кримських татар закінчити до 1 червня 1944 р... Зобов’язати НКШС (т. Каганович) організувати перевезення спецпереселенців з Криму в Узбецьку РСР спеціально сформованими ешелонами за графіком, складеним спільно з НКВС СРСР...»

РубрикиБез рубрики

Олійна експансія

Українській соняшниковій олії віддали перевагу 90 країн світу. Про це на прес-конференції в «Укрінформі» заявив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук, передає кореспондент інформагентства.

«У нас багатовекторний експорт — до 90 країн світу поставляється наша олія. Здебільшого — 30% — це Індія, на друге місце виходить Китай і на третьому місці Європа», — повідомив Степан Капшук.

РубрикиБез рубрики

Святослав ВАКАРЧУК: «Я в стаді жити не хочу, не буду і вам не раджу»

У вівторок, 20 травня, в актовій залі корпусу гуманітарних факультетів ОНУ ім. І. І. Мечникова відбулася зустріч музиканта, лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука зі студентами Одеси. Розмова у форматі прямої дискусії «питання—відповідь» велася понад дві години.

Бажаючих поспілкуватися з відомим музикантом було багато — в залі заповнили кожен сантиметр вільного місця, всі проходи, дехто сидів і на підлозі. Навіть більше: коридор перед залою теж заповнився людьми — там встановили спеціальний екран, аби кожен мав змогу побачити й почути улюблену зірку.

РубрикиБез рубрики

Печать неспокійного часу

/_f/2014/030.jpg Натура артистична… Зі сторінок художньої літератури межичасся двох попередніх століть зійшов до нас цей вислів. Тоді він означав: натура витончена, схильна до глибоких переживань, глибинного сприйняття мистецтва або й сама заглиблена у творчість, естетично чутлива.

Нині ж для характеристики нашого героя вживаємо ці слова вже в іншому, таки сучасному значенні. А саме: природний артистизм — часом таки доводиться грати якусь ролю задля найкращого кадру, дотепний та витончений гумор — справді одеський, не привнесений з чужих сторін, природність та лег-кість у поводженні, стосунках з родиною — тут потрібен особливий талант, у спілкуванні з людьми — а це, погодьтеся, неабияке мистецтво, що є вельми корисним у нашій професії. Хоча, можливо, тут легкість дещо позірна, бо насправді робота ця лише на перший погляд може видатися легкою та простою. Репортер-ська робота назагал є досить непростою — щоб не сказати: важкою, а часом і небезпечною. У цьому всі ми допевнилися упродовж кількох останніх місяців, коли в революційних подіях Майдану, а відтак у Криму та на сході нашої країни, розпочалося справжнє полювання на журналістів, надто — з камерами в руках. Без перебільшення: відстріл добувачів новин. Бо ті, що «творять» нинішні новини на українському сході, зовсім не зацікавлені у їх розповсюдженні. Небезпечна це нині професія, скажемо так без ризику перебільшення. Та можна бути певним: у ситуації донбасівській наш герой був би таким у прямому, не переносному, значенні цього слова. Тим-то він і любий нам, його колегам: своїми природністю та фаховістю. А щодо артистизму, то не зайвим буде згадати й про те, що в далекій юності він знявся у фільмі «Довгі проводи». Знятися у стрічці славетної Кіри Муратової… це таки вартісний факт у біографії.

РубрикиБез рубрики

Сім етнографічних чудес України

Можливо, це невчасна стаття. Можливо, не на часі розповідати про диковинки під час війни. Однак вона по-своєму актуальна, пише автор цього цікавого дослідження на http://life.pravda.com.ua.

Україна колись мала надзвичайно багатий етнічний рельєф, та ХХ століття нещадно його розрівняло. Політикою СРСР було насадження одноманітності, але на цьому одноманітному тлі зараз з’являються паростки місцевих, міських та регіональних культур. Своє обличчя з’явилося у, здавалося б, типового пострадянського індустріального Дніпропетровська, у Харкова, Одеси...

РубрикиАкція

Задля посмішки дитини

Малечі — найкраще! 1 червня у сквері Гамова з розмахом відзначатимуть День захисту дітей. Тут пройде перший Фестиваль лялькових театрів під оригінальною назвою — «Smileland».

Організатори дитячого свята вирішили здивувати: територію скверу Гамова збираються перетворити на «сонячну країну посмішок». Тут планується побудувати два символічні міста — Містечко казкових героїв і Мотузкове містечко хоробрих жителів. Чарівне місце з персонажами казок з’явиться завдяки партнеру фестивалю — «Шоу Центр Одеса». Гості свята за декілька хвилин за допомогою досвідчених костюмерів і візажистів зможуть перевтілитися в свого улюбленого героя з книг або мультиків та сфотографуватися на пам’ять. Місто з канатами і мотузковим парком, різними лабіринтами і головоломками для справжніх рейнджерів вибудує команда ROYAL RANGERS Одеса. А ще в програмі різноманітні конкурси, змагання і майстер-класи. На свято запрошені діти з малозабезпечених та багатодітних сімей, інтернатів і притулків Одещини. Зокрема з Миколаївки (Ширяївський район), Роздільної, Кодими, Троїцького, Затишшя, Тарутиного, Суворового, Ананьєва, Балти, Жовтня, Лиманського, Кілії та інших. Очікується, що прибудуть близько трьох тисяч дітлахів.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua